Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.03.2008, 19:33   #1
fakıllı
Yiğido

fakıllı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fakıllı Şuan fakıllı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.09.2012 16:10

Tecrübe Puanı: 599 fakıllı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart CHP ninde kapatılması lazım....

CHP’ninde kapatılması lazım
Başörtüsü ve Kur'an-ı Kerim dağıtan, seçim otobüsüne türbanlı kadın fotoğrafı koyan ve genel merkezde aşure pişiren CHP yönetimi, başsavcının 'laiklik tanımı'nı çiğniyor.
CHP, 22 Temmuz seçimleri öncesinde vatandaşın gözündeki 'başörtüsü karşıtı' imajını kırmak için Yozgat'ta başörtüsü dağıttı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarında da Trabzon'da aynı yola başvuruldu. Sakarya örgütü, üzerinde türbanlı kadın fotoğrafı olan seçim otobüsüyle vatandaştan oy topladı. CHP Genel Başkanı Baykal, çeşitli tarihlerde türbanlı üniversite öğrencileriyle fotoğraf çektirdi.
Bu fotoğraflar, CHP'nin resmî bülteninde ve internet sitesinde defalarca yayınlandı. Anamuhalefet partisi, yıllardır parti genel merkezinde dinî bir gelenek olarak kabul edilen aşure tatlısı dağıtıyor. CHP'nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) raporuna göre CHP'li milletvekilleri, 50'yi aşkın bölgede aşure törenlerine katıldı. CHP, başsavcının kapatma gerekçesi gördüğü dinî bayramlaşmaları da yıllardır parti genel merkezinde sürdürüyor.

BAYKAL, BÜYÜK GÜNAHLARI SAYDI; İMAM-I AZAM'I ANLATTI
' Baykal, partisinin TBMM grup toplantısında başörtüsüyle ilgili görüşlerini anlatırken Kur'an-ı Kerim'i ve hadisleri kaynak gösterdi. Hanefi mezhebinin kurucusu Ebu Hanife'den örnekler verdi.
İmamı Azam Ebu Hanife'nin namaz kılarken dahi saçın dörtte birinin görünmesinin namazı bozmadığını söylediğini hatırlatarak, 'Ne oldu şimdi? Türban anlayışının en azından bu söylediğimiz büyük düşünürler tarafından benimsenmediği ortaya çıktı. Ben bunu hatırlatıyorum. Boş konuşmuyorum, bir şeye dayanarak söylüyorum. Başbakan çıksın, Ebu Hanife ile tartışsın. Ebu Hanife söyleyeceğini söylemiş.' diye konuştu.
Baykal, aynı grup toplantısında anamuhalefet lideri sıfatıyla İslamiyet'teki büyük günahları saydı: 'Allah'a ortak olma, büyü yapma, adam öldürme, faiz ve yetim hakkı yeme, savaştan kaçma, namuslu kadınlara iftirada bulunma, yalan şahitlik, sözünde durmama, emanete ihanet; İslamiyet'teki büyük günahlar arasındadır.' Baykal, 30 Ocak'ta ise 'Biz türban takan kızlarımıza sahip çıkıyoruz, onları koruyoruz.' ifadesini kullandı.
SEFA SİRMEN'DEN HACILARA KUR'AN-I KERİM
Ocak 1993: CHP İzmit Belediye Başkanı Sefa Sirmen, hacca gidenlere Kur'an-ı Kerim dağıttı. Kur'an'ın iç sayfasında 'Bu Kur'an-ı Kerim, İzmit Belediye Başkanı Sefa Sirmen'in 1993 yılında hacca giden Kocaelililere armağanıdır.' yazısı yer aldı. Kur'an-ı Kerim'in, İstanbul'da bulunan Şenyıldız Yayınevi tarafından Sel Matbaacılık'a 50 bin adet bastırıldığı ortaya çıktı.
YOZGAT VE TRABZON'DA BAŞÖRTÜSÜ DAĞITILDI
13 Temmuz 2007: CHP, Yozgat'ta farklı bir seçim çalışması yürüterek vatandaşlara başörtüsü dağıttı. Kadın Kolları İl Başkanı Özgür Karslıoğlu, 'Başörtüsü karşıtı gibi gösteriliyorduk. Bundan rahatsızlık duyduğumuz için gittiğimiz yerlerde eşarp dağıtmaya başladık.' dedi.
8 Mart 2008: Trabzon Kadın Kolları Başkanı Sevgi Erol, kadınlara başörtüsü dağıttı.
SEÇİM OTOBÜSÜNDE TÜRBANLI KADIN KULLANDI
21 Temmuz 2007: CHP Sakarya İl Örgütü, üzerinde kapalı kadın fotoğrafı olan seçim otobüsüyle halktan oy istedi. Parti yönetimi konuyla ilgili tatmin edici bir açıklama yapamadı.
Zaman

Eğer iddianamedeki yazılanlar parti kapatmaya gerekçeyse CHP nin Ak partiden önce kapatılması gerekir.Kaldıki Ak parti her zaman aynı şeyi söylüyor.CHP gibi seçim meydanlarında dinde bahsedip seçimden sonra insanların dinine düşmanlık yapmıyor.Ak parti CHP gibi dini siyasete alet etmiyor.
Alt 19.03.2008, 19:44   #2
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

puar Şuan puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.04.2010 15:08
Tournaments Won: 1

Tecrübe Puanı: 763 puar BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: CHP ninde kapatılması lazım....

Chp bu ülkeye her zaman lazım...chp olmazsa doğruyu yanlışı nasıl görecek milletimiz.
Alt 19.03.2008, 19:51   #3
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 23:42

Tecrübe Puanı: 774 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Hayır Chp kapatılamaz. Bu ülkede Chp ne yapıyorsa tersini yapıp iktidar olmak için Chp'nin fikirlerine ihtiyaç vardır.
Alt 19.03.2008, 20:37   #4
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2016 00:42

Tecrübe Puanı: 858 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Amağann bırakın kapatılmasın 100 yıl daha ebklerler onlar iktidar olmak içinn.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 19.03.2008, 21:27   #5
Kadir58
Yasaklı

Kadir58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kadir58 Şuan Kadir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.05.2008 00:27

Tecrübe Puanı: 0 Kadir58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hangi parti Anayasaya aykiri davraniyorsa kapatilir. Bunu akp si, chp si yok.

Akp 47 % oy aldi diye anayasayi cigneme hakkina sahip degil. fazla simarmislardi.

Ama ben yinede bu kapatma davasini bir oyun oldugunu tahmin ediyorum. Bu kapatma kimin isine yariyorsa, onun ürünüdür.

Gördük, neredeyse 60 % oy aliyorlar.

Sizcede durum ortada degil mi? Kim besleniyor bu kapatmadan??
Kadir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 19.03.2008, 21:36   #6
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2016 00:42

Tecrübe Puanı: 858 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Kadir58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Akp 47 % oy aldi diye anayasayi cigneme hakkina sahip degil. fazla simarmislardi.

Ama ben yinede bu kapatma davasini bir oyun oldugunu tahmin ediyorum. Bu kapatma kimin isine yariyorsa, onun ürünüdür.

Ya şikayet metnine bakarsanız eğer hepsi saçma saçma önergeler kapatılma sebebinin o metindekilerin olacağını sanmıyorum tek nedeni bence Akp'yi çekememeleri kıskanmaları.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 19.03.2008, 21:39   #7
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 23:42

Tecrübe Puanı: 774 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ya şikayet metnine bakarsanız eğer hepsi saçma saçma önergeler kapatılma sebebinin o metindekilerin olacağını sanmıyorum tek nedeni bence Akp'yi çekememeleri kıskanmaları.
Aslında iddianeme yapılacak bir komedi konusu açılabilir foruma..
Alt 19.03.2008, 22:12   #8
fakıllı
Yiğido

fakıllı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fakıllı Şuan fakıllı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.09.2012 16:10

Tecrübe Puanı: 599 fakıllı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kadir58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

ammada sallamışın Anayasayı çiğneyen kim? Şımaran kim? Eğer %47 yi CHP alsaydı sen şımarmak nasıl olurdu ozaman görürdün.İnanıyorumki örtülüleri sokağa bile çıkarmazlardı.Chp zihniyetini çok iyi biliriz.
Alt 19.03.2008, 22:31   #9
aozdemir
Usta Yiğido

aozdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aozdemir Şuan aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.01.2015 11:38

Tecrübe Puanı: 733 aozdemir BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: CHP ninde kapatılması lazım....

Deniz baykal kadar miting meydanlarında hadis okuyan dini konularda fetva veren başka bir lider var mı? ama o laiklik karşıtı olmuyor nedense. yine de hiçbir parti kapatılmamalı bence. fikre fikirle karşılık verilmeli ve elindeki kozlar alınmalı.
aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 19.03.2008, 23:16   #10
iozgur
Yiğido

iozgur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

iozgur Şuan iozgur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.07.2013 09:37

Tecrübe Puanı: 699 iozgur FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

CHP AKP KADAR OY ALIMIŞ OLSAYDI VE İKTİDARA GELSEYDİ İSTİKLAL MAHKEMELERİ KURULMUŞTU ÇOKTAN KAÇ KİŞİNİN KELLESİ GİTMİŞTİ.ERGENEKON MEVZUSU HAKİMLERE SIÇRAYACAKKEN DAVA AÇILDI YANİ ONLAR DAHA ÖNCE DAVRANDI LAİKLİK FALAN HİKAYE .
iozgur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil