Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Yıldız Projenin Heyecanı Sürüyor - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' ta Turizm > KIŞ TURİZMİ > Yıldız dağı kış turizm merkezi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.11.2013, 17:39   #1
YILDIZDAĞ
Usta Yiğido

YILDIZDAĞ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YILDIZDAĞ Şuan YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2016 11:50

Tecrübe Puanı: 641 YILDIZDAĞ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Yıldız Projenin Heyecanı Sürüyor

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ile ilgili yapılan çalışmaların değerlendirme toplantısı İdaremiz encümen salonunda düzenlendi. Bölgede devam eden çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıya Valimiz Zübeyir Kemelek, Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, Gençlik ve Spor Müdürü Salim Kılıç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Kayak İl Temsilcisi Nazif Ekinci, İlgili Firma Yetkilisi İlker Cumbul ve konuyla ilgili olan idaremiz yetkilileri katıldı. Projede desteği bulunan katılımcıların fikir ve önerilerinin alındığı toplantı oldukça verimli geçti. Proje ile ilgili İdaremiz Plan Proje ve Yatırım İnşaat Müdürü Göksel Yerlikaya, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin son durumu hakkında katılımcılara sunum yaptı.

Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, Sivas'ın kış turizm açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek temeli atılan Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi inşaatının %70 oranında tamamlandığını söyledi. Günübirlik tesislerin bittiğini Kültür ve Turizm Bakanlığının onayı sonrası ihaleye çıkılacağını söyledi. Tesisin önümüzdeki yıl tüm alanları ile faaliyete geçeceğine vurgu yapan Ayhan, "Bölgede yapılan çalışmalarda ciddi bir mesafe kat ettik. Kısa vadede şehrimiz kayak merkezine kavuşacak ve bölge çevre illerle beraber gelecek kişilerle birlikte 500.000 kişiye hitap edecektir." ifadesini kullandı.
Türkiye Kayak Federasyon Başkanı Özer Ayık, Türkiye'de Uludağ, Erciyes, Palandöken Sarıkamış tesislerinin ardından böylesi bir kayak tesisisin kazandırılmasının önemine dikkat çekerek "Bu güzel ilimiz, muazzam bir yatırımı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Sivas'a yapılabilecek en iyi yatırım olarak düşünüyorum. Şuan belki yapılanların getirisi sadece planlanıyor, ama önümüzdeki yıllarda bölgedeki canlılık, ne kadar faydalı bir iş çıkartıldığını bizlere gösterecektir. Gençlerimizin kış aylarında evden çıkararak spor yapmalarına vesile olacak bir yatırım. Bu tesisin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Toplantının sonunda konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Valimiz Zübeyir Kemelek ise, Sivas'a yakışır büyük bir hizmet yapıldığının altını çizdi. Projeye birçok kişi ve kurumun katkı sunduğunu, fikir ve önerilerin alınarak projenin daha iyi yapılabilmesi için çalıştıklarını ifade eden Kemelek, "Sivas'ın kışını bahara çevireceğiz. Gençlerimize hem istihdam hem de iyi alışkanlıklar kazandırmak bakımından hizmet etmiş olacağız. Projenin yapılmasından dolayı mutluyum ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüm gayretimizle, etkin bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah önümüze bir engel çıkmadan da bitiririz. Parasal konuda sıkıntımız yok gerek Kültür ve Turizm Bakanlığı, gerekse Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destekleriyle projeyi yürütüyoruz. Sayın Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz başta olmak üzere projeye iştirak eden ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum." dedi

Toplantının ardından Paşabahçe Kütük Evi'nde Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ile ilgili yapılan çalışmaların son durumu hakkında basın mensuplarına bilgi verilerek, soru-cevap şeklinde basın toplantısı tamamlandı.

Kaynak:[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Basından: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar YILDIZDAĞ'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil