Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Başkan'dan Büyükşehir Çağrısı - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.08.2014, 19:53   #21
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2016 00:42

Tecrübe Puanı: 857 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Başkan'dan Büyükşehir Çağrısı

Bu yönetim anlayışıyla Sivas büyümez büyümez büyümez 5 yaşındaki çocuk bunu idrak eder.Sivasın nüfusunu içeride tutacak tek çalışma yok hile hurdayla büyükşehir olma pesindeyiz insan utanır bunu derken madem öyle çık Sivasi büyütecek , çağ atlatacak şu şu projelerimiz var de çıkıp gönülden destek verelim.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.08.2014, 10:48   #22
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58_SEMİH_58 Şuan 58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2014 22:26

Tecrübe Puanı: 728 58_SEMİH_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu yönetim anlayışıyla Sivas büyümez büyümez büyümez 5 yaşındaki çocuk bunu idrak eder.Sivasın nüfusunu içeride tutacak tek çalışma yok hile hurdayla büyükşehir olma pesindeyiz insan utanır bunu derken madem öyle çık Sivasi büyütecek , çağ atlatacak şu şu projelerimiz var de çıkıp gönülden destek verelim.
Ordu'da aynı şekilde Büyükşehir oldu ama kimsede çıkıp biz hileyle olduk kardeşim demedi. Zihniyet meselesi...
Geride
Ne
Kaldıgına
Bakalım...
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar 58_SEMİH_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.08.2014, 13:35   #23
sivaslıgenç
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 857 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
58_SEMİH_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ordu'da aynı şekilde Büyükşehir oldu ama kimsede çıkıp biz hileyle olduk demedi. Zihniyet meselesi...
Az mantıklı düşün ileriye dönük projeler olmadiktan sonra büyükşehir olsan ne yazar nüfus sürekli düşecek geriye belediyemi olacağız ?
Bak bakalım ordunun nüfusu artmış mı azalmısmı.
Büyükşehir olmasin demiyorum Sıvası Sivas yapacak projelerle ileriye sağlam gidebileceğimiz projelerle olalim.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.08.2014, 12:53   #24
Dağcı
Tecrübeli Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dağcı Şuan Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.08.2014 13:23

Tecrübe Puanı: 701 Dağcı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arkadaşlar;

Gaziantep’te 4 adet organize sanayi bölgesi içerisinde toplam olarak 120.000 kişi istihdam edilmektedir.(1) Bu rakam Sivas merkez nüfusunun yaklaşık %40’ına tekabül etmektedir. Sivas OSB’de üretim halindeki fabrikalarda yaklaşık 6.428 kişi istihdam edilmektedir.(2)
İnsanlar eğitim, sağlık, terör ve ekonomik nedenlerle göç eder diye düşünüyorum. (Bende Üniversiteyi bitirdim, askerlik dönüşü iş bulamadığım için İstanbul’a geldim.) Şehrimizde terör yok. Eğitim ve sağlık konularında da yeterli sayılabilir. Sivas’ın en büyük sıkıntısı işsizlik yani ekonomik sıkıntılar olduğu aşikardır. İnsanlar para kazandıkları takdirde memleketlerini terk etmek zorunda kalmazlar diye düşünüyorum.

NELER YAPILABİLİR;
• Yatırımların daha cazip hale gelebilmesi için Sivas’ın 4. Bölge’den 5. Bölgeye alınması, (Özellikle Sivas’ın temsilcileri olan Milletvekillerinin, STK’ların, Sivaslı Siyasilerin ve Sivas’lı bürokratların bu işlere sahip çıkmaları gerekmektedir. Mevcut milletvekillerimizin TBMM’deki performanslarına bakınca bu durum pek iç açıcı görülmüyor!)
• Sivas’ta Mermer madeninin ciddi bir potansiyeli var. Mermer üreticisi firmaların hammadde ihracı yerine mamul madde üretimine teşvik edilmeleri, hem ekonomik açıdan hem de istihdam açısından katma değer sağlayacaktır.
• Açık hava müzesi olan Sivas’ımızın Turizm konusunda çok ciddi yatırımlara ihtiyacı vardır. Turistik tesislerde turizm konusunda eğitim almış nitelikli elemanlar istihdam edilmesinin önü açılmalıdır. Örn: Safranbolu ilçesindeki İncekaya Kanyonu üzerine yapılan 11 metre uzunluğundaki cam terası 9 ayda yaklaşık 100 bin kişi ziyaret etti.(3) Sadece Divriği Ulu camii ve Kangal Balıklı Kaplıcalar bile tek başına Sivas iline yeterli gelecek bir potansiyel barındırmaktadır.
• Tarım ve Hayvancılıkta çok büyük potansiyelimiz var iken maalesef köylerimiz boşalmıştır. İnsanlar büyük şehirlerde asgari ücretle çalışmaya razı ama kendi köyünde tarım ve hayvancılıkla uğraşmamaktadır. Bu konu’da özelilkle köylülerin sıkıntıların giderilmesi ve yeterli destek sağlanması gerekmektedir. (Sadece tüketmekle olmuyor, birilerinin de üretmesi lazım)
• KOBİ’lere gerçek anlamda profesyonel destek ve eğitimlerin sağlanması,
• Üretim yapmak isteyen firmalara gerçekten destek verilmesi,

Ekonominin öncüsü pozisyonunda olan kurumlardaki insanlar rabbena hep bana mantığını terk etmelidir.

Bir de bizim insanımız bir ehli keyf. Bu insanları çalışmaya nasıl motive ederiz ona kafa yormamız lazım.

Hepinize saygılar sunarım.

Kaynaklar:
(1) [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
(2) [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
(3) [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Dağcı'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.08.2014, 02:47   #25
Kayapa
Yiğido
NO AVATAR

Kayapa Şuan Kayapa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.10.2014 19:51

Tecrübe Puanı: 425 Kayapa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Daumen runter Cevap: Başkan'dan Büyükşehir Çağrısı

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivasın nüfusunu içeride tutacak tek çalışma yok hile hurdayla büyükşehir olma pesindeyiz insan utanır bunu derken büyütecek , çağ atlatacak şu şu projelerimiz var de çıkıp gönülden destek verelim.
Gözüm hala hile diyosun ya çağ atlatacak proje ne yapacaz atomu yeniden mi parçalayacağız diğer şehirler arayı iyice açtı bak Malatya'ya Kayseri'ye yaklaşılmıyor.Bizlere düşen görev şu 110 bini bulup hala yasa yürürlükteyken Büyükşehir olalım.Bunu belediyeden de beklemeye gerek yok aslında burda Sami kazansın diye yırtınıp durdum tüm tanıdıkları aradım oy topladım adam Başkanlığın tadını çıkarıyor ya biraz haraket arkadaş biz artık bıktık şenlik belediyeciliğinden kaç ay oldu tek inşaat yok Büyükşehir olma içinde çalışma yok zaten geçen televizyonda bu projeler için tek dönem yetmez dedi birader yetmeyecekte niye bizden o projelere oy istedin hepsi aynı bütün sülalesini işe alır yiyeninden başlar sonra halka hizmet ettik derler inşallah öyle yapmazsın sami başkan
Kayapa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.08.2014, 01:29   #26
eyuphulagu
Usta Yiğido
NO AVATAR

eyuphulagu Şuan eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2015 21:16

Tecrübe Puanı: 627 eyuphulagu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yukarda bu konuya mesaj yazan bir çok arkadaşın kendine göre haklı olduğu yönler var..Ama gerçek olan bir şey var;o da Sivas Büyük Şehir Belediyesi Olmalı Kampanyası...Her Sivaslı gücü yettiğince bu kampanyaya mutlaka katılmalıdır...Tabi ki Sivas'ın gelişmesi çok şeyler yapılmalı;Bunlar:-2.Organize Sanayi kurulmalı,-Tarım Organize Sanayisi Kurulmalı,-Sivas Serbest Bölge Olmalı;-Sivas Teşvik Yasasından en iyi ölçüde yararlanmalı(gerekirse bölgesi değiştirilmeli),-Sivas Hizmet Sektöründe atılım yapmalı,-Sivas Sağlık Turizmini,Kaplıca Turizmini,Spor Turizmini geliştirecek çalışmalar yapılmalı;-2. Devlet Üniversitesi ve bir kaç tane Vakıf Üniversitesi acilen kurulmalı,bunun gibi bir çok şey yazılabilir..AMMA:ŞU ANDA YAPILMASI GEREKEN EN ÖNCELİKLİ ŞEY SİVAS'IN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE OLMASI GEREKEN NEYSE O YAPILMALIDIR....Acilen gerekli olan 110.000 kişilik rakama ulaşılmalıdır..Elin oğlu bunu yapıyorsa kimse de bir şey söylemiyorsa Sivas'ta gerekeni yapıp Büyükşehir olmanın yolunu açacak sayıya ulaşmalıdır...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.08.2014, 13:22   #27
Kayapa
Yiğido
NO AVATAR

Kayapa Şuan Kayapa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.10.2014 19:51

Tecrübe Puanı: 425 Kayapa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yukarda bu konuya mesaj yazan bir çok arkadaşın kendine göre haklı olduğu yönler var..Ama gerçek olan bir şey var;o da Sivas Büyük Şehir Belediyesi Olmalı Kampanyası...Her Sivaslı gücü yettiğince bu kampanyaya mutlaka katılmalıdır...Tabi ki Sivas'ın gelişmesi çok şeyler yapılmalı;Bunlar:-2.Organize Sanayi kurulmalı,-Tarım Organize Sanayisi Kurulmalı,-Sivas Serbest Bölge Olmalı;-Sivas Teşvik Yasasından en iyi ölçüde yararlanmalı(gerekirse bölgesi değiştirilmeli),-Sivas Hizmet Sektöründe atılım yapmalı,-Sivas Sağlık Turizmini,Kaplıca Turizmini,Spor Turizmini geliştirecek çalışmalar yapılmalı;-2. Devlet Üniversitesi ve bir kaç tane Vakıf Üniversitesi acilen kurulmalı,bunun gibi bir çok şey yazılabilir..AMMA:ŞU ANDA YAPILMASI GEREKEN EN ÖNCELİKLİ ŞEY SİVAS'IN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE OLMASI GEREKEN NEYSE O YAPILMALIDIR....Acilen gerekli olan 110.000 kişilik rakama ulaşılmalıdır..Elin oğlu bunu yapıyorsa kimse de bir şey söylemiyorsa Sivas'ta gerekeni yapıp Büyükşehir olmanın yolunu açacak sayıya ulaşmalıdır...

Noktası virgülüne kadar katılıyorum inşallah kampanya ya böyle yürekten katılacağım bana ne hileden hurdadan
Kayapa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.08.2014, 01:40   #28
sivaslıgenç
Usta Yiğido

Alıntı:
Kayapa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gözüm hala hile diyosun ya çağ atlatacak proje ne yapacaz atomu yeniden mi parçalayacağız diğer şehirler arayı iyice açtı bak Malatya'ya Kayseri'ye yaklaşılmıyor.Bizlere düşen görev şu 110 bini bulup hala yasa yürürlükteyken Büyükşehir olalım.Bunu belediyeden de beklemeye gerek yok aslında burda Sami kazansın diye yırtınıp durdum tüm tanıdıkları aradım oy topladım adam Başkanlığın tadını çıkarıyor ya biraz haraket arkadaş biz artık bıktık şenlik belediyeciliğinden kaç ay oldu tek inşaat yok Büyükşehir olma içinde çalışma yok zaten geçen televizyonda bu projeler için tek dönem yetmez dedi birader yetmeyecekte niye bizden o projelere oy istedin hepsi aynı bütün sülalesini işe alır yiyeninden başlar sonra halka hizmet ettik derler inşallah öyle yapmazsın sami başkan
Bende istanbulda oturuyorum seçim öncesi tüm akrabayi arayıp doğan başkana oy istedim emin ol o elindeki kısıtlı imkânlarla daha fazlasını yaptı sivasa ama sami aydına bakıyorum da nerde düğün dernek orada maşallahi var bu konuda biz hizmet istiyoruz kim gelirse gelsin ama kazanan sivas olsun bırakın particiligi sami aydın döneminde de Sivas geriye gitti bu gidişle yine geriye gidecek bu bariz ortada ama insallahh yanılırım.bence park pahce projelerinden evvel sivasi şaha kaldiracak projelere imza atsin.
Alt 18.02.2015, 20:26   #29
ELLİSEKİZ
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

ELLİSEKİZ Şuan ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.02.2015 20:26

Tecrübe Puanı: 439 ELLİSEKİZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

YILLARA GÖRE SİVAS NÜFUSU

1965 yılında 705 bin 186 olan il nüfusu 2013’e gelindiğinde ise 623 bin 824’e kadar geriledi. Sivas, TÜİK verilerine göre 48 yılda 81 bin 362 kişi göç verdi. 2000 yılına kadar bu kez tersine göç alarak 755 bin 91 olan il nüfusu, daha sonra göç nedeniyle yeniden azalmaya başladı. Geçtiğimiz yıl 623 bin 824’e gerileyen nüfus ile birlikte Sivas, 2000 ile 2013 yılları arasında verdiği göç sayısı ise 131 bin 267 olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde en fazla göç veren iller arasında yer alıyor.(ALINTIDIR)

SAYIN BÜYÜKLERİM. İstikrar sürdü Sivas büyüdü.Adam olaydınız da bu gidenleri tutaydınız .Zaten büyükşehir olmuştuk.Biz size o gücü verdik, vekil sayımız bile düştü.Ha bu arada partinize de üyeyim .
ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.02.2015, 10:06   #30
sivaslıgenç
Usta Yiğido

Alıntı:
ELLİSEKİZ Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
YILLARA GÖRE SİVAS NÜFUSU

1965 yılında 705 bin 186 olan il nüfusu 2013’e gelindiğinde ise 623 bin 824’e kadar geriledi. Sivas, TÜİK verilerine göre 48 yılda 81 bin 362 kişi göç verdi. 2000 yılına kadar bu kez tersine göç alarak 755 bin 91 olan il nüfusu, daha sonra göç nedeniyle yeniden azalmaya başladı. Geçtiğimiz yıl 623 bin 824’e gerileyen nüfus ile birlikte Sivas, 2000 ile 2013 yılları arasında verdiği göç sayısı ise 131 bin 267 olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde en fazla göç veren iller arasında yer alıyor.(ALINTIDIR)

SAYIN BÜYÜKLERİM. İstikrar sürdü Sivas büyüdü.Adam olaydınız da bu gidenleri tutaydınız .Zaten büyükşehir olmuştuk.Biz size o gücü verdik, vekil sayımız bile düştü.Ha bu arada partinize de üyeyim .
Yukarıda 6 ay önce yazdığım mesaja geldik.
Nüfus sürekli düştükten sonra büyük şehir olsak ne yazar , istihdami artıracak tek somut adım yok bol bol park yapalım nereye kadar ...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil