Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.12.2011, 11:13   #11
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 12:12

Tecrübe Puanı: 558 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas Belediyesi'ne 5 Yeni Otobüs Alındı

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İnanın duraklarda otobüs beklemekten hastalıktan kurtulamıyorum.Gideceğimiz yere zamanında yetişemiyoruz.Üniversite lojmanlarına her dört otobüste bir lojman otobüsü geliyor. Hem soğukta donuyoruz hemde lojmandan istasyona giden otobüsler 20 dk da geçtiğinden ayakta gidiyoruz.
Sayın Başkanım Allah aşkına bu çilemize bir son verin ne olur.Sağlığımız elden gitti vallahi. Hiç değilse büyük otobüslerden ikisini Üniversite güzergahına tahsis ediniz. Birisi Toki tarafına biriside İstasyon tarafına olsa ne güzel olur, azıcıkta olsa belki yoğunluk azalır. Şu anda Sivas'ta ulaşımdan en çok mağdur olan Üniversite yolcuları. Hastaneye gidip gelenler, öğrenciler, lojman yolcuları herkes ulaşım sorunundan şikayetci. Bu ufak otobüsler Üniversiteye yetmiyor.Sayın yetkililerimize diyorum ki, Allah aşkına bir gün olsun özel arabanızı bırakıp Üniversiteye otobüs ile gidiniz.Bizi ancak belki o zaman anlarsınız. Dakikada dahi otobüs kalksa yetmiyor yetmiyor...
Çok doğru şahsen ben üniv. lojmanlarında oturuyorum. çarşıya gitmek bile istemiyorum yani. 2 saat otobüsü bekliyorum gelince de kalabalık geliyor
Alt 23.12.2011, 11:23   #12
erhan 58
Usta Yiğido

erhan 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erhan 58 Şuan erhan 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.03.2012 08:51

Tecrübe Puanı: 791 erhan 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

evet ya cok kalabalik oluyor bakiyorumki kalabalik binmiyorum bu seferde bekliyorum aksam oluyor ben binesiye
erhan 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2011, 13:07   #13
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 16:17

Tecrübe Puanı: 636 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Ya yolların dar, ve yetmediği o trafiğe sen git İstanbulda bile manevrası zor olan otobüsleri al.
Hangi mantığa sığar bu.
Belediyenin yüzlerce binlirası sokaklarda yine.
Aslında sokaklarımız dar sadece, caddelerimiz gayet geniş. Bu otobüsler için yeni güzergahlar geniş caddelerden belirlenirse sorun olmaz. Ayrıca İstanbul'da Zeytinburnu Metro çıkışlı hatların yollarına bakmanızı tavsiye ederim. Onların yanında Sivas'ınkiler devasa yol.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2011, 19:27   #14
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 616 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İstanbuldaki belediye şoför tecrübeleri ile Sivastakileri de konuya eklersek sanırım ben haklı çıkarım ama yinede ben Sivasta kullanımı daha pratik , küçük ve daha fazla sayıda araç olmasını isterdim..
Alt 23.12.2011, 21:19   #15
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58_SEMİH_58 Şuan 58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2014 21:26

Tecrübe Puanı: 732 58_SEMİH_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Otobüslere yarın 1 hafta olacak hala aynı yerde bekliyorlar Şimdide 2 tane kamyon almışlar belediyenin önüne çekmişler bakalım onlar kaç gün bekliyecek orada.
Geride
Ne
Kaldıgına
Bakalım...
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.12.2011, 11:10   #16
aktassa
Usta Yiğido

Ben iş makinalarının 1 ay kaldığını biliyoruım.
Daha bunlarında temiz 1 ayları var.
O otobüsler vatandaşa hizmet için mi alındı sanıyorsun.
Asıl görevleri seçimler için prim oluşturmak.
Alt 25.12.2011, 08:39   #17
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 796 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Dün akşam bize misafir geldi onlarında genç bir kızı vardı bir sohbet esnasında annesine şöyle dedi ,
.
"Anne ya meydanda kaç gündür hani gelin çehizi gibi dizilmiş halka gösterilen süzüm süzüm süzülen otobüslere ne zaman bineceğiz sabırsızlanıyorum , her akşam dershaneden gelirken kuyruk ve otobüs beklemekten donuyoruz inşallah çilelerimiz bitecek değilmi"dediğinde yüzündeki sevinci görmeliydiniz. Annesi ise ona " Hayır kızım o otobüsler bizlere değil Belediye kendisine almış" dediğimde ise o suratındaki nefreti görmeliydiniz. Annesine" YA ANNE ÖYLE SAÇMA ŞEY OLURMU BELEDİYE BİZİ DÜŞÜNMÜYOR KENDİSİNİMİ DÜŞÜNÜYOR YOK DAHA NELER" dediğinde artık hepimiz sustuk. Sadece bize " BÜYÜKLER İYİSİNİ BİLİR" demek kaldı.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.12.2011, 10:18   #18
özgüven
Usta Yiğido

özgüven - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgüven Şuan özgüven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 06:50

Tecrübe Puanı: 687 özgüven FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Herkes meydandaki otobüslere takılıp kalmış mezarlıktaki hizmetlere kimse değinmemiş tuhaf..
Alınan herşey hizmet içindir amaç hizmette olsa tutmayınca tutmuyor.

Sen hizmetlerine devam et başkan Muhalefet hiç bir zaman boş durmadı durmayacakta..
Alt 26.12.2011, 20:26   #19
erhan 58
Usta Yiğido

erhan 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erhan 58 Şuan erhan 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.03.2012 08:51

Tecrübe Puanı: 791 erhan 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

konuyla alakasi yok ama birde su otobüslerde her koltuk basinda bir duracak dügmesi olsa fena olmaz cok zorlaniyoruz. saga sola bakiyoruz kim basacak diye yada 2 durak önce kalkiyoruz anca napalim
erhan 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.12.2011, 10:52   #20
aktassa
Usta Yiğido

Alıntı:
özgüven Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Herkes meydandaki otobüslere takılıp kalmış mezarlıktaki hizmetlere kimse değinmemiş tuhaf..
Alınan herşey hizmet içindir amaç hizmette olsa tutmayınca tutmuyor.

Sen hizmetlerine devam et başkan Muhalefet hiç bir zaman boş durmadı durmayacakta..
Yazın rahmetlik dedemin mezarına ziyarete gittim.
Sivasta baba tarafından fazla kimsemiz yok. Yılda bir gidersek.ben gitmeyeli 3 yıl falan da olmuştu.
Rahmetlik dedemin mezarını inanın bulamadım.Bir akrabamı aldım, onunlada 45dk'da anca bulabildik. Neden mi? Ottan çöpten.
Bu dediğim olay temmuz ayının olayıdır. Belediye bir tarafa yeni mezar sistemi getirirken diğer tarafı " öldü nede olsa bunlar" diyerek unutmuştu o zamanlar.
Hemen mail attım şikayet hattına. 1 Allah kulu da cevaplamadı. 3-4 ay boyunca başvurunuz çözüm masasında gibi bir mesajla karşılaştım. Sanki Sivas belediye meclisi 3-4 aydır sadece benim sorunumla uğraşıyor. Orada gördüklerimi, taleplerimi yapılabilecek şeyleri yazdım. Hala cevap gelmemesine rağmen mezarlığın temizletilmesine sevindim. Eğer gerçekten temizlendiyse.

Bu arada ben sırf mualefet olsun diye yazmadım bunu. Daha önceki iş makinalarının hallerini de burada yazmıştım. O makinalar halka hizmet için alınmamış mıydı? Neden hizmetin en çok lazım olduğu dönemde tam bir Görgüsüzlük örneği teşkil edercesine pazar malı gibi orada bekletiliyor?
Otobüsler insanlara hizmet için alınmadı mı? Bu görgüsüzlük nedendir? Neden halka hizmet edilmiyor da belediyeye reklam ediliyor.
Ben bunlara karşıyım...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)