Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Malik Ecder Özdemir Gündemi Değerlendirdi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.01.2010, 20:32   #1
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Malik Ecder Özdemir Gündemi Değerlendirdi

CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir Türkiye ve Sivas gündemini değerlendirmek amaçlı bugün ilimizde bir basın toplantısı düzenledi... Demiryolu işçileri ve CÜ Fen Edebiyat öğrencilerinin de katıldığı basın açıklamasında Özdemir: ''Türkiye ve Sivas üzülerek söylüyoruz, Cumhuriyet tarihimizin en karanlık bir sürecinden geçiyor'' dedi.

Özdemir, şöyle konuştu: ''Türkiye ve Sivas üzülerek söylüyoruz, Cumhuriyet tarihimizin en karanlık bir sürecinden geçiyor. Ekonomide böyle, siyasette böyle, sosyal yaşamda böyle. 70 bin kişinin telefonunun dinlendiği, hükümetin Adalet Bakanı tarafından açıklanıyor. Kurumlar birbiriyle çatışıyor, kurumlar arasında kavga var. İnsanlar yargıya güvenmiyor. Kurumlar birbirine güvenmiyor. İnsanlar devletin kurumlarının verdiği karara güvenmiyor. Savcılar birbirleri hakkında suç duyurusunda bulunuyor. Mahkemeler birileri aleyhinde dinleme kararları verebiliyor. Askeri yargı, sivil yargıya güvenmiyor. Ankara'da savcıların, polislerin, askerlerin arasında yaşanan kovalamaca trajikomik bir noktada, ABD'den hakimin izlendiği ihbarı geliyor araç durduruluyor içinden patates çıkıyor, Sivas'a reva görülen durum ortada son 30 yıldır kaybeden bir Sivas var, Tüdemsaş küçülüyor, Dikimevi kaçırıldı, Cer Atölyesi kapanıyor, Devlet Hastanesi yapılacak dendi mevcut hastaneler kapanıyor, Adalet Sarayı yapılacak dendi 7 yıldır temeli atılmadı, Fuar alanına yapılmış trilyonluk yatırımlar atıl duruyor, 35 kişilik stad sözü verildi ancak Rize kadar küçük bir şehrin stadı büyüklüğünde bir stad yapılıyor, Öğrencilerimiz Formasyon hakları elinden alınarak madur bırakılıyor bu en azınadn 2-3000 öğrenci demek, trenler kaldırılıyor, Türkiye ve Sivas'ımız bu kadar rezil bir tabloyu hak etmiyor'' dedi.

Açılım konusunu da eleştiren Özdemir "Devletin savcısı, hakimi Irak sınırında teröristler karşısında neredeyse el pençe divan duruyor, bir belediye başkanı Türk Yönetim Adetlerine, örflerimize, devlet geleneğimize yakışmayacak biçimde küfürler ediyor, hakimler savcılar duruyor ama ben devamlı gidip izliyorum Silivri'de o teröristlerle savaşmış generaller, aydınlar, yazarlar aynı savcılar tarafından yargı cinayetine maruz kalıyorlar... Bunu, bu haksızlığı artık Türk halkı kaldıramaz... Ülkenin iki farklı yerinde iki farklı adalet sistemi uygulanıyor..."

Formasyon derslerinin yıllardır Sivas'ta verildiğini söyleyen Özdemir ne oldu da Sivas'tan bu hakkın alındığını ve bu konu ile ilgili hem Üniversitemiz Rektörü İlyas Dökmetaş, hem de dün YÖK başkanı Yusuf Ziya Özcan ile görüştüğünü söyledi ve şöyle devam etti: "Sevgili gençler, size kim ne derse desin, kim önünüze ne zorluk koyarsa koysun ben bu sorunu meclise götüreceğim, çözülmez diyenlere inat bunu ben çözeceğim, YÖK başkanının konuşmasından çok umutlu değilim ama Pazartesi Milli Eğitim Bakanına bu konu ile iligli bir soru önergesi sunacağım, Yök başkanı ile de tekrar görüşeceğim ve mecliste bu konu için özel konuşma yapacağım, hakkınızı savunacağım ve size "bu olayın üzerine gitmeyin çözülmez" diyenlere inat uğraşacağım didineceğim ve hakkınızı kazandıracağım şimdi olmazsa iktidara geldiğimizde bu sorunu ortadan kaldıracağım." dedi...

Tren seferlerinin iptali ilgilide yine pazartesi Ulaştırma bakanı ile görüşüp gerekli bilgileri aldıktan sonra bir önerge ile meclise taşıyacağını ve ulaştırma komisyonu üyesi partili arkadaşlarının bu komisyonun gündemine bu konuyu getirmelerini sağlayacağını söyledi...

Stadyum konusunda da "Keşke 4 Eylül Spor kompleksi yapılsa ama yapılmıyor, yıllardır oyalanıyor Sivas... Sivasspor'un bu başarılı dönemlerinde geçen senelerde yapılsaydı bu yatırımlar belki de Futbol Avrupa Şampiyonasına Sivas aday il olarak gösterilecekti ama yıllardır oyalandık, oyalandık ve sonunda da 25000 kişilik stadyum ile ağzımıza bir parmak bal sürülecek...10 sene sonra yenisine gerek duyulur, ileriye dönük bir yatırım olmaz ayrıca zaten 20000'e yakın kapasitesi şimdiki stadyumun var yıkmayalım daha iyi çünkü onlarca sporcu yetiştirdi bari anıları ile yaşayalım.. Bu konu ile ilgili de Rize örneğini vererek Başbakanın memleki olan Süper ligte bile olmayan Rize ile aynı büyüklükte bir stadın neden bizlere reva görüldüğünü Spor bakanına yazacağım bir önerge ile soracağım"

Son olarakta "Sivas tarihinin en kötü dönemlerini yaşamaktadır. Son 30 yıldır yatırım mahrumu kalan Sivas son 2-3 yıldır da devamlı kan kaybetmektedir, bunun sonu yeniden CHP iktidarında gizlidir, kendisine bu günleri hak gören bu partiyi al aşağı etmek artık Sivaslı hemşerilerime kalmıştır. Bundan önceki CHP iktidarlarında herzaman yükselen Sivas 2 sene sonra CHP iktidarında yeniden yükselecektir, yeniden Türkiye'nin en büyük, en değerli şehirlerinden birisi olacaktır." dedi.

Daha sonra gazetecilerin soruların cevaplandıran Özdemir, gelen "Verdiğiniz 30'a yakın soru önergesi var bu soru önergeleri ve çalışmalarınızda yanlız kaldınız mı?" sorusuna şöyle cevap verdi. "Evet, soru önergeleri genelde yalnız verilir ancak biz Merhum Muhsin Bey ile -kendisini de saygı ile anıyorum- Dikimevi konusunda birlikte çalıştık ancak iktidar vekillerine birlikte gitmemize rağmen bize destek olmadılar, Milli Savunma Bakanı ile görüşmeye gitmek istedik birlikte gelmediler bizde Muhsin Bey ile ikimiz gittik, başka konularda da yanlız ya da Muhsin Bey ile Ankara'da çok çalıştık ama hiç AKP vekillerini bizimle birlikte göremedik, benim önergelerim dışında onlarında önergelerine ve çalışmalarına bir bakınız sadece şu rakam çıkar karşınıza:sıfır" Belediye ile ilgili bir soruya da "Sivas için iktidar muhalefet farketmez tüm vekillerin belediyeye sahip çıkması gerekli, bizler toplantılarda, Ankara'da hep destek oluyoruz belediyemize... Sivas için sahip çıkmalıyız, didişmemeliyiz." dedi...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2010, 20:33   #2
Osmanlı
Yiğido

Osmanlı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Osmanlı Şuan Osmanlı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.01.2010 16:55

Tecrübe Puanı: 528 Osmanlı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Malik Ecder Özdemir Gündemi Değerlendirdi

Sivasımızı Yükseltsin Chp olsa bile severim
Osmanlı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Osmanlı'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2010, 20:41   #3
MUTLU İTİK
Tecrübeli Yiğido

MUTLU İTİK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MUTLU İTİK Şuan MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.07.2015 18:04

Tecrübe Puanı: 663 MUTLU İTİK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sayın ejder sivas ta olan durumların hepsinden haberdar tamam muhalefetsin ama mecliste muhalefet ol sivas a gelirken her zaman hemşehrimiz dediğimiz diğer 4 milletvekilimizde getir 5 vekilimizde sivas ta olsun birlik ve beraberlik içinde olalımki herkes ayrı yerlerden dava gütmesin güçlü bir dayanışma içinde olduğumuz görülsün tek başına ne yapacak önerge verecek okunmadan dosyaya koyulup rafa kaldırılacak birlik olmassak bizi cumhurbaşkanının memleketine bağlar
MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı MUTLU İTİK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2010, 20:48   #4
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
MUTLU İTİK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sayın ejder sivas ta olan durumların hepsinden haberdar tamam muhalefetsin ama mecliste muhalefet ol sivas a gelirken her zaman hemşehrimiz dediğimiz diğer 4 milletvekilimizde getir 5 vekilimizde sivas ta olsun birlik ve beraberlik içinde olalımki herkes ayrı yerlerden dava gütmesin güçlü bir dayanışma içinde olduğumuz görülsün tek başına ne yapacak önerge verecek okunmadan dosyaya koyulup rafa kaldırılacak birlik olmassak bizi cumhurbaşkanının memleketine bağlar
Çok haklısınız aslında bugün bende bu basın açıklamasını canlı dinledim, tam da sizin dediğiniz söyledi, "Muhalefet vekiliyim elimden gelen bu" ve gülümsedi sonra da yukardaki haberdeki son paragraftaki o soru geldi... Sanırım sizin söylediklerinizi biraz cevaplandırıyor... Tekrar koyayım...

Saygılar:

"Daha sonra gazetecilerin soruların cevaplandıran Özdemir, gelen "Verdiğiniz 30'a yakın soru önergesi var bu soru önergeleri ve çalışmalarınızda yanlız kaldınız mı?" sorusuna şöyle cevap verdi. "Evet, soru önergeleri genelde yalnız verilir ancak biz Merhum Muhsin Bey ile -kendisini de saygı ile anıyorum- Dikimevi konusunda birlikte çalıştık ancak iktidar vekillerine birlikte gitmemize rağmen bize destek olmadılar, Milli Savunma Bakanı ile görüşmeye gitmek istedik birlikte gelmediler bizde Muhsin Bey ile ikimiz gittik, başka konularda da yanlız ya da Muhsin Bey ile Ankara'da çok çalıştık ama hiç AKP vekillerini bizimle birlikte göremedik, benim önergelerim dışında onlarında önergelerine ve çalışmalarına bir bakınız sadece şu rakam çıkar karşınıza:sıfır" Belediye ile ilgili bir soruya da "Sivas için iktidar muhalefet farketmez tüm vekillerin belediyeye sahip çıkması gerekli, bizler toplantılarda, Ankara'da hep destek oluyoruz belediyemize... Sivas için sahip çıkmalıyız, didişmemeliyiz." dedi..."

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2010, 20:52   #5
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Özdemir: ''Türkiye ve Sivas üzülerek söylüyoruz, Cumhuriyet tarihimizin en karanlık bir sürecinden geçiyor'' dedi.

İnsallah bu karanlık günesin dogmadan hemen önceki karanlıktır...
Alt 09.01.2010, 20:57   #6
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Özdemir: ''Türkiye ve Sivas üzülerek söylüyoruz, Cumhuriyet tarihimizin en karanlık bir sürecinden geçiyor'' dedi.

İnsallah bu karanlık günesin dogmadan hemen önceki karanlıktır...
Emin ol öyle Cley gardaşım çünkü gecenin en karanlık vakti güneşin doğmasının hemen öncesidir... Bu slogan ya da söz tanıdık geldi nerden acaba

Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2010, 22:02   #7
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4503 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

. Diğer vekiller ceplerini doldurmakla meşgülken CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemirin yaptığı basın acıklamasını çok samimi buluyorum ayrıca sivasımız için gecesini gündüzüne katıp elinden gelen bütün imkanları sivas için kullandığını tahmin etmek hiçte zor değil Fakat bazıları sivasımızın ekmek kapılarının bir,bir kapandığı halde hala AKP ne yaparsa doğru yapar düşüncelerini taşıdığını üzülerek gözlemliyorum ve bu sürec böyle devam ederse sivasımız kayıp edenlerin saflarına mahum olmaktan kurtulamaz sivasımızda İnsanlar takım tutar gibi parti tuttuğu sürece karanlıklara mahkum olmaktan kurtulamayız
Ben bu partiye (AKP) iki dönem oy verdiğim halde vermez olsaydım. Bazıları gibi bu partiyi savunma ihtiyacı duymuyorum duymamda.Bilakis hatalarını her fırsatta eleştiriyorum ve eleştirmeye devam edeceğim cünki ben oy verdim doğal olarakta AKP'Yİ eleştirme hakkım var diyorum

Alt 09.01.2010, 22:03   #8
Osmanlı
Yiğido

Osmanlı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Osmanlı Şuan Osmanlı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.01.2010 16:55

Tecrübe Puanı: 528 Osmanlı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
. Diğer vekiller ceplerini doldurmakla meşgülken CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemirin yaptığı basın acıklamasını çok samimi buluyorum ayrıca sivasımız için gecesini gündüzüne katıp elinden gelen bütün imkanları sivas için kullandığını tahmin etmek hiçte zor değil Fakat bazıları sivasımızın ekmek kapılarının bir,bir kapandığı halde hala AKP ne yaparsa doğru yapar düşüncelerini taşıdığını üzülerek gözlemliyorum ve bu sürec böyle devam ederse sivasımız kayıp edenlerin saflarına mahum olmaktan kurtulamaz sivasımızda İnsanlar takım tutar gibi parti tuttuğu sürece karanlıklara mahkum olmaktan kurtulamayız
Ben bu partiye (AKP) iki dönem oy verdiğim halde vermez olsaydım. Bazıları gibi bu partiyi savunma ihtiyacı duymuyorum duymamda.Bilakis hatalarını her fırsatta eleştiriyorum ve eleştirmeye devam edeceğim cünki ben oy verdim doğal olarakta AKP'Yİ eleştirme hakkım var diyorum

Sivasımızı Çok Sahipsiz Bıraktı Gerçi Oyumu Akp ye vermemiştim seçimlerde vicdanım rahat bu yüzden vermem
Osmanlı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Osmanlı'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2010, 22:21   #9
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Formasyon derslerinni verileceği üniversiteler belirlenirken ne yaptı sayın Özdemir,onu da merak ediyorum..belediye ççukurunda birisi boğulup öldükten sonra soruşturma açmak gibi bir şey işte!
Alt 09.01.2010, 22:48   #10
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
Ötüken Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Formasyon derslerinni verileceği üniversiteler belirlenirken ne yaptı sayın Özdemir,onu da merak ediyorum..belediye ççukurunda birisi boğulup öldükten sonra soruşturma açmak gibi bir şey işte!
Haklısın Ötüken ama o vekillik bir durum değil ki... Üniversiteler başvurmuş sonucunda YÖK sekiz ile izin vermiş bunların içerisinde Ankara bile yok... Aslında Malik bey'in dediği tam olarak şuydu habere koymamışlar... "Muhalefet vekili olarak yapabileceğim bu, başvuru yapıldığında iktidar vekilleri kulis yapmalı benim o zaman yapacağım kulis zarar getirir benim yapacaklarım bundan sonra başlar" dedi sonrada "aslında tüm illerde olması gerekli bu formasyon dersinin, yani neden Yozgat'taki çocuk Sivas'a ya da Konya'ya gitmek zorunda kalsın ilk etapta Sivas'ın sorununu bir çözelim sonra da Tüm illere verilmesi için çaba harcarız" dedi... Yani aslında yine Sivas'ı düşündü... Bak ben vekil seçilmeden önce tanıyordum kendisini, benim gördüğüm CHP vekilleri içerisinde Sivas'a bu kadar aşık adam görmemiştim ama acemiydi... Aradan bir kaç sene geçti hiç görüşmedik bu güne kadar ve şimdi görüyorum ki o acemiliği kalmamış ve bu Sivas sevgisini birleştirmiş, çok içten ve net konuştu, uzun zamandır böyle bir siyasetçi görmedim Sivas'ta... Eğer benim içtenliğime güveniyorsan inan zaten sevdiğim birisiydi daha da mutlu oldum birşeyler yapmaya çalıştığını görünce... Sahipsiz değiliz dedim... Son 1 yıldır bende umutsuzdum belediye seçimlerinden beri olanlar çok üzdü beni Sivas'la ilgili bak evimi kapattım Sivas'a döndüm bir kaç ay bari birşeyler yapabilirim dedim fakat hakikaten sahipsiz değilmişiz.

Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)