Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

İlginç... - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.03.2013, 00:13   #11
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: İlginç...

İlgili video SÖZCÜ gazetesi tarafından hazırlanmış videonun ilk bölümüdür.
İlgili videonun 2. bölümünü de izlemeniz önerilir.
Sn Bekir Bayrak da tam dediğiniz gibi görmek istediğini görüyor.
Daha yıllar önce Laik olan Müslüman olamaz diyen bir kişi geçtiğimiz ay Müslümanlık Laiklik için engel değildir derse, Ben Büyük OrtaDoğu Projesinin eşbaşkanıyım derse ( ki BOP'un ne olduğunu anlatmama gerek var mı bilemem) , Milliyetçilik ayaklarımın altındadır derse, 2 sene önce "Bizim terör örgütü ile görüştüğümüzü söyleyenler ********dir derken 2012 sonunda " Evet. Terör örgütü ile görüşen arkadaşları bizzat ben görevlendirdim" vs. vs. diyen kişi nedir? Bunların başı sonu belli değil midir? Döneklik denemez mi buna?
Tamam. Başbakandır. Bir bildiği vardır. Hadi biz halkız bizim bilmediğimiz neler neler var. Ama teröre de bu kadar müsamaha gösterilir mi be bilader? O kadar şehidi neden verdik?
Kendisi demedi mi silahı bırakanlara hibe kredi vereceğiz diye? Bunun başı sonu mu var? Bu ülkede helalinden para kazanmaya çalışıp eline silah almamış pırlanta gibi gençlerin hakkı bu ulu yönetici tarafından yenilmiş olmuyor mu? Nerede bunun başı sonu?
Taraf tutun da biraz da kul hakkının ne demek olduğunu görün ya.
Daha dün televizyonlardan yayınlandı. Muhtaç insanlara partiye üye olma ŞARTI İLE makarna dağıtıldığı. Bunun başından mı bakalım sonundan mı?
Alt 29.03.2013, 01:34   #12
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
PKK ile yapılan görüşmeleri ve yeni anayasadaki milliyet tanımını fazla büyütmemek gerekir. Ormandaki ağaca takılıp resmin büyüğünü kaçırmayalım, manzaranın genelini görelim.

İşin özü Türkiye büyüyor, gelişiyor, aslına rücu ediyor. Aslımız nedir? Aslımız Hunlardır, Göktürklerdir, Selçukludur, Osmanlıdır. Genlerimizde çok kültürlü hayata alışkın olma durumu mevcut, kültür olarak imparatorluk vizyonuna sahibiz. Cumhuriyetimiz modern normalarda kurulmuş ve üçbin yıllık Türk ve bin yıllık İslam geçmişine sahip medeniyetimizi dar kalıplarla ifade etmeye çalışmış, kolunu bacağını budamıştır.

Yanlış/doğru tartışmıyorum, belki de seksen yıl öncesinin koşullarında ayakta kalabilmek için içgüdüsel olarak tamamen kendisini kendi etnik yapısı ile iskan ve dışdünyadan izole etmiş bir yönetim anlayışı ile koruma ve sürdürme yolu seçilmiştir. Ancak kriz zamanları geçicidir ve normal koşullar altında herşey aslına rücu eder!

Bugün büyüyen Türkiye tekrardan aslına rücu ediyor. İşe birlikte yaşadığı diğer etnik, dini vb toplumların kimliklerini, hayat haklarını ve en temel insan haklarını tanıyıp vermekle başlıyor. Büyük olmak da budur zaten. Kendinden ve kendinden olandan kormamak! Madem Türk-Kürt kardeştir, etle tırnak gibidir diyoruz, e o halde anayasada her iki ismin birlikte anılmasından veya Kürtçe anadilde eğitim verilmesinden neden rahatsız oluyoruz? Bu ülkede Arap'ın Arapça, Kürt'ün Kürtçe, Rum'un Rumca eğitim hakkı olmalıdır.

Dün çatışma ortamında kendi içinde sınırlar çizen baskıcı Türkiye Cumhuriyeti'nin bugün özgürlükleri genişletmesi ve kendi insanını kucaklaması ile birlikte etki alanını Suriye'nin içlerinden, Bağdat'ın kuzeyine, İran'ın Kürt bölgelerine kadar genişletmesi mümkün. İçimizdeki Kürt'lerle kavgalı olarak Hakkari ve Şırnak'ın güvenliğinden endişe etmektense, özgürlükle ülkesi olup Irak'taki, Suriye'deki Kürt'lerin federasyon yolu ile Türkiye'ye bağlanmasına varacak seçenekler üzerinde düşünmek; Türkiye'yi yeniden çok kültürlü ve üçbın yıllık imparatorluk geçmişine uygun bir vizyon ile düşünüp kurmak en mantıklısıdır.

Etnik kökeni yüzde yüz Türk birisi olarak diğer etnik kimliklere verilecek hiçbir özgürlükten en ufak bir rahatsızlık ve endişem yoktur. Özgürlüklerin ekonomiyi büyüteceğine, refahı artıracağına ve kalkınmayı hızlandıracağına inanıyorum.

Korkmaya gerek yok, ezberler bozulurken bir miktar yadırgama normaldir ancak, bunu abartmaya gerek yok! Su akıyor, yatağını buluyor!
Öyle bir anlatmışınız ki, baskıcı Türkiye Cumhuriyeti derken ne baskısı bunu tam anlayamadım? Ülkemizde vatandaşlar arasında hangi ayrım ve baskı yapılmıştır? Kökeni ne olursa olsun TC vatandaşı hangi makama gelememiştir hangi görev verilmemiştir? Örneğin siz bir resmi kuruma daireye gittiğiniz de size sizin etnik kökeniniz nedir ona göre işlem yapalım dendimi hiç?
Her TC vatandaşı anayasasına uyan her vatandaş eşit haklara sahiptir bundan daha güzel özgürlük olabilir mi? TC kendine bağlı itaat eden herkesi kucaklamıştır.
Türk Kürt Laz Çerkez elbetteki TC çatısı altında kardeş ve eşit haklara sahiptir bunun aksi bir yönü kesinlikle yoktur. Ortada bir Türkiye Cumhuriyeti devleti var ve herkes anayasasına kanunlarına bağlı ve itaat etmek zorundadır.
Size göre federasyon olmalı ve normal, iki bayrak iki anadil ve özerklik yani devlet içinde devlet olabilir? Bunun adı nedir peki bölünmek bölmek değilmidir? Bu terör sırf ana dilde eğitim içinmi 30 bin can almıştır?
Bence bu kadar iyi niyetli saf olmaya gerek yok. Emperyalizmin böl parçala yönet taktiği hayata geçirilmek istenmiş ve bunda bazı ülkelerde başarıyla yapılmış ve şimdi senaryo Türkiye için yazılmış ve bazı artistler figüranlarda rollerini oynamaktadır. Ülke artık taviz verile verile bölünme noktasına gelmiştir gözümüzü açalım artık. Sağı solu yok artık bu ülekeye Cumhuriyete sahip çıkma vaktidir.
Arkadaşlar lütfen yapmayın. Dünyaca gıpta ile hayranlıkla bakılan bin yılda bir gelir denilen bir Liderimiz olmuş Mustafa Kemal Atatürk bu ulusa Cumhuriyeti layık görmüş ona göre ilkeler oluşturmuş. Buna sahip çıkalım, dış güçler ve satılmış iç hainlerin oyununa gelmeyeliim.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Pusula_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.03.2013, 07:36   #13
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
hepsinin karşısında AKP'li arkadaşlarımın yanında yer aldım
Utangaç demokratlar genelde böyledirler. Referandumda da "yetmez ama evet" demiş AKP'li arkadaşlarının yanında yer almışlardı.
Alt 29.03.2013, 07:44   #14
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bugün büyüyen Türkiye tekrardan aslına rücu ediyor. İşe birlikte yaşadığı diğer etnik, dini vb toplumların kimliklerini, hayat haklarını ve en temel insan haklarını tanıyıp vermekle başlıyor.
Yazı sonunda "ezberlerin bozulması"nı önermişsin ama, yazdıklarını da genelde ezberlerinle yazmışsın.

Mesela yukardaki..

Bu dönemde, "en temel insan haklarını" sağlamakta Dünya'da en geri duruma düştük. Bunu en temel insan haklarını sağlayan "evrensel insan hakları mahkemesi" söylüyor.

Önce kendi ezberlerimize bakalım.
Alt 29.03.2013, 07:56   #15
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
aktassa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sn Bekir Bayrak da tam dediğiniz gibi görmek istediğini görüyor.
Beki Bayrak arkadaşımız olaylara objektif bakmıyor, bakamıyor.. Bakamadığına neden ise kemikleşmiş siyaseti.

Olaylara objektif bakabilmenin hemen ilk şartı; TÜM İNSANLARIN eşit olarak mutluluğunun sağlanması düşüncesidir.
Alt 29.03.2013, 09:30   #16
BekirBayrak
Usta Yiğido

BekirBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BekirBayrak Şuan BekirBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2016 19:01

Tecrübe Puanı: 761 BekirBayrak isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Beki Bayrak arkadaşımız olaylara objektif bakmıyor, bakamıyor.. Bakamadığına neden ise kemikleşmiş siyaseti.

Olaylara objektif bakabilmenin hemen ilk şartı; TÜM İNSANLARIN eşit olarak mutluluğunun sağlanması düşüncesidir.

Bakın ne güzel söylemişssiniz
Tüm insanların eşit olarak mutluluğunun sağlanması düşüncesidir OBJEKTİF BAKABİLMEK
Acaba diyorum siz olaylara benim kadar objektif bakabiliyormusunuz.ve bu diretmeleriniz bir kemikleşmiş siyasetiniz örnekleri olmasın ??
Alt 29.03.2013, 09:56   #17
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 19:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

videoda bu ülkeyi yönetenlerin dünle bugün arasındaki farkı anlatılmaya çalılşılıyor, başında ne diyor sonunda nediyor hiç önemli değil ,resmi görünce zaten nasıl bir farklı portre ortaya çıkıyor görmemek için insanın kör ,duymamak için insanın sağır olması lazım ,hani bazı arkadaşların hafızası zayıf,beyni tozlanmış olabilir yalakçılık içgüdüsüyle doğruya yanlış ,yanlışa doğru diyebilir bukadar inkarcılığı ikiyüzlülüğü görmeyebilir ,ben biraz hatırlatma yapayımda hafızalar canlansın ,öncelikle A.K.P zihniyetinin kökü milli görüşe dayanır tabanı RP+ANAP+DYP zihniyetine dayanır,hani şu bankaları hortumlatan ülkeyi milyar dolarla zarara uğrattıran zihniyetlere, ülkeyi yönetenler dün AB hristyan kulübü biz oraya girmeyeceğiz islam natosu kuracağız islam ortak para birimi oluşturacağız filan diyorlardı, bugün AB ye girmek için adeta adamların verdiği ev ödevlerini eksiksiz yerine getirip yaptık hocam diyorlar ,dün rahmetli erbakan kaddafinin çadırında tükürük hakaret yağmuru altında konuşurken destekleyenler, bugün kadafiyi linç eden mualif görünümlü haydutlara tecavüzcülere hertürlü maddi manevi silah desteği sağladı,dün esat kardeşimdir canımdır ciğerimdir diye sarmaş dolaş olanlar, bugün mualif diye ortalıkta dolaşıp kadınlara kızlara tecavüz eden,haklı haksız rastgele insan öldüren işkence eden insan kasaplarına hertürlü silah ve cephane yiyecek yardımı yaptı,dün bosna hersekte öldürülen soydaşlara yardım toplayıp yardım paralarının birkısmını sırp kasabına, birkısmınıda parti kasasına süleyman mercümek tarafından akıtanlar bugün 10 yıldır ağzından bosnalı kardeşlerim diye söz çıkmıyor,dün Turgut özal baba corch w buşa hizmet edip çekiç güç askerlerini türkiyeye yerleştirirken ırakda yüzbinlerce insanın katledilmesine yardım ederken başbakanın arkadaşları milletvekilleri onları eleştirirken ,küfrederken çekiç güce abdye lanet mitingleri düzenlerken bugün oğul corch w puşa yardım ve yataklık yapıyorlar, çekiç güç askerlerine askerlerimizin kafasına çuval geçirttiriyor ,kaymakam tokatlattırıyor,teskeresiz milletin onayı olmadan abd askerlerini iskenderun limanına çıkartıyor havaalanlarını, abd ordusunun hizmetine açıyor milyonu aşkın insanı öldürttürüyor ,işkence ve tecavüze uğramasına yardım ediyor , o insanları öldürecek bombaları türk askerine taşıttırıyor, bunu yapmak istemeyen teskereye parmak kaldırmayan vekillleri azarlayıp küfredip partiden uzaklaştırıyor,dün pkk ya lanet mitingleri yaparlerken bunların arkasında suriye israil abd var diyenler ,bugün hepsiyle canciğer kuzu sarması oluyor,dün B.O.P projesine şiddetle karşı çıkanlar bugün ben B.O.P eşbaşkanıyım diyor,abd yi yanı başımıza sınır komşusu yapıyor onlardan izinsiz pkk kamplarına giremiyoruz,dün bizim pasaportumuzla dünyayı gezen talabani barzaniyi devlet başkanı gibi karşlıyoruz ,dün kürt devletine karşı olanlar yanıbaşımızda binlerce şehite gaziye malolan kürt devletiniin kurulmasına yardım edip kuruluyor ,adamların ordusu var parabirmi var ,oralardan sızan teröristler hakkaride onlarca askerimizi şehit ediyor,dün pkk yle bizim görüştüğümüzü ispat etsinler etmeyen ş....dir diyenler bugün cani başıyla yapılan görüşmelerin tutanakları gazelerde manşet oluyor ,kuzey ıraktan gelen teröristlerin terörist başının resimleriyle bayraklarıyla haburdan çiçeklerle karşılanmasına kırmızı halı serilmesine ,benim milletimin maaşını alan vekil bozuntularının teröristlerle kameralar karşısında öpüşmelerini yalaşmalarını olumlu karşılıyor,eşkıya vekiller askerimizi polisimizi azarlıyor tokatlıyor eline taş alıp taşlıyor küfrediyor silahla tehdit ediyor ,dün bizim eli kanlı hainlerle işimiz yokderken,bugün istanbulda kazlıçeşmede ,diyarbakırda ve diğer şehirlerde tek 1 türk bayrağı olmadan pkk yandaşlarının şovlarını alkışlayıp, o sulugöz bülent arınç diyarbakır halkına çok teşekkür ederim diyor , dün şehitlere dua edenler bugün şehitlere kelle diye hitap ediyor,dün herkese rantiyeci soyguncu diyenler bugün o rantiyecilere ülkeyi iyice hortumlasın diye hortum bağlıyor,bir arkadaş bunları normal karşılamış büyük resime bakmak lazım demiş türkiye büyüyor bunu görmek lazım demiş, pardon türkiye büyümüşde benmi görmek istemiyorum yada körmü oldumne ?türkiye büyümüşşe sivas niye büyümemiş mardin,tekirdağ büyükşehir olmuşda büyükşehir olacak durumdayken sivasın şehrin nüfusu düşmüş vekil sayısı düşmüş ,tesisler genel müdürlükler kapatılmış,resmen köye çevrilmiş yoksa gözlerim yanlışmı görüyor ne?haaa türkiye büyüdüü büyürken bazı vatandaşlar dahada büyüdü mesela ANAP döneminin prensi başbakanın damadının genel müdür olduğu ahmet çalık,albayraklar refah döneminden beri istanbul belediyesinin tüm ihalelerini alarak yetinmeyip,diğer şehirlerdede fabrikaları beleşden eccik ucuza alarak,taşyapı ,dumankaya,ağaoğulları ne hikmetse devasa şekilde büyüdüler türkiye büyüdü bunu görmeyen gözlere gözlük lazım değilmi?
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.03.2013, 10:08   #18
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
BekirBayrak Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Bakın ne güzel söylemişssiniz
Tüm insanların eşit olarak mutluluğunun sağlanması düşüncesidir OBJEKTİF BAKABİLMEK
Acaba diyorum siz olaylara benim kadar objektif bakabiliyormusunuz.ve bu diretmeleriniz bir kemikleşmiş siyasetiniz örnekleri olmasın ??
O halde sen/ben polemiğini daha fazla abartmadan hakeme baş vurmak lazım.

Hakem de epistemoloji olsun. Yani deyimi doğrulama bilimi..

Tüm insanlar
deyimi(görüşü) kemikleşen siyasete tam alternatiftir(karşıdır).

Ha, senin siyesetin ne diye soracak olursan, ben enternasyonalistim(tüm insanlık adına hareket
eden).

Ayrıca senin diretme, dayatma terimlerine de tam karşıyım. Zira ben şiddet ve dayatma(diretme) olmadıkça tüm fikirleri normal karşılarım. İnsanların değişik fikirlerde olması kaçınılmazdır. Gereklisi ise objektif bakıştır.
Alt 29.03.2013, 10:21   #19
sivaslınet
Usta Yiğido

İşte objektif bakış Muammer arkadaşımızın son iletisindeki bakışıdır. Videodan daha ayrıntılı, daha objektif. Ağzına sağlık arkadaşım.
Alt 29.03.2013, 14:07   #20
BekirBayrak
Usta Yiğido

BekirBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BekirBayrak Şuan BekirBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2016 19:01

Tecrübe Puanı: 761 BekirBayrak isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Neyse daha sizinle polemiğe girmeyeceğim sadece şunu belirteyim.
Siz olaya bakmak istediğiniz taraftan bakıyorsunuz ben ise gerçekleri gördüğüme inanıyorum.
Türkiye gelişiyormu gelişiyor.
Kan duracakmı duracak ALLAH ın izniyle
Başka sözüm yok
Ha bu durum birilerini rahatsız ediyorsa ki ediyor,ve ALLAH islah etsin diyorum.

Durmak yok yola devam........

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil