Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
TSO meclisinde radikal çıkış - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.02.2010, 18:38   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart TSO meclisinde radikal çıkış

Ticaret Odası Meclis toplantısında komisyon ve oda başkanları sert ve radikal çıkışlarla yönetici ve bürokratları eleştirdi.

2009’da Sivas’a ayrılan 363 trilyon lira ödeneğin sadece 162 trilyonunun kullanıldığını, geri kalanının iade edildiğini söylediler Ticaret ve Sanayi Odası’nın önceki gün yapılan Şubat ayı meclis toplantısı’nı Başkan ve bazı komisyon sözcülerinin sert ve radikal söylemleri damgasını vurdu.

İl Yönetici ve bürokratlarını eleştiren meclis üyeleri, özellikle yatırımlara ayrılan ödeneklerin büyük kısmının kullanılmadan geri gönderilmesini eleştirdiler, Vali’nin gerekli hassasiyeti göstererek, binbir güçlüklü çıkarılan ödeneklerin yatırıma dönüştürülmesi için çaba sarfetmesini istediler.

Mustafa Sarılar Başkanlığında yapılan meclis toplantısında konuşan Eğitim ve Sağlık araştırma komisyonu başkanı Mehmet Şarkışla, Abdüllatif Şener’in jübile yaparcasına ayrılması ile Yazıcıoğlu’nun rahmeti rahmana kavuşmasıyla Sivas’ta ciddi siyaset boşluğu oluştuğunu belirterek, kentin sağlık ve eğitim sorunlarında acı manzaralar olduğunu, Belediye programının da içaçıcı olmadığını söyledi. Yatırımları Araştırma komisyonu başkanı Osman Ada ise, kamu kurumlarında başıboşluk olduğunu belirterek “Sayın valimiz açılışlara müdürleri götürmesin, işler aksıyor, gelen ödenekler geri gidiyor” dedi.
Başkan Osman Yıldırım ise, hafta içinde gündeme gelen kendisininde aralarında bulunduğu ‘Ortak girişim gurubu-Belediye anlaşmazlığı’na değinerek “Bir zamanlar yatırımcıların gelmesi için ilanlar verdik, trafik cezası bile yazdırmayacağız dedik, şimdi anlaşamıyoruz. Sivas’a yatırım yapanlara destek olmalıyız, bu sorunu teknik adamların gözetiminde çözmeliyiz” dedi.

Darbe vatana ihanettir TSO’nun Şubat ayı meclis toplantısını yöneten Meclis Başkaı Mustafa Sarılar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, adının darbecilerle anılması nedeniyle gönderdiği mesajını okudu. Hisarcıklıoğlu mesajında “Ülke sorunlarının çözüm yeri meclistir, darbe yapma vatana ihanettir, demokrasi karşıtı planlara adımın karıştırılmasından büyük üzüntü duyduğumun bilinmesini istiyorum” dedi.

Meclis toplantısında TSO’nun 2009 yılı bütçeside oy birliği ile onaylandı. Açıklanan mizanda, odanının geçen yıl1 milyor 434bin lira giderine karşılık, 1 milyon 689 bin lira geliri olduğu belirtilirken, 2,4 milyon lira nakiti bulunduğu vurgulandı.

Demokrat Gazetesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil