Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi. - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.03.2012, 18:01   #31
YuSuF
Alt Forum Yöneticisi

YuSuF - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YuSuF Şuan YuSuF isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.10.2014 14:22

Tecrübe Puanı: 1049 YuSuF FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi.

Benim açımdan yanlış bir yönetim olabilir.

Eğer Lise zorunlu hale getirildiği takdirde,sınıfta kalma olmaz,devamsızlık olmaz.Eğer zorunlu olacaksa bunları aktif etmeleri lazım.

Okumak isteyen her türlü geçiyor zaten.Eğer böyle olduğunda öğrenciler okula gelmez kimsenin umrunda olmazki dersler herkesin zayıfı olsun rahatça geçerler galiba öyle olur ? buda çok zararlı olur.

Eğitimde çok aksaklık olur ...
YuSuF isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2012, 18:30   #32
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 917 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Sanırım 5 yaş sınırı tekrar 6 yaşa çıkarılmış bu güzel. Ama çocuklar 5. sınıfta ortaokul sistemine geçecekler hem öğretmen hem de öğrenciler için olumlu olacağını düşünmüyorum. Peki anaokullarının durumu ne olacak? Bu sistem kafamı karıştırıyor.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.03.2012, 22:07   #33
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 613 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu sistem sanırım askerlik şubelerini kreş yapma çalışmalarından sinyallerini bvermeye başlamıştı.
Alt 13.03.2012, 22:28   #34
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 945 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Zaten her insan okumak zorunda da degil ki haksiz miyim? Uzmanlar daha iyi bilir. Bu kadar diplomali işsize, bu kadar okumuş cahile gerek var mı? Egitim kalitesi artırılmalı bence. Kaç yaşında başlaması gerektiğine değil, eğitimle ne verebildiğine bakılmalı!
Burada şu anlaşılıyorki başbakanın dindar gençlik yetiştireceğiz sözünün altında yatan neden buymuş.

1. okul öncesi eğitim konusuna katılıyorum. Kesinlikle zorunlu eğitime katılmalıdır.
2. İlk öğretimin ilk kademesi mevcut sistem iyileştirilerek 5 yıl olarak uygulanmalıdır. Yılların getirdiği deneyimler bir kalemde bir kenara atılmamalıdır.
3. Çıraklık yaşı kesinlikle 14 ün altına düşürülmemelidir. İlk öğretimin ikinci kademesi 3 yıl olarak düzenlenmeli, mesleki ortaöğretim kurumlarının ilk öğretiminin 2. kademesini oluşturacak şekilde okullar açmasına müsaade edilmeli, bu okulların müfredatları ilk öğretim 2. kademe müfredatına ek olarak 2-4 saatlik mesleki dersler şeklinde düzenlenmeli.
4. Açık öğretim seçeneği kesinlikle ilk öğretimin ilk iki kademesinde olmamalı.
5. Orta öğretim 4 yıl olmalı (ilk yılıı ortak müfredat ve meslek seçimi dersleri).
Sonuç olarak 1+5+3+4 şeklinde bir sistem hem şu anda var olan sisteme, hem de Türkiye gerçeklerine daha uygun olduğu kanaatindeyim.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.03.2012, 22:50   #35
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1261 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

5.sınıfın da branşlaşıyor olması mükemmel bir adımdır..Bu ülkede eğitim fakültesiyle alakası olmayan bir sürü insan sınıf öğretmenliği yapıyor..Bu insanlar 5.sınıf müfredatında adeta çuvallıyor.Öğretmekte güçlük çekiyorlar..Bu adım müthiş faydalı bir adımdır..

Anaokulları zorunlu olmamalıdır.Zaten yüzde 95 civarında yine herkes gönderecektir ama zorunlu olmaması güzel..Bu maddeden anaokulları kapanıyor anlamak bir beceridir.Bişr köyde sadece 1 tane anaokulu öğrencisi var diyelim..Zorunlu derseniz eğer,bu öğrenci ciddi sıkıntılar yaşayacaktır.Tek öğrenci için o köye öğretmen mi atayacaksınız?Taşımalı eğitim desen zaten bu hala kanayan bir yaradır.Zorunlu değil derseniz,büyük bir yük ortadan kalkacaktır.Anaokuluna gitmeyenin de çok büyük bir kaybı olmuyor zaten..

Mesleki eğitime yönlendirmenin de ilk 4 yıldan sonra olması da çok doğruydu.yahu çocuk resime yetenekli,8 yıl bu çocuğa haftada 4 saat Fen,Mat,İng,Sosyal göstermenin diretmenin kimseye faydası olmadı,olamaz.Ya da çocuk derslerden hiç çaktığı yok...Olsa olsa fiziki bir iş sahibi olabilir.Bu çocuğu 8 yıl okulda mat,fen,sosyal,ingilizce diretmek çocuğun kendisine fayda vermediği gibi,öğrenmeye hevesli diğer öğrenciler için de zararlı bir durumdur..

iİdeolojilerden kurtulun,bu eğitim ssiteminin daha iyi olacağını göreceksiniz..
Alt 14.03.2012, 06:55   #36
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 12:12

Tecrübe Puanı: 555 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

peki ilköğretime başlama yaşı 6 olmuş.. 4+4+4 ise nerde kaldı okul öncesi eğitim?? hani okul öncesi eğitim zorunluydu??
Alt 14.03.2012, 08:12   #37
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

ilkögretime baslama yaşı degismedi. Bu uygulamadan vazgectiler.
Alt 14.03.2012, 11:08   #38
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 12:12

Tecrübe Puanı: 555 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

iki gün önce haberlerde göstermişlerdi de .. ne çabuk değişiyor herşey
Alt 14.03.2012, 14:06   #39
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 683 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ÜKD'den korkutan açıklama: Felaketin eşiğindeyiz

Üniversite Konseyleri Derneği (ÜKD) 4+4+4 yasa teklifiyle ilgili bir açıklama yayımlayarak, akademisyenleri teklifin TBMM'de görüşüleceği günde de tepki göstermeye çağırdı.

Üniversite Konseyleri Derneği (ÜKD) kesintili eğitim düzenlemesiyle ilgili bir açıklama yayımlayarak, yasa tasarısını "felaket" olarak niteledi. "Felaketin eşiğindeyiz" başlığını taşıyan açıklamada "4+4+4 yasa teklifinin TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda görüşülmesinde yaşananlar AKP’nin yeni bir rejimin inşasında hiç zaman yitirmeye tahammülü olmadığını bir kez daha gösterdi. Zorbalık ve baskı yolu ile bu ülkenin geleceği jet hızıyla karartılmaya çalışılıyor" denildi.

"4+4+4 çocuk gelinler, çocuk işçiliği, dindar ve kindar nesiller demek"

4+4+4 yasa teklifinin çocuk gelinler, çocuk işçiliği, “dindar ve kindar” bir nesil yetiştirmek anlamına geldiğini söyleyen ÜKD, yasanın “mesleki eğitime yönlendirme” adı altında sınıfsal kimliklerin yeniden üretilmesi, açık öğretim adı altında toplumun emekçi kesimlerinin örgün eğitimden dışlanması anlamına geldiğini de vurguladı. ÜKD açıklamasında "4+4+4 yasa teklifi hâlihazırda eğitim sistemi içerisinde yaşanmakta olan tüm bu sıraladığımız başlıkların yasallaşması ve yaygınlaşması anlamına geliyor" denildi.

Tepkiler değerli, ama yeterli değil
ÜKD bugüne kadar yasa tasarısına gösterilen tepkilerin değerli olduğunu, ancak yeterli olmadığını söylediği açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Öğretmen yetiştirme yanında temel görevlerinden biri eğitim bilimleri, mesleki eğitim, eğitim politikaları gibi alanların bilimsel bilgisini üretmek olan ve bu yönde çalışmalar yapan 75 eğitim fakültesinden sadece dördü (Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakülteleri) bu yasa teklifine karşı açıklamada bulunmuştur. Rektörlükler ve üniversite senatoları düzeyinde ise hiçbir üniversite dahi yasa teklifine karşı görüş bildirmemiş, büyük bir çoğunluğu görüş bildirmekten çekinmiştir."

Felaketi önlemek için mücadele edilmeli
Açıklamada felaketi önlemek için öğrencilerin, velilerin, öğretmenleri, eğitim fakülteleri başta olmak üzere tüm üniversite bileşenlerinin birlikte mücadele etmesinin önemi vurgulanarak şunlar söylendi:

"Üniversite Konseyleri Derneği tüm üye ve dostlarını, velileri, öğrencileri, öğretmenleri, eğitim fakültesi dekanlıklarını ve rektörleri ile birlikte tüm üniversite bileşenlerini süreci takip etmeye, kitle örgütleri ve siyasi partiler ile birlikte yasa teklifinin kabul edilmesiyle yaşanacak felaketi önlemek üzere mücadeleye çağırıyor. Tüm akademik kurullar ve senatolar acil olarak konuyu gündemlerine almalı ve görüş bildirmelidirler. Yasa teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşüleceği gün tepkimizi diğer kitle örgütleri ile birlikte göstermeliyiz."

"Gericiliğe, zorbalığa ve çocuk sömürüsüne izin vermeyeceğiz."

-ALINTI-
Alt 14.03.2012, 14:37   #40
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 685 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ŞİMDİ BU TARİH Mİ OLUYOR???
TÜH YAA....!!!
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar KAOS'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil