Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini sohbet
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dini sohbet Dini sohbetlerinizi burada yapabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.04.2008, 13:32   #1
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2160 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart Islamiyet'i anlamayan Muslumanlar, iyi gunlere zor kavusur!

Islamiyet'i anlamayan Muslumanlar, iyi gunlere zor kavusur!

Takriben 45 yaslarinda, sakalli, pardesulu bir sahis, "Allah'a isyan edenler refah icinde yasarken, Allah'a ve Resulu'ne iman edenler perisan..." deyince hemen oradan uzaklastim.

Dusunuyorum... Bu yasa kadar bu sorulara cevap bulamamissa, bu kiyafete mukabil kafanin ici Islam'a uydurulmamissa bu problemler ne zaman cozulecek?

Bir yahudiyi ele alalim: Bu yahudinin universite mezunu olmasi, lisan bilmesi, isindeki basarisi Islam'a uygundur.

Simdi bir Musluman'a bakalim: Bu Musluman'in tahsili yok, lisan bilmiyor ve hicbir iste basarili degil. Bu durumda Yahudi ustun bir hayat yasarken, Musluman zor duruma dusecektir.

Insanlar hangi dinden ve irktan olursa olsun, fizyolojik ve kabiliyet yonunden aralarinda fark yoktur. Japonu Musluman'dan ustun kilan, irki kabiliyetler degil, prensiplerdir. Muslumanlarin surunmesine sebep olan da Islamiyet degil, cahiliye devri âdetleridir. Islamiyet her zaman her yerde galiptir, Muslumanlar maglup olabilir. Pek cok ayet ve hadis ilimde ve teknikte ilerlememizi emretmektedir. Peygamberlerin her biri ilmin ve teknolojinin piridir.

Mesela Hazret-i Davud aleyhisselam demircilikte cok ileridir. Hazret-i Nuh aleyhisselam gemicidir. Hazret-i Isa aleyhisselam oluleri dirilten bir tabiptir. Allah peygamberlerine bu vasiflari vermis, boylece insanligi ikaz etmistir. Nasil ki Hazret-i Davud aleyhisselam demircidir, size de bu yol aciktir.

Ama ne yazik ki, demiri en cok kullanan Almanlardir!

Halbuki demirin en cok bulundugu yer Islam ulkeleridir. Fakat Muslumanlar "Hadid" Suresi'ni anlamamistir. Demiri yaratan Allah'tir, demiri en iyi sekilde kullanan peygamberlerdir ve demir sanayisinden en cok zarar gorense Muslumanlardir!..

Dikkat edilirse Muslumanlari maglup eden Avrupalilar degil, Avrupalilarin uyguladigi prensiplerdir. Isin tuhaf tarafi, o prensipler de Islam'in malidir. Dolayisiyla Avrupalilar Islam prensipleriyle kalkinirken, Muslumanlar Avrupalilarin prensipleriyle batiyorlar.

Kahvehaneler, meyhaneler, tembellik... Bunlarin hicbiri bizim prensiplerimiz degildir.

Mesela Suudi Arabistan ucak yapamiyor. Halbuki ucak yapmak haram degil haktir. Silah yapamiyor. Iste bu zamana gore silahlanmamasi hak olmayan bir haldir. Yani Suudi Arabistan bu zamanin geregini yapmayarak hakkin disina cikmistir.

Allah Sani'dir, kulun sanatkâr olmasi da sunnettullaha ittibadir. Maglup olan Muslumanlar, musibet mektebinde talim yaparlar, galip olmanin yolunu bulurlar.

Musluman'in her hali Islam'a uygun olmali. Asr-i saadette boyleydi, bugun ise boyle degil. Adam kâfir amma caliskan, ilmi var, sanati var. Kâfirin vasiflari Musluman...

Amerika'da Teksas eyaletinde, fuze ussunde, Amerikalilarla musterek calisiyoruz... Arkadasim, Amerikaliya dedi ki: "Sana Islamiyet'i anlatayim mi?" Amerikali da dedi ki: "Anlatma! Ben seni begenmiyorum ki, senin anlattigin Islamiyet'i begeneyim. Sen icki icmeyen Amerikali gibisin!"

Bir kâfirin Musluman olan bir vasfi, Musluman'daki Islam'a uymayan bir vasfa galip olur! Amerikalilarin bize galip olmasi gibi...

Iyi anlasilacak sey sudur: Filistin'de Israil galip gelmiyor; Filistin'de Israil'in teknolojisi galip geliyor. Allah'in Kur'an'daki emirlerine karsi gelmek nasil isyan olursa, tekvini emirlere karsi gelmek de oyle isyan olur.

"Fizige, kimyaya ne gerek var?" demek de Kur'an'a karsi gelmektir.

Bize gencligimizde derlerdi ki: "Kur'an, hadis dururken matematik de neymis? Ne diye ugrasiyorsunuz bu islerle?"

Islamiyet'i maddi ve manevi sahada ele alamayan, maddeten ve manen Muslumanlarla kardes olamayanlar, iyi gunlere zor kavusur!

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)