Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Sivaslı Önemli Şahsiyetler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivaslı Önemli Şahsiyetler Sivaslı Önemli Şahsiyetler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.10.2009, 19:10   #1
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4504 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart Recep Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 1954 yılında İstanbul�un Kasımpaşa semtinde doğdu. Erdoğan, ilkokulu Piyale Paşa İlkokulu�nda okudu. 1965 yılında ilokulu bitirip İmam Hatip Lisesi�ne kayıt oldu ve 1973 yılında buradan mezun oldu. Daha sonra yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi�nde yaptı. Camialtı, İETT ve Erokspor�da 16 yıl futbol oynadı ve 12 Eylül 1980 sonrasında futbolu bıraktı. Milli Türk Talebe Birliğindeki görev yıllarından sonra, 1976 yılında Millî Selâmet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığına ve aynı yıl MSP İstanbul İl Başkanlığına seçildi. 1977 yılında bir konferans münasebetiyle tanıştığı Emine Hanım�la 4 Temmuz 1978�de evlendi. Evliliklerinden Ahmet Burak ve Necmeddin Bilal adında iki oğlu, Esra ve Sümeyye adında da iki kız çocuğu oldu.

12 Eylül 1980�de İ.E.T.T�den ayrılınca özel sektörde çalışmaya başladı ve bir müddet özel sektörde çalıştıktan sonra, 1982 yılında askere gitti. Yedek subay eğitimini Tuzla�da yapan Erdoğan, Karargâh subayı olarak askerliğini tamamladı. Askerden döndükten sonra yine aynı şirkette yaklaşık birbuçuk sene çalıştı. Bir sonraki çalışma hayatına başka bir şirkette genel müdür olarak devam etti.
12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra 1983 yılında kurulan Refah Partisi ile siyasi hayatı tekrar başlamış oldu. 1984 yılında Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında da İl Başkanı ve M.K.Y.K üyesi seçildi. 1986 ara seçimlerinde milletvekili adayı oldu. Ardından 1989 yılında da Beyoğlu ilçesinden belediye başkan adayı oldu ve 1989 seçimlerinden Refah Partisi 2. parti olarak çıktı. 1991 yılında tekrar milletvekili adayı oldu ve parti barajı geçince milletvekili oldu. Tercihli oy sistemi nedeniyle yüksek seçim kurulu milletvekilliğini iptal etti. 27 Mart 1994 seçimlerine kadar İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdüren Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu ve 27 Mart 1994 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Başkanı seçildi.

12 Aralık 1997 yılında davet üzerine gittiği Siirt�te, miting sırasında okuduğu bir şiir nedeniyle Diyarbakır DGM�de yargılanmaya başlandı. Yargılama sonucu Türk Ceza Kanunu�nun 312/2 maddesinden �Halkı din ve ırk farkı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmek� suçunu işlediği gerekçesiyle dört ay hapis cezasına çarptırıldı bu cezasını 24 Temmuz 1999 günü tamamladı.
Fazilet Partisi'nin, Anayasa Mahkemesi tarafından temelli kapatılmasının ardından, bağımsız kalan milletvekilleri, yeni parti kurma çalışmalarını "gelenekçiler" ve "yenilikçiler" olarak adlandırılan iki kanattan sürdürdü. "Gelenekçi" olarak adlandırılan kanat, Recai Kutan'ın genel başkanlığında 20 Temmuz 2001'de Saadet Partisi'ni kurarken, "yenilikçi" kanat da, Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Ağustos 2001'de, Adalet ve Kalkınma Partisi'ni kurdu ve Tayyip Erdoğan, parti genel başkanlığına seçildi. Kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), 3 Kasım 2002 seçimlerinde oyların büyük bir çoğunlunu alarak tek başına iktidar oldu. 3 Kasım seçimlerinde adaylığı kabul edilmeyen Erdoğan yenilenen Siirt seçimlerinde milletvekili olarak Meclis'e girdi ve Abdullah Gül'ün Başbakanlığı'ndaki 58. hükümetin istifasını sunması üzerine 59. Hükümeti kurarak Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı oldu.

( Alinti)
Alt 05.10.2009, 19:15   #2
sandalli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 4504 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart Cevap: Recep Tayyip Erdoğan

Hayati mücadele ve basarilarla dolu bir insan Recep Tayyip Erdogan. Türk politikasinda sivil hakimiyetin yüzü olarak, siyasete yeni bir akis kazandirdi.
Alt 05.10.2009, 19:34   #3
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1410 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Hasan abi, Cley teşekkür etmiş birazdan sılogan atar...

Bunlara ek olarak da; tribunlere oynamasını çok iyi bilen bir siyasi liderdir...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 05.10.2009, 20:24   #4
Ayşegül1967
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

Ayşegül1967 Şuan Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2012 21:41

Tecrübe Puanı: 578 Ayşegül1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben Tayyip Beyi tam olarak çözemedim henüz uğraşıyorum Eskiden Türkiye adına çok güzel adımlar atardı takdir ederdim ama şuanda tamamen yanlış ve boş işlerle uğraştığını hatta bazen saçmaladığını düşünüyorum
Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 05.10.2009, 20:32   #5
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1410 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Ayşegül1967 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben Tayyip Beyi tam olarak çözemedim henüz uğraşıyorum Eskiden Türkiye adına çok güzel adımlar atardı takdir ederdim ama şuanda tamamen yanlış ve boş işlerle uğraştığını hatta bazen saçmaladığını düşünüyorum
Böyle düşünen tek ben değilmişim...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 05.10.2009, 20:35   #6
sandalli
Usta Yiğido

Alıntı:
YILDIRIM Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Böyle düşünen tek ben değilmişim...
Zamana ihtiyaciniz var, daha cok gencsiniz.
Alt 05.10.2009, 20:38   #7
suzii
Usta Yiğido

suzii - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

suzii Şuan suzii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.09.2015 17:48

Tecrübe Puanı: 726 suzii FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence hiç bir parti üst üsde iktidar olmamalı.
sayın basbakanımız ilk zamanlarda mantıklı ve sağlam adımlar atıyordu.
simdiyse ne yöne gittiğini bilmeyen bir taş gibi yuvarlanıp gidiyor.
Alt 05.10.2009, 21:01   #8
Ayşegül1967
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

Ayşegül1967 Şuan Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2012 21:41

Tecrübe Puanı: 578 Ayşegül1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Zamana ihtiyaciniz var, daha cok gencsiniz.
Sadece bizim değil bence herkesin zamana ihtiyacı var bu konuda...Attığı adımların sonuçları elbetteki zamanla ortaya çıkacak ve bizde göreceğiz...Bu sonuçlar pozitifte olabilir negatifte olabilir.Şuanki Açılımın gösterdiği gidişat beni hiç umutlandırmasada Umarım yanılan taraf biz oluruz Ve kazanan Türkiye olur...

Not:Tayyib Bey'in bu husus dışında emeklerini ve Türkiye'ye kazandırdıklarını asla inkar edemem sadece sağlık alanında ülkeye kazandırdıkları bir devrim benim gözümde...Hakedene hakkını vermek gerekir bana göre...

Ben bilmem sağı solu
Yaşarım Dolu dolu
Yüreğim Anadolu
Sizin gibi değilim (Burda sizin gibi derken Sitede kimse üstüne alınmasın )
Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 05.10.2009, 21:11   #9
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Türk siyasetinin önemli şahsiyetlerinden biri olmasının dışında benim için ayrı bir yeri yok.
Alt 05.10.2009, 21:15   #10
güleyşa_58
Yiğido

güleyşa_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güleyşa_58 Şuan güleyşa_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.02.2010 21:00

Tecrübe Puanı: 631 güleyşa_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKgüleyşa_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKgüleyşa_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Hasan abi sana aynen katılıyorum. Zamana bırakın arkadaşlar ya hemen öyle yargılamayın. Yok saçmalamalar, yok yuvarlanmalar vs.ler... Gördüğünüz gibi Hasan abinin de dediği gibi hayatının her evresinde başarılara imza atmış biri. Hoşlanmadığına sabretmedikçe, hoşlandığını ele geçiremezsin... Sabır ve sebatla beklemenin vakti...

BİR NAMAZLIK SALTANATIN OLACAK O TAHT MİSALİ MUSALLA TAŞINDA...
güleyşa_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)