Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

"Tam günde müjde'' - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.03.2013, 10:54   #11
sensetik
Tecrübeli Yiğido

sensetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sensetik Şuan sensetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.03.2016 13:55

Tecrübe Puanı: 702 sensetik isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: "Tam günde müjde''

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çok değerli forum okuyucuları.

Şu haberi veren başbakana ne denir?

[b]

Tüm Sivaslı hemşehrilerimize duyurulur, üniversite hastanesine geldiğinizde karşılaşacağınız duruma hazır olun, kızabilirsiniz küfredebilirsiniz, şikayet edebilirsiniz, vicdansız diyebilirsiniz, başka şehirlere gidip donunuza kadar parayı akıtabilirsiniz...

Durum budur...
sayın hocam, pek tabiki mesai dışında bir doktora 10 lira teklif etmek makul ve mantıklı bir iş değil...ama sizide orda tutan yok zorla...istediğiniz özel hastaneye geçme şansınız var...yok ama devlet kurumunda çalışıyor iseniz gelen hastaya bakmak zorundasınız...sizin için insanların sağlığı bu kadar ucuz ise kimsenin sizi tehdit etmesine gerek yok...insanlık namına zaten sizden bunun hesabını Allah soracaktır...sizde benim kusuruma bakmayın ama böyle bir düşünce ve vicdan sistemi ile ancak benim gözümde bir tüccar olabilirsiniz doktor değil...

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid'i...
Bedr'in arslanları ancak bu kadar şanlı idi
.
sensetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.03.2013, 11:53   #12
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sn. Kibrisli hakki.
Akademisyen ise birinin gorevi egitim vetecek.
Onceki yasa daha iyiydi. Ya Devlet ya ozel.
Herkes hakli olarak vatandasin sagligini degil, cebini dusundu. Sonrada kendileri devleti hastalari kullanarak tehdit ettiler. Universitelerde hoca kalmaz bak diye tehditler, is yavaslatmalar falan filan.
Sonra yeni bir calisma ile bu sikintinin onune gecmek icin yurtdisindan doktor getrmek istediler, Vay sen misin bunu yapan. Bir vatan hainlikleri kalmadi.
Eeeee. Sonra siddet Goren doktor haberleri ayni hafta icinde defalarca verilerek acindirma calismalari da basarili oldi. ( sayin helimlerimizin hastalara yaptiklari psikolojik siddet herzamanki gibi gozardi edildi)
Ne olduysa bana gore en iyi saglik bakaninin gorevine son verilip, birden baska birisi geliyor.
Kisacasi siyaset iste.
Alt 20.03.2013, 15:21   #13
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Kaos genel itibari ile haklı. Ama kendisi de biliyor ki Cley'in haklı olduğu zamanlarda oluyor. Kimi doktorlar "gel bana şiddet uygula" diyor resmen.

Hükümet eğitim ve sağlık alanında sınıfta kaldı. Artık herkes anlamalı bu durumu. 4B ile işe alınan memurlar şimdi kadroluya geçiriliyor. 1 buçuk yıl diğer kadrolularla aynı işi yaptı, aynı yerde çalıştı ama sözleşmeli muamelesi gördü. Birde kadroya geçiriyoruz'a müjde deniliyor. Neresi müjde sen adamı yıllarca çalıştır 4b ile sonra seçim ayağına kadro ver.

Genel sekreterler geldi. Hepsi bir hava, tencere tava. Müdürler geldi her gün bizi kontrol ediyor. Sanki askeriyedeyiz. Eskiden bir semaverimiz vardı sabah demler çay içerdik, "elektirik tasarrufu adı altında" bize kaldırttılar. Sonra "tüplü olmak kaydıyla" tekrar izin verdiler. Gittik tüp aldık, onun üzerinde demliyoruz çayımızı.

Fiili hizmet zamlarımız, yıpranma paylarımız.. hepsini kaldırıyorlar sağlıkçıların artık. Yakında izinlerimize de göz dikecekler. Başka bir ile yada ilçeye görevlendirme gidince belli bir harcırak alınırdı onuda kaldırdılar. Döneri tabandan veriyorlar hep, hiç fazla vermediler. Döneri maaşa eklemezler ama vergi dilimi söz konusu olduğunda söke söke kesinti yaparlar. Verdikleri zammı vergi dilimi altında geri alıyorlar.

Çalıştığımız ortamın acizliğine hiç değinmek istemiyorum. Eski çağdan kalma cihazlar, havalandırmadan yoksun odalar... Yeni yapılan hastaneye gidiyoruz daha berbat. Sen git TOKİ'ye hastane yaptır. Hastane bu, başka yere benzemez, insan sorar bu nasıl olmalı, şu nasıl olmalı diye. Kendi kafalarına göre yapmışlar, şimdi tekrar odaları yıkıp birleştiriyorlar. Yazık ne diyim...
Alt 20.03.2013, 17:08   #14
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Diyeceğin şey ortada.
Padişahım çook yaşa!..
Alt 20.03.2013, 17:23   #15
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Ne olursa olsun şiddet cahiliyye davranışıdır.Doktorun hizmetinden memnun değilsen yasal bir dayanağı vardır.Yoksa böyle bir dayanağı şikayette bulunursun.
Duman 4B konusunda daha beteri var..Belediyelerde hiçbir vasıf aranmadan partinin kuyrukçuluğu ile 4B'li işe alınanlara kadro veriliyor.Bu çok daha vahim bir durum!
Yasaya vakıf değilim..Ama bir öğretmen olarak şunu söyliyeyim..Mesai saatleri dışında yaptığım işlerden ücret alacak olsam zengindim..Daha bugün bile mesai saati dışında 45 dakika tek kuruş almadan birebir ders verdim..Ancak,herkes böyle olsun demek değildir bu..Kişi,mesai saati dışında yaptığı işin ücretini istemesi hakkıdır!
Alt 20.03.2013, 17:24   #16
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Mesaiden sonra çalişmalarında bir mecburiyet var mı yok mu bilmiyorum. Eğerki zorunlu tutuluyorsa böyle bir dayatma olmamalı. Bu konuda doktorlar sonuna kadar haklı. Benim kabul etmediğim nokta doktorların ticarethane açıp hastaları müşteri gibi görmeleri.
Alt 20.03.2013, 18:04   #17
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 14:31

Tecrübe Puanı: 683 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arkadaşlar, öncelikle özür dilerim...

Öfke ile süreci bildiğinizi düşünerek açıklama yapmadan doğrudan fikirleri mi yazdım.
Yani tam gün yasası ile ilgili süreç neydi, ne bekleniyordu, bu 10 tl işi nedir bildiğinizi var sayarak doğrudan konuya balıklama daldım.

Öncelikle süreci ve gelinen noktayı anlatayım.

Tam gün yasası diye bir karar çıkarak (devlet hastanesindeki süreci demiyorum) üniversitede çalışan hocalar ile ilgili düzenleme yapıldı. Özetle hocaya ya üniversitede çalışacaksın ya da dışarıda dendi. Üniversite de çalışacak hocalara da performans adında bir uygulama başlatıldı.

Üniversitedeki hocalarında çoğu (parayı özellikle sevenler) üniversiteleri bırakarak özel hastanelere, vakıf hastanelerine ya da kendi muayenehanelerine geçti. Bu o kadar çok oldu ki, büyük üniversitelerde kliniklerde hoca kalmadı. Örneği, Çapa, Ankara Ü, Ege vs vs..

Mesela bizde daha geçen hafta işinde oldukça da iyi 4 Prof. ve 1. Doç. Anadolu Hastanesine geçti.

Bu durumda gerçekten üniversitelerde eskiden de sık dile getirilen bize sadece asistanlar bakıyor durumu oldu. Böyle oluca da şikayetler arttı.

İnsanlar hastalarını tedavi ettirmek için bu dışarıdaki hocalara eskisinden olduğundan üç beş katı para akıtarak ancak tedavi edilebilir oldu (Çomak bir yere sokulmuş oldu )

Bu arada delet hastanelerinde doktor arkadaşlara iyi tedavi verirsen iyi ameliyat yaparsan değil ne kadar çok yaparsan o kadar para veririm uygulaması olduğundan arkadaşlar onu bunu ameliyat etmeye gel git yapmaya başlayarak para kazanma derdine girdiler. Bu da devlet hastanelerinden hastaların kaçmasına sebep oldu.

Üniversitelerde ise hocalara güya yaptıkları tedaviler, (ameliyat vs) bilimsel yayınlar ve dersler toplamında performans adı altıda uygulama uygulamaya konmuştu. Ancak bu hocaya verilecek performansı oluşturacak para sadece SGK ya yapılan faturalar sonucu meydana geldiğinden. SGK habire kesitiler yaptığından, iş yapan hocaların bir kısmı ayrıldığı için işler ve fatura düştüğünden hastane geliri düştüğü için üniversitelerde hocalara abuk sabuk komik rakamlar ödenmeye başlandı.

Bu durumda da hocalar artık bir şekilde hastalarla az ilgilenmeye, az yayın yapmaya ve dersler konusunda ilgisiz olmaya başladı..

(Burada hocasınız para için mi yapıyorsunuz diyeler olabilir, futbolcuya bile prim vermek lazım diyen bir ülkede yaşıyoruz, parasız bir ekmek alabilir misin diye sormak isterim, bizim emeğimizin karşılığı yok mudur diye sorarım)

Bu arada özel hastanelerde o parayı çok seven, hani şu işine çomak sokulan hocalarımızın bir günde kazandığı para, üniversitede kalan işin ticaretini yapmak istemeyen, yeminli, hastası ile arasına para işi sokmayı istemeyen hocaların neredeyse 2-3 aylık gelirine ulaştı.

Not: Sivas'da bile muayenehane de hasta bakma ücreti 250 TL dir. Büyük şehirde bir orta ameliyat ücreti ortalama 5-6 bin tl dir.

Kaçan hocaları geri döndürme ya da kalan hocaları biraz rahatlatma adı altında bir düzenleme yapılacağı duyuruldu ve bir sürü taslaklar hava da uçuştu. Böylece halktan yavaş yavaş giderek yükselen şikayetlerde engellenebilinecekti.

14 martta bir müjde bekliyorduk. İşte müjde olarak ta benim ilk mesajımda yazdığım O çok ulu yüce Başbakanımızın ağzından çıka çıka bu cümle çıktı.

Şu deniyor, üniversitedeki hocalar isterlerse özel olarak para karşılığı hastalarına bakabilecek ancak bu beşten sonra olacak ve sadece 55 tl karşılığı olacak bu para ise kurum ile bölüşülecek ve vergilendirilecek. (10-12 tl)

Yani ben istersem mesai dışı 10 tl karşılığında bu işi yapabileceğim. Bu bir şaka olmalı diye düşünerek anlamaya mesajı gerisi de var mı düşüncesi ile araştırma yaptım ama hepsi bu idi.

Yani siz sevgili halkımıza gidin o özel hastanelerdeki hocalara kucak dolusu parayı akıtarak muayene ve ameliyat olmaya devam dendi. Biz de ne işiniz var üniversitede idealizmde neymiş, eğitim, araştırma da eymiş, para ile işi olmamak ta eymiş, siz de çıkı dışarı, (bir çok bilgili arkadaşımızda diyor ya) siz de insanları sadece para içi tedavi edin, hastanın sağlığı alıp satılır meta olsun dendi.

Biz üniversitede kalan hocalar durumumuzda iyileştirme bekliyorduk, hasta ile aramıza para işinin konmasını istemiyorduk, bir ton bürokrata eşe dosta yandaşa aktarılan paralardan verdiğimiz yıllarca emeğin karşılığını bekliyorduk, sadaka değil.

Bunu hala anlamaya, yapılan sağlık politikalarını inanıp, ufak tefek göz boyayıcı iyileştirmeye kanıp aslıda canınızla cebi ile oynandığının farkında olmayan, hekime şiddet uygulayan, bu sitede de olduğu gibi bunu öven nankörlük sınırlarında gezen insanların varlığını çok iyi bildiğimizden ve artık canımıza tak ettiğinden böyle bir tepki gösterme kararı verdik..

Bu "müjdenin" niye bu kadar olduğunu aslında sonra bir kayaktan öğrendim, yani neden iyileştirme yapılmadığını biliyorum ama bu bir başka tartışma konusu..

Sağlıcakla...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.03.2013, 19:48   #18
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 22:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Çocuğu okullarda eğitim gören birine sorsanız Milli Eğitim Bakanı çok başarılı hükümet çok çok iyi der. Hastanede tedavi olmaya giden birine sorsanız Hükümet sağlıkta çok başarılı halkı düşünüyor der. Ama kimse o alanlarda çalışanlara sormuyor durumlar nasıl? diye... Hükümet o alanda çalışan azınlıkların sesini duymuyor halkın gözünü boyuyor ve medyadan pompaladığı haberlerle kendini aklarken çalışanlarını nankör olarak gösteriyor. Dışarıda herkes öğretmenleri Öğretmenler Günü'nde ikramiye alıyor biliyor. Ne yaptılar sadece çıkıp tv'lerde vermeyi düşünüyoruz, vereceğiz dediler ve herkes öğretmeni ikramiye alıyor bildi...

Sürüyü nasıl yönlendireceklerini çok iyi biliyorlar.
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı FurkaN'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.03.2013, 20:55   #19
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
FurkaN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çocuğu okullarda eğitim gören birine sorsanız Milli Eğitim Bakanı çok başarılı hükümet çok çok iyi der. Hastanede tedavi olmaya giden birine sorsanız Hükümet sağlıkta çok başarılı halkı düşünüyor der. Ama kimse o alanlarda çalışanlara sormuyor durumlar nasıl? diye... Hükümet o alanda çalışan azınlıkların sesini duymuyor halkın gözünü boyuyor ve medyadan pompaladığı haberlerle kendini aklarken çalışanlarını nankör olarak gösteriyor. Dışarıda herkes öğretmenleri Öğretmenler Günü'nde ikramiye alıyor biliyor. Ne yaptılar sadece çıkıp tv'lerde vermeyi düşünüyoruz, vereceğiz dediler ve herkes öğretmeni ikramiye alıyor bildi...

Sürüyü nasıl yönlendireceklerini çok iyi biliyorlar.
Çok güzel anlatmışsınız.

"azınlık" kelimesinin altını çizmek istiyorum. Herşey oy için yapılmakta. Büyük çoğunluğu memnun ederken diğer azınlık şikayetçi olsada pek değişen birşey olmuyor. Sonuçta oy vermeye gelirken iktidarı bu büyük çoğunluk belirliyor. Gerçekler bunlar.
Alt 20.03.2013, 21:20   #20
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Hayırdır inşallah hipnozdan uyanmalar başlamış mı ne ?
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Pusula_58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil