Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.07.2009, 23:16   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 900 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Yaza Yaza Yaz Geldi

Sivas, birçok projede olduğu gibi Sivas’a ikinci bir üniversite kurulması için 5 yıl önce başlayan Vakıf Üniversitesi kurma hayalini yaptığı yazışmalarla gerçekleştirmeye çalışırken daha bir yıl önce temel atan Konya ile birlikte 5 ile 7 Vakıf Üniversitesi kuruluyor.

Eğitim, sanayileşme, işsizlik gibi konularda atağa geçtiği, kabuğunu kırdığı belirtilen Sivas’ın sahipsizliği ve önemli konulardaki geç kalmışlığı bir kez daha ortaya çıktı.Sivas’ın hem ekonomisinin gelişmesi hem tanıtımı hem de eğitim ve kültür açısından gelişimi sağlaması için yaklaşık 5 yıl önce ortaya atılan ama hala yer tahsisi bile yapılamayan vakıf üniversitesi projesini halen yazışmalarla gerçekleştirilmeye çalışılırken 5 şehirde 7 tane vakıf üniversitesi kuruluyor.Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununa eklenen madde ile 5 ilde 7 Vakıf Üniversitesi kuruldu ve karar Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

KAYSERİ’YE 3. ÜNİVERSİTE
Kanunda yapılan değişiklikle, Konya’da Ticaret Odası Eğitim Sağlık Vakfı tarafından KTO Karatay Üniversitesi ve Gevher Sultan Eğitim Araştırma Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından Mevlana Üniversitesi, Ankara’da Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı tarafından Turgut Özal ve TED Koleji’nce TED Üniversitesi, Kayseri’de Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı’nca Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Mersin’de Toros Üniversitesi ve İstanbul’da Medipol olmak üzere 7 adet Vakıf Üniversitesinin kurulması Sivas’ın ortaya koyduğu projelerine ne kadar sahip çıktığı ya da bu projeleri uygulamakta ne kadar başarılı olduğunu da ortaya koymuş oldu.Kayseri’de eğitime başlayacak ilk özel üniversite olan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin yanı sıra Abdullah Gül adında bir devlet üniversitesi kurulması çalışmaları da devam ediyor.

KONYA’DAKİ ÜNİVERSİTE TİCARET ODASI’NDAN
Konya’da kurulacak olan KTO Karatay Üniversitesi, Konya Ticaret Odası’nın çabaları sonucu hayat buldu. 3 yıllık bir sürecin ardından hazırlıkları tamamlanan üniversitenin temeli geçen sene 12 Kasım’da atıldı. KTO Eğitim ve Sağlık vakfının başkanlığını da üstlenen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da temel atma törenine katıldığı üniversitede toplam 7 bin öğrencinin eğitim görmesi planlanıyor.

SİVAS 5 YILDIR BEKLEMEDE
Sivas’a kurulması planlanan vakıf üniversitesi için Sivas’taki yetkililer ve demokratik kitle örgütleri 5 yıldır süren vakıf üniversitesi hayalinin gerçekleşmesi için yazışma ve destek arayışlarını devam ettirirken Sivas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, son çareyi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan destek istemekte bulmuşlardı.

Konya’da kurulan üniversitenin vakıf başkanlığını da yapan Hisarcıklıoğlu ise yer tahsisi yapılması halinde Sivas’a TOBB Ekonomi ve Teknoloji Fakülte kurulması konusunda destek vereceğini belirtmiş ve bu sözün arkasındanda Ankara’da toplantı yapılarak bir heyetin Sivas’a gönderilerek inceleme yapması kararlaştırılmıştı.

Vakıf Üniversitesi yerine Fakülte’ye razı olan, küçük olsun bizim olsun mantığı ile hareket eden Sivas’ın idarecilerinin ve sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek yılların hayali olan vakıf üniversitesini kuramamaları Sivas’ın içinde bulunduğu acı ve vahim tabloyu da bir kez daha gözler önüne seriyor.
Sivaslı yönetici ve demokratik kitle örgütleri Vakıf Üniversitesinin kurulabilmesi için destek verilmesi konusunda yazışmalara devam ederken daha yer tahsisi bile yapılmayan Sivas’ın 5 yıllık hayali olan ve düşünce projesi aşamasında kalan Vakıf Üniversitesinin temelinin ne zaman atılacağı ve Sivas’ın bu üniversiteye ne zaman kavuşacağı ise bilinmiyor.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.07.2009, 23:21   #2
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 10:20

Tecrübe Puanı: 1312 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yaza Yaza Yaz Geldi

ölme eşeğim ölme..................
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.07.2009, 23:23   #3
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

7 üniversite kurulma kararı çoktandır kesinleşmişti.Ancak ben bıraya konu yapmaya değer bulmamıştım bile.Sebebi belli..Yaza yaza zaten yaz geldi.Tüccardan başkanımız,köfteciden idarecimiz,Fenerli vekilimiz,güreşçi vekilimiz,aşık valimiz var..Ne bekliyoruz ki?
Alt 08.07.2009, 23:31   #4
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 10:20

Tecrübe Puanı: 1312 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Daumen hoch Cevap: Yaza Yaza Yaz Geldi

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
7 üniversite kurulma kararı çoktandır kesinleşmişti.Ancak ben bıraya konu yapmaya değer bulmamıştım bile.Sebebi belli..Yaza yaza zaten yaz geldi.Tüccardan başkanımız,köfteciden idarecimiz,Fenerli vekilimiz,güreşçi vekilimiz,aşık valimiz var..Ne bekliyoruz ki?
gerçekten çok haklısın...............
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.07.2009, 07:33   #5
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 673 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

çok tepkisiz bir halk olduğumuz için pekte önemli görmüyorum sivasn daha adliye binası yokki 2.üniversitesi olsun
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.07.2009, 08:21   #6
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Neden Sivas'ın nüfusunun azaldığı, göç verdiği adına güzel bir örnek olmuş. "Lafla peynir gemisi yürümez" diye bir deyim vardır. Demekki sadece laf değil icraat lazım. Bu ilin kaderiyle bu kadar oynanmamalı. Hesap verecek yada soracak kimse olmadığı anlaşılıyor.
Alt 09.07.2009, 12:47   #7
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 984 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

YapaCAĞIZ , edeCEĞİZ ,açaÇAĞIZ kelimelerınden o kadar iğremeye başladım ki anlatamam. Bir Sivaslı olarak artık YAPTIK , AÇTIK gibi sözleri duymak istiyorum.Bu Çok mu zor ?
Alt 09.07.2009, 13:18   #8
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58_SEMİH_58 Şuan 58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2014 21:26

Tecrübe Puanı: 733 58_SEMİH_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
besyo_cu Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
YapaCAĞIZ , edeCEĞİZ ,açaÇAĞIZ kelimelerınden o kadar iğremeye başladım ki anlatamam. Bir Sivaslı olarak artık YAPTIK , AÇTIK gibi sözleri duymak istiyorum.Bu Çok mu zor ?
Zor degil sadece imkansız
Geride
Ne
Kaldıgına
Bakalım...
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.07.2009, 07:55   #9
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1312 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

ticaret ve sanayi odasının geçen dönem ne yaptıkları ortada. Abdüllatif Şener in teşebbüslerini arkalarını alıp boy boy göründüler tvlerde...Takke düştü kel göründü..
koskoca sivasta arazi mi bulamışlar 5 yılda hayret doğrusu...
iş sistemi kesinlikle sözleşmeli olmalı ... persormansı düşük olanu gönderceksin..Sivası sevmeyen sivasın derdiyle dertlenmeyenin Sivasla ilgili kararlara imza atılan mekanlarda bulunmasının ne anlamı var?
Alt 11.07.2009, 12:29   #10
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Evet inş bu gibi faaliyetler eğitim açısından çok önemli Gençlerimizin eğitimin değerini bilmek gerek ve Sivaslıların istemesi ve tepki göstermesi gerek bu gibi eğitime verilen emeklerin gençler bi bilebilse....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)