Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini Bilgiler > Ayetler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.03.2008, 02:01   #1
bulutum
Yasaklı
NO AVATAR

bulutum Şuan bulutum isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.09.2008 21:14

Tecrübe Puanı: 0 bulutum Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart AYETLERİN IŞIĞINDA KAVRAMLAR

Müminler:"Allah zikredildiğinde kalpleri ürperenler"

"Ey Muhammed!Allah anıldığı zaman kalpleri titreyen,başlarına gelene sabreden,namaz kılan,kendilerine verdiğimiz rızıktan sarfeden ve Allah'a gönül vermiş olan kimselere müjde et. (Hacc, 35)

Münkirler:"Kalpleri paslanmış olanlar"

"Hayır,doğrusu onların yaptıkları kalplerini paslandırmıştır.Hayır,hayır!O gün yalancılar,Rablerinden mahrumdurlar.Sonra onlar mutlaka cehenneme gireceklerdir.Daha sonra da onlara:"İşte yalanladığınız budur."denilecektir." (Muttafifin,14-17)

Din:"Dosdoğru yol"

"İşte benim yolum budur.Dosdoğrudur.O'na uyun.Başka yollara uymayın ki sizi Allah'ın yolundan ayırmasın,Allah bunları size sakınasınız diye emretti." (En'am 151-153)

Kur'an:"Hidayet,öğüt,rahmat,ik az,şifa..."

"Ey insanlar!Size Rabbinizden bir öğüt gelmiştir.O;kalplerdeki hastalıklar için bir şifa,iman edenler için bir hidayet ve rahmettir."(Yunus,57)."Bu Kur'an onunla uyarılsınlar ve tek bir Tanrı bilsinler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar diye insanlara tebliğ edilmiştir." (İbrahim,52)

Takva:"Hakka sadakat,üstünlük,sabr..."

"Hakkı batıla karıştırıp bile bile hakkı gizlemeyin"(Bakara,42) "Şüphesiz Allah katında en değerliniz,ona karşı gelmekten en çok sakınandır.Allah bilendir,haberdardır."(Hucurat ,13)

Tebliğ:"Hikmet ve güzel öğütle,hoşgörüyle Allah yoluna davet"

"Ey Muhammed!Rabb'inin yokluna,hikmetle,güzel öğütle çağır,onlarla en güzel şekilde tartış.Doğrusu Rabbin kendi yolundan sapanları daha iyi bilir,O doğru yolda olanları da en iyi bilir."(Nahl,125)

Tevbe: "Allah'ın rahmetinden ümit kesme..."

"Ey Muhammed!De ki:Ey kendilerine kötülük edip aşırı giden kullarım!Allah'ın rahmetinden umudunuzu kesmeyin.Doğrusu Allah günahların hepsini bağışlar.Çünkü O bağışlayandır,merhametlidir."( Zümer,3)

Rızık:"Allah'ın yarattıklarına kefil olması..."

"Yeryüzünde hiçbir canlı yoktur ki,rızkı Allah'a ait olmasın.Allah her canlının hayattayken yerleştiği,ölümden sonra da konulduğu yeri bilir.Herşey apaçık bir kitapta kayıtlıdır.(Hud,6)
bulutum isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil