Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Cumhuriyet Eğitim Treni İle Sivasa Geldiler - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.11.2011, 10:23   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Cumhuriyet Eğitim Treni İle Sivasa Geldiler

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu, milli mücadelenin başlangıcını ve vatanı vatan yapan değerleri tanıtmak amacıyla Özel Tekden Koleji tarafından organize edilen program kapsamında Kayseri'den bir grup öğrenci “Cumhuriyet Eğitim Treni” ile Sivas'a geldi.

Kayseri'den trenle Sivas'a gelen öğrenciler için Sivas Garı'nda karşılama töreni düzenlendi. Kayseri Özel Tekden Koleji Genel Müdürü İbrahim Orhan ve kolej müdürü Hüseyin Akar'ın da aralarında bulunduğu 100 kişilik kafileyi, Sivas Belediye Başkan Vekili Orhan Demirok, TCDD 4. Bölge Başmüdür Yardımcısı Cemalettin Gültekin, Mevlana İlköğretim Okulu Müdürü Bekir Sıtkı Şekerci ile Mevlana İlköğretim Okulu öğrencileri Türk bayrakları ve çiçeklerle karşıladı.
Belediye Başkan Vekili Orhan Demirok, törende yaptığı konuşmada, Sivas'ın kültür ve tarih kenti olduğunu belirterek, Sivas Kongresi'nin önemine değindi. Öğrencilerin kitaplarda okuyup öğrendikleri bilgileri görerek, yaşayarak öğrenmelerinin daha önemli olduğunu belirten Demirok, düzenlenen gezinin de bu düşünce doğrultusunda gerçekleştirildiğini kaydetti.
Mevlana İlköğretim Okulu Müdürü Bekir Sıtkı Şekerci de, Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı Sivas'ta, Kayserili öğrencileri misafir etmekten onur duyduklarını belirterek, bu ziyarette öğrencilerin Cumhuriyet'in temellerinin nerede ve nasıl atıldığını yerinde göreceklerini söyledi.
Kayseri Özel Tekden Koleji Genel Müdürü İbrahim Orhan ise düzenlenen etkinlikle milli mücadele döneminde fedakarca yapılan çalışmaları öğrencilerin yerinde hissetmelerini sağlamak istediklerini belirtti.
Sivas'a gelişlerinin bir gezi programı olmadığını anlatan Orhan, ''Milli mücadelede o zaman vatan aşkıyla, vatan sevdasıyla yanan yüreklerin, o dönemde yapmış olduğu o fedakarlığa, o fedakarlığın kalbine kutsal bir yürüyüş olarak görüyoruz. Bu noktada öğrencilerimizin gerçekten hisleri ve duyguları çok farklı. Burada bize ev sahipliği yapan Sivas halkına, Mevlana İlköğretim Okulu'na, belediyeye ve Valiliğe teşekkür ediyorum'' dedi.
Kolejin müdürü Hüseyin Akar da, Sivas'ın kurtuluş mücadelesinde ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bugünkü durumunda çok büyük önemi ve yeri olduğunu söyledi. Cumhuriyet'in temellerinin Sivas'ta atıldığını ifade eden Akar, öğrencilerin teorik bilgilerin yanı sıra yaşayarak öğrenmesi taraftarı olduklarını, bu geziyi de o amaçla düzenlediklerini kaydetti.
Kayseri'den Sivas'a gelen öğrencilere yolculuk sırasında trenin konferans salonunda Özel Tekden Koleji Müdürü Hüseyin Akar tarafından Sivas Kongresi ile ilgili bilgiler verildiği belirtildi. Gar'daki programın ardından Mevlana İlköğretim Okulu'nda düzenlenen etkinliğe katılacak olan öğrencilerin, daha sonra Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi ile Arkeoloji Müzesi'ni gezeceği bildirildi.

Sivas'ın Sesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.11.2011, 18:07   #2
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 918 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Cumhuriyet Eğitim Treni İle Sivasa Geldiler

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı memleketimle gurur duyuyorum.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 18.11.2011, 10:41   #3
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Cumhuriyet Eğitim Treni İle Sivasa Geldiler

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivasa hoş geldiniz..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil