Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.04.2012, 04:10   #1
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 05:38

Tecrübe Puanı: 655 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart BBP Lideri Destici, Sivaslı Çocuklarla

BBP Lideri Destici, Sivaslı Çocuklarla Yazıcıoğlu'nun Mezarını Ziyaretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir grup Sivas Özel Sultan Murat İlköğretim Okulu öğrencisi, BBP Genel Başkanı Destici ile birlikte BBP'nin merhum Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nun Tacettin Dergahı'ndaki kabrini ziyaret etti. Ziyarette yaptığı konuşmada Destici, "Rahmetli Muhsin Başkanımızın hemşerisi Özel Sultan Murat İlköğretim Okulu öğrencilerine onun kabri başında hoş geldiniz diyorum. Siz gerçekten bugün hem bizleri hem rahmetli şehidimiz Muhsin Başkanı çok sevindirdiniz, özellikle

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bu ziyaretin gerçekleşmiş olması ayrı bir anlam ve önem taşıyor. Bu tarih tercihten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi için, milleti için, dini için ömrünü adadığını, bütün hayatı boşunca inandığı değerler için mücadele ettiğini ve inandığı değerler adına mücadele ederken de şahadet şerbetini içen Türk-İslam dünyasının önemli liderlerinden birisi olduğunu vurgulayan Destici şöyle devam etti:

"Yazıcıoğlu, sadece Türkiye'de değil, Kosova'da da, Bosna'da, Türk Cumhuriyetlerin tamamında, yani nerede Müslüman Türk varsa orada bilinen tanınan ve lider olarak kabul edilen bir isimdi. Böyle önemli bir isim sizin memleketinizden çıktı. Sivas'tan çıktı. Siz onunla ne kadar gurur duysanız, övünseniz azdır. Muhsin Başkan her zaman Sivas'a sahip çıkmıştı, Sivas'ı çok severdi."

Yazıcıoğlu'nun hem Sivas'ı hem köyünü hem de Türkiye'yi çok sevdiğine dikkat çeken Destici, "Sivas'ta, Sivaslılar da her zaman kendisini çok sahip çıktı. Siz de bir kere daha bu ziyaretinle bunu göstermiş oldunuz. Tabii ki bizlere düşen yeni yetişen nesillere vatanımız için milletimiz için, milli ve manevi değerlerimiz için hayatını adamış böyle önemi bir ismi tanıtmak, onun ideal hayatını örnek alarak aynı idealizm doğrultusunda büyümek, yetişmek" diye konuştu.

Destici, arzularının yeni nesillerin milli ve manevi değerlere sahip olarak yetişmesi olduğunu belirterek,"Tabii ki bu örnek şahsiyetlerle olur, Muhsin Başkan da bu örnek şahsiyetlerin en başında gelen birisiydi" diye konuştu.

Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret eden çocuklar ise, Yazıcıoğlu'nun ülke için çok önemli birisi olduğunu ifade ederek, "Yapılan işkencelere rağmen Müslümanlıktan vazgeçmemiş birisiydi" dediler.

Ziyaret sırasında Destici, Yazıcıoğlu'nun kabri başında Kur'an-ı Kerim okuyarak çocuklarla birlikte dua etti. -

Ankara
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)