Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi. - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.03.2012, 12:23   #21
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 13:12

Tecrübe Puanı: 554 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi.

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Herkes yorumunu yapmış güzel. Birisi de 4+4+4 nedir bir açıklasın bari. Öğretmenlerimiz var sitede, onlar açıklarsa daha makbule geçer tabi ki. 4+4+4 olunca şuan ki uygulamaya göre neler değişecek? Madde madde yazılırsa daha açıklayıcı olur.
Çok doğru...

Ya BEN Haberlerde takip ediyorum ama gerçekten hala anlamadım bu 4+4+4 meselesini.. Son zamanlarda herkes bunu konuşuyor ama kimseden bu konu hakkında açıklayıcı bi cevap alamıyorum.. Biri bana anlatabilir mi?
Alt 12.03.2012, 12:44   #22
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Daha vatandaş neyin ne olduğunu ne anlama geldiğini bile bilmiyorken yasa jet hızıyla şipşak meclisten geçiyor. Çoğu bildiğinden değil bilmeyerek onlar yaparsa doğrudur düşüncesiyle bakıyor olaya yada tersi durum da olabilir. Bunun ne anlama geldiğini bende çok araştırdım hatta google amcayada sordum hala net bir cevap alamadım
Alt 12.03.2012, 14:29   #23
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
65serdal58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
4+4+4 soytarılıktır!!!!!!!!!!!!!!!
bundan daha güzel bir yorumu ben nerden bulayım altına imzamı atarsam yeterli olur sanırım.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.03.2012, 15:40   #24
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 01:22

Tecrübe Puanı: 754 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Azizem_58_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çok doğru...

Ya BEN Haberlerde takip ediyorum ama gerçekten hala anlamadım bu 4+4+4 meselesini.. Son zamanlarda herkes bunu konuşuyor ama kimseden bu konu hakkında açıklayıcı bi cevap alamıyorum.. Biri bana anlatabilir mi?
Anladigimiz kadariyla, tasari ilk haldeyken 4 yillik egitim den sonra acikögretim´e gecme imkani vardi, yani cocugunu hafiz olarak yetistirmek isteyenin önü acilacakti.Tepkiler ve kimilerine göre "tehlike" maalesef geri adim attirdi.Tekrar ilk 8 yili örgün egitim zorunlulugu getirildi.
Yani cocugunu hem hafiz , hem de ülkenin birinci siniff üniversitelerinde okumasini isteyenlerin ümitleri baska bahara kaldi gözüküyor !
Alt 12.03.2012, 15:42   #25
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 13:12

Tecrübe Puanı: 554 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Çok şükür bişeyler anladım.. sağol
Alt 12.03.2012, 16:48   #26
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Karşı çıkanlara soruyorum;neden,hangi maddeye?
Alt 12.03.2012, 17:54   #27
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Karsı cıkanlar, soytarılıktır diyenler , altına imza atanlar... Neye hangi maddeye karsı cıkıyorlar. Yazacak biri yok mu?
Alt 12.03.2012, 19:08   #28
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

-Zorunlu eğitim 12 yıla çıkacak. (8 yıldı, 12 yıla çıkacak. Böylece ilköğretim yada ortaokul mezunları olmayacak en az lise düzeyinde olacak, bir nevi okuma-yazma yaşı artırılıyor.)
-YÖK kanundaki değişiklik ile katsayı olayı tamamen kaldırılıyor. Böylece katsayılar eşit uygulanacak.
-İlköğretim 4. sınıftan itibaren öğrenciler yönlendirmeli eğitime tabii tutulacak.(Öğrenciler yeteneklerine göre yönlendirilecek böylece mesleki eğitim artmış oluyor.)
-4. sınıfı tamamlayan öğrenciler ikinci kademe meslek eğitimine geçebilecek ve İmam Hatipler ile meslek liselerinin orta kısımlarına devam edebilecekler.
-İlköğretim okulu değişerek, İlköğretim birinci kademe oluyor. Ortaokul ise ilköğretim ikinci kademe oluyor. İsim değişikliği yani.
-Çıraklık yaşı 14tü. 11 yaşa çekiliyor ve birinci kademe eğitim tamamlama şartı koşuyor, yani ilköğretimi bitirecek ve 11 yaşını dolduracak.
-Açıköğretime geçiş 4yıldan sonra oluyordu. Şimdi ise 8 yıldan sonra olabilecek.
-Okula başlama yaşı 6 olarak belirlendi.

Ben bu şekilde maddeler halinde yazdım. Eksikler veya yanlışlar varsa tamamlayabilirsiniz.
Alt 12.03.2012, 19:17   #29
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 18:19

Tecrübe Puanı: 2175 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

4+ falan filan öyle iş olsun diye yapılıyordu ak parti ve chp milletvekillerinin kavgaları asıl olarak beni rahatsız etti ! Ben asıl olarak vekil denilen o zorba yığınını kabul etmiyorum.Seçim meydanında demokrasi demokrasi diye çığırtkanlık yapacaksın sonra mecliste sandalye atacaksın bardak kıracaksın bu ne müthiş çelişki ! Yaşamadığını yapamadığını söylemeyeceksin madem sen işini kavgayla hallediyorsan demokrasi çığırtkanlığı yapıpta maskeli baloya katılır gibi seçim meydanına demokrasi maskesiyle çıkmayacaksın !
Yeni eğitim hakkında ise iş olsun diyorum başka bişey değil.Ben bu sistemle okuyup üniversite bitirip boş gezeceksem öğretmen olmak için yıllarca atama bekleyeceksem ne farkeder ki ha o sistemde okumuşum ha bu sistemde ! Tıpkı paraya verilecek sembol gibi aynı şey ! Cebime giren para ile çıkan para miktar olarak değişmiyorsa vatandaş olarak bir sembol benim için hiçbir şey ifade etmez ! Bu sistemde aynen öyle ben vatandaş olarak yine atama bekleyeceksem yıllarca ne fark eder sistemin..
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar barikat58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.03.2012, 17:52   #30
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Karsı cıkanlar, soytarılıktır diyenler , altına imza atanlar... Neye hangi maddeye karsı cıkıyorlar. Yazacak biri yok mu?
yazacak biri yok mu halen?

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil