Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Öğrencilere Dayak İddiası - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.12.2010, 08:27   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Öğrencilere Dayak İddiası

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

SİVAS merkeze bağlı Gazi Köyü'nde ilköğretim okulunda okuyan 13 yaşındaki Yusuf Yıldırım ve amcasının oğlu 14 yaşındaki Cafer Yıldırım'ın, pazartesi günü İstiklal Marşı törenine geç kalınca Okul Müdürü Hakan Evcil tarafından dövüldüğü iddia edildi. Müdür Evcil, "Çocukların abartması. Sadece biraz kızdım. Geç gelenlere şınav çektiriyorum" dedi.

Gaziköy İlköğretim Okulu 7'inci sınıf öğrencisi Yusuf Yıldırım ve kuzeni 8'inci sınıf öğrencisi Cafer Yıldırım, pazartesi günü okula geç kalınca İstiklal Marşı törenine yetişemedi. İddiaya göre öğrencilerin gecikmesine sinirlenen Okul Müdürü Hakan Evcil, çocukları okul önünde bir süre bekletti. Diğer öğrencilerin içeri girmesinin ardından Okul Müdürü Evcil geç gelen iki öğrenciyi döverek sınıfına gönderdi. Yüzü yediği tokatlar nedeniyle kızaran Yusuf Yıldırım'ın arkadaşları durumu ailesine haber verdi. Yusuf Yıldırım şunları anlattı:

"Pazartesi günü 2 kız arkadaşımız ve biz okula geç kaldık. Okula geldiğimizde müdürümüz kızların kafasına birer tane vurarak sınıflarına yolladı. Ben ve arkadaşım Cafer'i girişte tutarak dövmeye başladı. Daha sonra tekme atarak sınıflarımıza gönderdi. Müdürümüz bunu sürekli olarak yapıyor. Geç kalan bazı arkadaşlarımızda sınav çektirip değişik cezalar veriyor. Beni dövmesi de çok ağırıma gitti. Bir ders boyunca sınıfımda sıramda ağladım."

Dayak yediği öne sürülen diğer öğrenci ise konuşmadı.

OKUL MÜDÜRÜ: ŞINAV ÇEKTİRİYORUM

Okul Müdürü Hakan Evcil ise 8 yıldır öğretmenlik yaptığını belirterek şöyle konuştu:

"Buraya geldiğimde öğrencilerime söylediğim tek şey şu: Bizim için önce vatan, millet, bayrak. Bunun için İstiklal Marşı bizim için çok önemlidir. Bir çocuğun sorumluluğu da okula zamanında gelmek ve İstiklal Marşı'na katılmaktır. Bunu söylememe rağmen geç gelen çocuklar var. Ben de okul müdürü olarak görevim gereği geç gelenleri uyarıyorum. Her defasında uyarmamıza rağmen geç kalan çocuklara da çeşitli cezalar veriyoruz. O gün de Yusuf ve Cafer geç geldikleri için kızdım biraz. Ama darp var mı hatırlamıyorum. O an sinirlenmiş olabilirim. Geç gelen öğrencilere genelde şınav çektiriyorum. Kimseyi dövmedim. Genelde okul müdürleri sevilmez zaten. Şınav çektiriyorum. Bu ceza bile sayılmaz. Bu onlara bir ödül."

Bazı öğrenciler ise, İstiklal Marşı'na gecikenleri müdürün dövdüğünü ve onlara çeşitli cezalar verdiğini söyledi. Ailenin olay nedeni ile müdür hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurduğu kaydedilirken, savcılığa da suç duyurusunda bulunacakları bildirildi.

(Doğan Haber Ajansı)
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.12.2010, 08:39   #2
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1764 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: İstiklal Marşı'na Geç Kalan Öğrencilere Dayak İddiası

ah be müdür bey kardeşim taş devrindemi yaşıyosun nedir dayak tarihe kaarışalı hayli zaman geçti siz galiba haala gerilerde yaşıyosunuz isterseniz şöyle şehre doğru ininde bazı okullara bir göz atın ne dersiniz belki işinize yarayan bazı şeyler öğrenirsiniz.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı aysima58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.12.2010, 08:59   #3
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Disiplin olmalı. Ama aşırıya kaçmamak lazım.
Alt 31.12.2010, 09:15   #4
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1764 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

tabiiki haklısın kardeşim ama bu beyefendi kendini aşmış bayaa baksana ne diyor sinrlenince naaptığını bilmiyor sinir anında hatırlamıyorum diyor demekki sinir anında öldürse ben yapmadım yada yada sinir anında olmuş hatırlamıyorum diycek.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı aysima58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.12.2010, 09:20   #5
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5443 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Ceza vermenin farkli yöntemleri vardir.
Cocuk dayakla terbiye edilmez.
Maalesef bunu anlamayanlar var hala...

Yaptigi sey cok büyük,ama önemsiz birsey yapmis gibi hatirlamiyormus.
Alt 31.12.2010, 10:53   #6
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1477 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

allah allah bu nasıl müdürmüş yahu miili eğitim bakanı okullardan istiklal marşını ve andımızı kaldırmaya çalışıyor bu adam geç kaldınız diye çocuk dövüyor tövbe tövbe ne günlere kaldık
NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.12.2010, 11:16   #7
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4504 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Ortaokul ve lisede unutamadigim Dayaklar.

Ortaokul 3. Sinif Yer Sivas Imam Hatip Lisesi, olayin failleri ben ve Ögretmen A. K.:

Mayis ayinin sicak günlerinden biriydi, sinifin icine düsen günes isigi insani rahatsiz eder boyuttaydi, bizde siralari arka tarafa dogru cekmistik ki oraya daha az günes isigi düsüyordu. Ögretmen iceri girdi ve neden böyle oldu diye sordu, soruya ben cevap verdim hisimla beni yanina vagirdi ve ulan it herif bana burnunla gösterme diye yumrugu vurdu, savunmasiz daha dogrusu karsiligini bile veremeyecegim o yumrukla yere düstüm. Yere düsmem onun hizini kesmemisti, beni yerde tekmelemeye basladi, yüzümden, burnumdan kan gelince defol git elini yüzünü yika diyerek beni siniftan disari atti.

Lise 1. sinif, yer; Sivas Imam Hatip Lisesi olayin Failleri ben ve Ögretmen M.Y.

Yatili okulda kaldigim icin haftasonunu da okulda geciriyordum, güzel bir cumartesi günü yemekten önce arkadaslarin bahcede top oynayalim teklifine kimsenin hayir diyemeyecegi gibi ben de hayir demedim. Arkadasin biri topa vurdu ve top penceresi acik olan ögretmen odasina girdi, o anda herkes kacti, herbiri bir yere dagildi, ben orada kaldim, yaklasik iki dakika sonra yildiz seklinde kesilmis top pencereden disari atildi. Cok zoruma gitmisti ben de topu tekrar yuvarlayip ögretmenler odasindan iceri attim ve kactim. Öglen yemeginde ögretmen yanima geldi ve beni odasinda bekledigini söyledi ben de yemekten sonra gelirim hocam dedim, yok simdi geleceksin dedi ve beraber odasinda gittik. Önce küfür etmeye basladi, ilk defa bir ögretmenden sinkafli sözler duyuyordum, sasirmistim. Saskinligim gectikten sonra masanin üzerinde duran degil insana herhangi bir canliya dahi vuramayacaginiz kalinliktaki sopayi eline aldi. Ellerimi acmami söyledi. 8 defa elime vurduktan sonra ben ellerimi acmadim, elini acsana lan diye bagirdi ben de bu kadar yeterli degil mi deyince elindeki sopayla bana rastgele vurmaya basladi. Yedigim dayaga karsi sadece kollarimi siper ediyordum, kudurmus gibiydi, durmayacagini anlayinca odadan kacmaya karar verdim. Ben odandan cikinca O da arkamdan kosmaya basladi, kapiyi acip disari cikmak isterken kendisi beni düsürmek icin itince kapinin üzerine dogru düstüm, düsünce cam kapi kirildi ve ellerim cam kapidan iceri girdi, kollarim bileklerimden kesilmisti ve korkunc kan akiyordu, o kanla Bezirci polis karakoluna gittim, karakoldan hastaneye götürdüler ve bileklerimi diktiler. Yaklasik iki saat sonra okul müdürü R.S., müdür yardimcilarinin hemen hemen hepsi oradaydi. Hepsi ögretmene destek veriyorlardi. Karakol komseri henüz 15 yasindasin kendi basina davaci olamazsin dedi, ailen gelmeli. Köyde yasayan senede en fazla 3 defa gördügüm ailem gelip dava acacak da o ögretmenler beni okulda barindiracak, sinif gecirecek ve yatili okulda kalmama birsey demiyecekler. Sonucta dava acamadim, karakoldan bileklerimdeki yaralarla geri döndüm, o kesilen bileklerimdeki agri hic gitmedi, ne zaman uzun bir metin yazmaya kalksam kendisinin varligini hep hissettim. Unutamadim unutturmadi.

Lise 1, Yer: Sivas Imam Hatip Lisesi olayin failleri ben ve ögretmen N.C. ve Ögretmen A.K.

Soguk bir cumartesi aksami sinemeya gitmistim, aksam en gec saat 22.00´de yatilida olmam lazimdi, filmin bitisi saat 22´den daha önce oldugu icin sorun yoktu ama film uzadi ve giris saatine kadar yetisemedim, basima gelcek seyi biliyordum, ögretmen birkac tokat atacak ve bagiracakti. Ama hic ummadigim birsey beni bekliyordu; kapida beni karsilayan ögretmenim nereden geliyorsun bu saatte dedi, ben de sinemaya gitmistim hocam deyince git sinemeda yat lan dedi ve kapiyi acmadi. Yaklasik 5 defa kapiya geldim ve her seferinde kapiyi acmayacagini söyledi. 15 yasinda bir cocuk gecenin 11´inde nereye giderdi, otele gidecek para yoktu, aklima istasyon geldi. Sivas garindaki o sari, soguk sandalyelerin üzerinde sabahlayacaktim, aklima hicbir tehlike gelmiyordu. Sarhoslarin, evsizlerin istasyonda sabahladiklarina ilk defa orada sahit oldum. Tam gözlerim dalinca o sari, soguk sandalyeden asagi dogru kayiyor ve her defasinda yeniden uyaniyordum. Sabah olmustu bir sekilde ve ben tekrar yatilinin yolunu tuttum, iceri girdim ve ögretmen bana burada uyuyamayacagimi söyledi, öyle nefretle bakiyordu ki anlatamam, aksama kadar siralarin üzerine basimi koyarak bekledim. Pazartesi günü beni dersten cagirdilar. Müdür yardimcisi A.K. elinde sopayla beni bekliyordu, yine bilinen son olmustu.
Bu sadece yedigim dayaklarin üc tanesi, buna benzer cok hatiralarim var, hicbirine hakkimi helal etmiyorum.

Ben size inaniyorum genc kardeslerim, ögretmen dövmüstür, ögretmen döver hatta hem döver hem söver, keske benim de sizin gibi beni koruyabilecek bir ailem olsaydi. Ben sunu acikca söylüyeyim; eger bir ögretmen benim cocugumu döverse o okulu basina yikarim.
Lütfen cocuklarinizi dayakla terbiye etmeyin, ettirmeyin. Dayak atmayan ögretmenler istiyoruz.
Alt 31.12.2010, 11:49   #8
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Şunu söylemeden edemeyeceğim, bazı dayaklık öğrenciler de var hani.

Mesela size "Lisede Zamanlarında" geçen bir hikaye anlatayım;

Sınıfta bir erkek arkadaşım vardı, çocuk hiç susmazdı, yaramazlıkları eksik olmazdı, tembeldi, saygısızdı.. her bir kötü alışkanlık vardı çocukta. Çocuğa hocalar ne kadar yapma, etme deselerde anlamazdı. Tam tersine daha çok yapardı. Bir gün öyle bir an geldi ki hocanın biri iyi bir dayak attı çocuğa amma öyle böyle değil iyice dövdü.. Çocuk yaklaşık 2 hafta rapor aldı. 2 hafta sonunda melek gibi, tertemiz, aklı başında bir kişi olarak tekrar geldi okula. Dedik, "yav ne oldu sana niye konuşmuyorsun hiç." Dedi," akıllandım ben, artık boşboş konuşmakda yok gevezelikte yok, yaramazlıkta yok. " Dedik, "ne oldu da akıllandın? Evde babandan da mı dayak yedin yoksa?" Dedi, "hayır babam hiç birşey yapmadı. Zaten bugüne kadar hiç birşey yapmadığı için, beni hep serbest bıraktığı için ben böyle oldum. Hoca dayak atınca aklım başıma geldi. Hocaları bu kadar sinirlendirdiğimin farkına varmamıştım. Ben kötü birşeyler yapsam, onlar anlatır anlatır geçerlerdi, birşey yapmazlardı. Bende daha çok kötülük yapardım. Ama dayak yeyince anladım herşeyi..."

Hikayeyi ben yazdım ama umarım asıl anlatmak istediğim şeyi anlamışsınızdır
Alt 31.12.2010, 12:02   #9
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

AKP İstiklal MArşını okullardan zorunlu olmaktan çıakrıyor diye adamalrı hain ilan ederiz,sonra da bu değere önem vermeyenlere "höyt" diyenlere ceza veririz.Bazı şeyleri hep abartırız.Çoğumuz dayak yedik.Haketmediğimz halde yedik.Şimdi hakedenlere dokunmak suç.O okul kapanırsa köylü de bazı şeyleri analr!
Alt 31.12.2010, 12:29   #10
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1477 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben köyde büyümüş ilk okulu köyde okumuş biri olarak babamdan öğretmenimden ne bir tokat yedim nede kötü bir söz işittim babam bize yapılan hatanın yanlışlığını direk değil dolaylı anlatırdı örneğin yukarıda bir çocuk komşunun bahçesini taşlamış camide babasını yakaladılar adam utancından yer yarılmadiki içine girsin diye anlatır bizde bahçe taşlamanın meyve koparmanın utanç verici bir şey olduğunğunu öğrenir babamızı mahcup etmekmek için o tür hataları asla yapmazdık öğretmenimizde şarkışlanın sivri alan köyündendi ali can allah selamet versin oda hiç bir öğrencinin hatasını yüzün vurmaz bırakın döğmeyi sesini bile yükseltmezdi ama çeşitli örneklerle öğrencilerinin yapacakları yanlışları daha başlamadan bitirir bizim okulumuzdada asla yanlış yapılmazdı ama o öğretmenlerin bir özellikler vardı KÖYENİSTÜTÜ mezunu öğretmen olmaları yüreklerinyurtseverlik ve doğa aşkı bulunmas idi
NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)