Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.06.2009, 19:02   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Pir Sultan Anıldı

Pir Sultan Abdal; doğum yeri olan Yıldızeli ilçesine bağlı Banaz köyünde düzenlenen 20. Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri ile anılıyor.

Pir Sultan Abdal'ın doğum yeri olan Yıldızeli ilçesine bağlı Banaz köyünde düzenlenen 20. Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri, ozanın köyün üst bölümündeki tepede bulunan şenlik alanındaki Pir Sultan Abdal Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.

Her yıl anıtın yanındaki amfi tiyatro görünümündeki şenlik alanında gerçekleştirilen etkinlikler, bu yıl alandaki beton tribünlerde çatlaklar oluştuğu ve tribünlerin çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu gerekçesiyle tepenin diğer yakasındaki Topuzlu Baba Şenlik Alanı'nda yapıldı.

Pir Sultan Abdal Anıtı'nın yanındaki şenlik alanında düzenleme yapılmaması nedeniyle bu yıl etkinlikleri Topuzlu Baba Türbesi'nin yanındaki ormanlık alanda gerçekleştirmek zorunda kaldıklarını belirten Demir, ''Bu yıl Pir Sultan Abdal'ın ayağının dibinde yaptığımız etkinliklerimizi buraya almak zorunda kaldık. Çünkü oradaki amfimizi onaramadık'' dedi.

Bizi Bölmeyin

Yurttaş olarak vergi ödeme, askerlik yapma gibi tüm yükümlülükleri eksiksiz yerine getirdiklerini ifade eden Demir, buna karşın taleplerinin karşılanmadığını ileri sürdü.

Demir, ''Lütfen yapmayın, bizi bölmeyin, bizi Sünni kardeşlerimizden ayırmayın, bizi Sünni kardeşlerimizle karşı karşıya getirmeyin. Onlar bizim kardeşlerimiz, biz onların kardeşiyiz, biz kardeşiz. Bu ülkenin birliği için uğraşıyoruz. Bu coğrafyada komşu köylerimizde Sünni kardeşlerimizle hiçbir derdimiz yoktur. Onlarla gönül gönüleyiz, onlarla bizim hiçbir derdimiz, sorunumuz yok'' dedi.

Banaz köyü otantik semah grubu'nun gösteri sunduğu etkinliklerde, bazı ses sanatçıları ve mahalli halk ozanları, saz eşliğinde çeşitli eserler seslendirdi.

Etkinliklere Alevi Vakıflar Federasyonu Başkan Yardımcısı İsmail Saçlı, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi belediye başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcisi Ertuğrul Özkanat, CHP İl Başkanı Bülent Renda Deniz, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Sivas Şube Başkanı Ebubekir Işık, Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ali Rıza Kaçan, bazı siyasi partilerin, sendikaların ve derneklerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.2009, 19:19   #2
Divriği_Mursal
Yiğido

Divriği_Mursal - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Divriği_Mursal Şuan Divriği_Mursal isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2009 08:41

Tecrübe Puanı: 578 Divriği_Mursal FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Pir Sultan Anıldı

Yol Tv de canlı yayınla verdi.Güzel bir etkinlik oldu.
Dost dilinden tatli bal bulamadim...
Divriği_Mursal isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.2009, 20:02   #3
$arki$Laliim.58
Tecrübeli Yiğido

$arki$Laliim.58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

$arki$Laliim.58 Şuan $arki$Laliim.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.10.2009 21:19

Tecrübe Puanı: 586 $arki$Laliim.58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu coğrafyada komşu köylerimizde Sünni kardeşlerimizle hiçbir derdimiz yoktur. Onlarla gönül gönüleyiz, onlarla bizim hiçbir derdimiz, sorunumuz yok'' dedi.

INSAALLAH BU BIRLIK DEVAM EDER.. HEPIMIZ BU SEKILDE YASASAK YAPAMAYACAGIMIZ SEY YOK,, BEN BUNA INANIYORUM..
$arki$Laliim.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.06.2009, 11:25   #4
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4503 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

ADEMOĞLU İNADINDAN
Ademoğlu inadından,
Geçebilirsen beri gel.
Erenlerin kanadından,
Uçabilirsen beri gel.

Gittiğimiz Hakk'ın yolu,
Cümle varlık Allah kulu.
Maşrapamız Zemzem dolu,
İçebilirsen beri gel.

Ben göklerin bulutuyum,
Lime lim suyla doluyum.
Yetmiş kapı kilidiyim,
Açabilirsen beri gel.

Gönüldür cennet yapısı,
Nur ile aydın kapısı.
Kıldan incedir köprüsü,
Geçebilirsen beri gel.

Pir Sultan Abdal'ım duran,
Yolcudur yolunu soran.
İşte incil, işte Kur'an,
Seçebilirsen beri gel.

Pir Sultan Abdal

Allah mekanini cennet etsin,
Alt 22.06.2009, 11:37   #5
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

ŞAH'A GİDERİM

Hızır Paşa bizi berdar etmeden
Açılın kapılar Şah'a gidelim
Siyaset günleri gelip çatmadan

Bunda bilmeyeni bildirirler mi
Eli bağlı namaz kıldırırlar mı
Yoksa Şah diyeni öldürürler mi

Aslımız Muhammet kıyman cellatlar
Üstümüzde bite davacı otlar
Ölüm Allah emri ya eziyetler

Her nereye baksam yolum dumandır
Pirim bana küfür etse imandır
Zincir boynum sıktı halim yamandır

Sağlıklı mı ola dostun illeri
Karşıda görünen tozlu yolları
Şah'tan elçi gelmiş dem bülbülleri

Güzel Şah'ım çıktı m'ola köşküne
Can dayanmaz gayretine müşkine
Seni beni Yaradan'ın aşkına

Kapısı yok bacasından bakarım
Gözlerimden hasret yaşı dökerim
Şah'a giden bir bezirgan tutarım

Pir Sultan Abdal'ım güzel Şah canım
Ağlamaktır benim demim devranım
Arşta melek yerde çeşm-i efganım

Pir Sultan Abdal

Büyük ozanımızı sevgi ve saygıyla anıyorum.
Alt 22.06.2009, 11:43   #6
bahar5834
Usta Yiğido

bahar5834 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bahar5834 Şuan bahar5834 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 23:10

Tecrübe Puanı: 1238 bahar5834 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
$arki$Laliim.58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu coğrafyada komşu köylerimizde Sünni kardeşlerimizle hiçbir derdimiz yoktur. Onlarla gönül gönüleyiz, onlarla bizim hiçbir derdimiz, sorunumuz yok'' dedi.

INSAALLAH BU BIRLIK DEVAM EDER.. HEPIMIZ BU SEKILDE YASASAK YAPAMAYACAGIMIZ SEY YOK,, BEN BUNA INANIYORUM..
arki$Laliim.58; senınle aynı fıkırdeyim....
Alt 22.06.2009, 11:53   #7
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Ah Hüseyin Vah Hüseyin

Alemlerin serverisin
Ah Hüseyin, vah Hüseyin
Şehitlerin serdarısın
Ah Hüseyin, vah Hüseyin

Hasan, Hüseyin'in yari
Muhammed'in gözü nuru
Hem Ali'nin yadigarı
Ah Hüseyin, vah Hüseyin

Zuhur oldun İmam Zeynel
Muhammet Bakır'dan evvel
Didene yanayım gönül
Ah Hüseyin, vah Hüseyin

İmam Cafer'dir yarimiz
Musa-i Kazım şahımız
Budur şems ile mahımız
Ah Hüseyin, vah Hüseyin

Ali Musa ilim hüner
Muhammet Taki el sunar
Hüseyin'im deyip yanar
Ah Hüseyin, vah Hüseyin

Ali Taki, Hasan Asker
Muhammet Mehdi ser-defter
İmam-ı Seyyid-i ekber
Ah Hüseyin, vah Hüseyin

Pir Sultan haber ver dosttan
Alt 22.06.2009, 12:24   #8
sandalli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 4503 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Sivas´in ve Sivaslı´nın alevi, sünni ayrımı yapmadan değerlerine sahip çıkması gerekir. Herkesin aynı inançta, aynı görüşte olmasını düşünemeyiz. Bizden farklı düşünen insanların varlığı zenginliktir. Sivas´a ne mutlu ki bu zenginlik ilimizde mevcuttur. Bunun kıymetini iyi bilmek gerekir, ben bir Yıldızeli´li olarak böyle bir değerin yöremizde yaşamış olamsından gurur duyuyorum, mekanı cennet olsun.
Alt 22.06.2009, 13:29   #9
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Aynı güneşten faydalanıyor, aynı oksijeni soluyor, aynı ayı görüyor aynı yıldızları izliyoruz. Ve aynı şekli taşıyoruz, hiç birimizin bir eli bir gözü bir kulağı ne fazla ne eksik. Allah herkesi standart yaratmış.
Ben dünya halkını bir hatta dünyayı kocaman bir şehir olarak görüyor o gözle bakıyorum.
Zaten uzaylılar dünyaya sık sık gelmekte ziyaret etmekte, üstün bir teknolojiye sahip uzaylılar dünyayı ele geçirmeye kalkarsa şaşırmayın.
Tüm dünya hakları din, inanç, savaş yüzünden birbirlerini yok edeceği yerde, böyle bir şey için birlik beraberlik olmak zorundadırlar
Barış, kardeşlik, sevgi, saygı ve hoşgörü içinde bir insanlık oluşması dileğiyle.
Yok aslında bir birbirimizden farkımız, hepimiz insanız....
Alt 22.06.2009, 13:34   #10
sandalli
Usta Yiğido

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Aynı güneşten faydalanıyor, aynı oksijeni soluyor, aynı ayı görüyor aynı yıldızları izliyoruz. Ve aynı şekli taşıyoruz, hiç birimizin bir eli bir gözü bir kulağı ne fazla ne eksik. Allah herkesi standart yaratmış.
Ben dünya halkını bir hatta dünyayı kocaman bir şehir olarak görüyor o gözle bakıyorum.
Zaten uzaylılar dünyaya sık sık gelmekte ziyaret etmekte, üstün bir teknolojiye sahip uzaylılar dünyayı ele geçirmeye kalkarsa şaşırmayın.
Tüm dünya hakları din, inanç, savaş yüzünden birbirlerini yok edeceği yerde, böyle bir şey için birlik beraberlik olmak zorundadırlar
Barış, kardeşlik, sevgi, saygı ve hoşgörü içinde bir insanlık oluşması dileğiyle.
Yok aslında bir birbirimizden farkımız, hepimiz insanız....
Duyumlarima göre bir uzayli bizim sitede mesajlar yayinliyormus, ama zararsiz olduklari sürece bir problem olmaz, eger zarar verirse adi bende sakli uzayliyi aciklarim.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)