Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.12.2009, 18:06   #11
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1410 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: ETİK HABER ve SAMANYOLU

Ya bu kanal artık sıktı be.. Hayır Urumçi'nin dediği gibi nasıl vicdanları rahat...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.12.2009, 18:09   #12
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1410 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Urumçi Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yahu Turan gardaşım, ben sana STV'nin ve Kanal D'nin yanlı,yanlış onlarca haberini göstertirim... Neyin etikliği yahu, daha geçenlerde Annaannem bir program izliyor STV'de. Noluyor diye baktım, bir olayı aksettiriyorlar gerçek gibi. Annaaneme söyledim gerçek değil bunlar diye. Olur mu öyle şey gerçekmiş hepsi kendileri diyor. Olayın başrolünde de tiyatrocu bi hanım oynuyor kendisi bana mimik dersi vermişti hatta... Böyle çok fakir birisiymişte gelini, oğlu eziyet ediyormuşta, kömürlükte uyuyormuş da... Kadının bir dersi 60 gayme

Benimde babaannem .. Bu kanalın izliyicileri belli bir yaş grubunun üstündekiler mi acaba..? Yoksa sadece o kitleye mi hitab ediyorlar.. Ve ilginçtir babaannem de "Ak Parti" diyor da başka birşey demiyor..
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.12.2009, 18:26   #13
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1079 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Cumhuriyet Mitinglerini de 30-40 bin kişi ile sınırlı tutmuşlardı... Türkiye'de medyanın hep bir tarafı var, kimisi adını taraf koyarak bunu açıkca gösteriyor kimiside korku iklimi yaratmak için saçma sapan haberler yapıyor... O kalın sesli spikerin sesiyle "Dehşet verici belgeler, işe yaramaz generaller, kötü TSK, bu Bahçeli var ya Baykal ile ikisi faşistin önde gideni", kimisi de köşesinde yazıyor "Mustafa Balbay alınacak" 2 gün sonra alınıyor kimisi de yazıyor "Tuncay Özkan nasıl içeri alınmıyor anlamıyorum" 1 hafta sonra içerde, ilginç kimse de kırmıyor bu adamları... Ama dediğim gibi her basın kuruluşunun bir tarafı var kimisi iktidar yanlısı kimisi muhalefet kimisi para yanlısı...
1 Milyon olmadığı kesin ama 30-40 bin olup olmadığını bilmiyorum..
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.12.2009, 18:29   #14
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1079 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt

samanyolu tv de artık birilerinin elinde..öncedende birilerinin elindeydi ama el değiştirince iş kötüye bindi.. Kanal 7'de olduğu gibi ..
Bu aralar HİLAL TV iyi gidiyor inşaAllah onlar bozulmaz.
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.12.2009, 18:31   #15
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 635 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Abdurrahman 58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

vardı o gün epey insan yaa
insan kalabalığından geçilmiyordu sokaklarda...
hatta balkondan çıkıp dağılın ulaynnn diye bağarasım geldi de zor tuttuydum kendimi, kalabalık olduğundan tırstım esasında

Neyse şaka falan bir yana da Ülkede seyredilecek hiçbir kanal yok galiba TRT 3 dışında...

Yıldırım gardaş, annaanneler hep böyle de bizimkisi biraz ayıktı gibi yaa. Geçen şu türban mevzularında şey diyordu 80 yaşındaki kadın:"öyle allandırıp pullandıracağına herkes bizim gibi taksa başörtüsü sorunu mu kalır be yav! ne öyle ben şu tarikattenim ben şu mezheptenim tarzı bağlamalar. Bi de makyajlanıp süslenip, dar elbiseler giymeleri yok mu, allah belalarını vere!.." dedi, ben hık diye kaldım öyle... Koskoca kadın bile anlamış okuma yazması da yok üstelik...
Alt 16.12.2009, 18:42   #16
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4504 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Tarafsız bir yayın kuruluşu varmı acaba? iktidar ahtapot gibi her yana eli uzanıyor
Alt 16.12.2009, 18:43   #17
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 711 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

urumçi kardeşim bana türkiyede bir tane tarafsız medya organı gösterebilirmisin.....o kadar taraflı yayın organı varken bunların içinden sadece stv yi seçmen banada biraz taraflı geldi açıkçası.........
Alt 16.12.2009, 18:56   #18
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 635 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
titizyiğido Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
urumçi kardeşim bana türkiyede bir tane tarafsız medya organı gösterebilirmisin.....o kadar taraflı yayın organı varken bunların içinden sadece stv yi seçmen banada biraz taraflı geldi açıkçası.........
sevgili titizyiğido o benim birebir yaşadığım bir taraflı ve yalan habere tepkimdi, zaten bakarsan içerikte kanal dsine de vermişim veriştirmişim, kanal 7sine, star'ına, cartına curtuna. Taraflara ayırıp eleştirmemişim şu yorumlarımı okursan, hepsine taraflı yayın yaptıkları için eleştirmişim.

Tarafsız yayın aranıyorsa Meclis çalışmalarını TRT 3'ten izleyebileneceğine değinmişim de...

Ayrıca bundan 5-6 sene evveline kadar muntazam bir STV izleyicisiydim
Neden? Çünkü Müslüman ya bunlar. Ama Müslüman adamlar bunu yapar mı? Hadi dine imana sarılmayan adamlar yapsın eyvallah ama dini, imanı sayıp sevdiğini betimleyen bir kanalın bunu yapması ilk başta Müslüman olan beni incitir, üzer. Ve dediğim gibi kafirin yaptığı şerden 1000 kat kötüdür Müslümanın yapıtğı şer...
Alt 21.12.2009, 13:03   #19
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Abdurrahman 58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Valla ben sana şunu söyleyeyim Abdurrahman gardaşım... Nerden eminsin bilmem ama üç büyük il için konuşuyorum ki bunlardan sadece İstanbul'da yapılanın organizasyonunda görevli değildim... Ankara'da 1.300.000 ile 1.800.000 kişi arası insan vardı... Nereden biliyorum Anıtkabir'e giren kişi sayısı bir tek kişiye kadar sayılır... Kameralar vardır hem kamera hem de turnikeler aracılığı ile sayılır... O gün Anıtkabir'e giren kişi yasısı 350.000 kişi civarındaydı ki ben dahil benim gibi büyük bir çoğunluk giremedik... Bunun yanında organizasyonun içerisinde olduğum için emniyetle içli dışlıydık onların bize söylediği 1milyonun üzerinde insandı... Son olarak Ankara mitingi ile ilgili söyleyeceğim şu ki, İzmir'den benim bilgim ve organizasyonum dahlinde kalkan otobüs sayısı 867'idi 867X40=34640... Benim bilmediğim rakamlar içerisinde Türk-iş, Eğitim-iş, Yol-iş, İzmir Barosu, ÇYDD gibi STK'lar vardı ki onlarla birlikte en az 40 000 kişi örgütlü olarak İzmirden gitmiştir... İstanbul hakkında yorum yapamam ama İzmir mitinginde de organizasyonun içerisindeydim fakat Sivas'ta bulunduğum için gidemedim... Ogün İzmir'de miting görevlisi genç sayısı zaten 20.000'di Ki İzmir'de yaşayanlar mitinge gitmişse zaten bilir gitmemişse söyleyeyim Gündoğdu Meydanı merkez olarak bir tarafı Alsancak Limanına bir tarafı Cumhuriyet Meydanına uzanan iç kısımları da Fuar kapısına kadar gidem tüm ara sokakların dolması 2 Milyona yakın kişi demektir... Gün ola da İzmir'de görüşsek ve sana o alanların genişliğini göstersem... Tabii Fotoğraflarla da bunu çözebilirsin...

Ayrıca Urumçi neden karşı çıktın mitinglere bilmem ama Ankara Mitingine partiniz üst düzey yöneticileri ile katılmıştır, ayrıca İzmir Mitingine de MHP İzmir il yöneticisi arkadaşlarımdan aldığım bilgi ile dilerlerse pankartsız ve bayraksız katılabilecekleri bilgisi gelmiş ve yine bildiğim kadarı ile en az 10 000 MHP'li ile Müsavat bey en önde katılmışlardır... Geçmişte de aynı sene içerisinde yapılan ilk Cumhuriyet Mitingi olan Menemen Mitinginde de kendisine raslamışım hatta bir süre sohbet ederek birlikte yürümüşümdür... Ben taban olarakta MHP'nin bu mitinglere karşı olmadığını düşünür ve bilirdim ki benim hem Sivas'ta yönetici hem diğer illerde çok sayıda arkadaşım bulunmakta bu mitinglere bir fiil katılmışlardır...

Son Olarak Abdurrahman arkadaşıma bir kaç resim göstermek isterim...

İzmir Cumhuriyet Mitingi-bir yarısı bu

diğer yarısı da bu tarafa doğru gidiyor...

Bu da miting alanının büyük bir bölümünün çekildiği bir fotoğraf

Bu da uydudan temsili bir resim...

Bu da Ankara'dan bir foto bunu da şöye anlatayım... Tandoğan metro çıkışı merkez olmak üzere aşağıya Maltepe'ye, Geriden Ulus tren garı ve ara sokaklarla birlikte Anıt Kabir'e kadar insan vardı...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2009, 22:52   #20
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Sayılar meydanda değil sandıkta konuşur.Meydanda 15 milyon olsan da 1 milyon olsan da demokrasilerde sandıktan çıkan rakam beni alakadar eder.Sivasımızda güzel bir laf vardır."Tavuğun cücüğünü(civciv) güzün(sonbahar) sayarlar"

Samanyolu TV Kürt açılımını çok destekliyor.Hiç fikir sahibi olmasam bu konuda,ilk kez STV'de izlesem Kürt Açılımını,bu açılımın STV tarafından tasarlandığını düşünürdüm.Ama bu medya rajonu böyle.Birisi haber atar,öbürü yalanlar;birisi destekçileri konuşturur,halkımız böyle düşünüyor der,diğeri köstekçileri konuşturru halkı böyle düşünyor gösterir.STV Türk medyasından farklı bir şey yapmıyor aslında.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)