Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ. - Sayfa 48 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.06.2013, 23:43   #471
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ.

Kemalizm gericiliktir...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2013, 11:41   #472
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kemalizm gericiliktir...
Kemalizme "gericilik" diyen bir zat benim gözümde dikkate alınacak ve hiç bir önem arzetmeyen zavallının tekidir. Yobazi küçücük beyninde hayal kurguları kuruyor demektir.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2013, 12:40   #473
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 11:41

Tecrübe Puanı: 454 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
COBANSARAYLI Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
AKP yanlisi olmayanlarda,sacma sapan gezi parki sebepli yakma yikma talan anti demokrat yapilan bu gosterileri baskaldirmayi insanlik disi goruntuleri desteklemek zorunda degil,blakis insanliktan utanilacak bir davranis,demokrasi geldi ulkeye ama bakin iste herkes ozgur herkes istedigini yapabiliyor ne guzel degilmi,ozgursunuz fikirlerinizde eylemlerinizde yakin yikin ortaligi atese verin sivil polis dinlemeyin ozgursunuz Turkiye nin yol almasini istiyorsak bu tur eylemlere destek verilmemeli
iyi yıksın akp istediğini yapsın o zaman hiç sormasın halka, bu halkın hiç konuşma hakkı yok zaten. bir kaç marjinal grubun yaptıklarının faturasınıda kesin halka olur mu? birilerinin akpnin diktatörlüğüne dur demesi lazım bu açık ve net dur diyende gezi parkında ki gerçek eylemciler.
Alt 13.06.2013, 13:25   #474
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kemalizme "gericilik" diyen bir zat benim gözümde dikkate alınacak ve hiç bir önem arzetmeyen zavallının tekidir. Yobazi küçücük beyninde hayal kurguları kuruyor demektir.
Başbakana diktatör demek bir ifade özgürlüğü veya haksa, Kemalizm'e de gericilik demek demokratik bir haktır.

Hakaret var mı? Yok. Küfür var mı? Yok. E o halde bize de insanların ifade özgürlüğüne saygı duymak düşer.

Şimdi çıkıp Atatürk'e hakaret eden birisine ben de karşı çıkarım, aynen sokaklara, caddelere, facebook duvarlarına, mesajlarına "O.Ç. Tayyip" yazanlara karşı çıktığım gibi.

İfade hürriyetine giren seviyeli eleştirel bakışla, hakareti ve aşağılamayı lütfen ayırtedelim. İnsanlar sırf sizin gibi düşünmüyor diye zavallı veya zır cahil şeklinde adlandırılamaz!

Bugün toplumda Ak Parti'ye kendisini yakın hisseden insanlar hep korkuyor. Acaba bugün başka bir parti iktidara gelse sonumuz şöyle mi olur?

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Bugün "Kemalizm gericiliktir" diyen adama bu şekilde tavır almanızla, bu videodaki kokonaların tavırları arasında zerre fark yok!
Alt 13.06.2013, 18:10   #475
COBANSARAYLI
Yeni Yiğido
NO AVATAR

COBANSARAYLI Şuan COBANSARAYLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.06.2013 21:33

Tecrübe Puanı: 668 COBANSARAYLI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
bozkurt06 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
iyi yıksın akp istediğini yapsın o zaman hiç sormasın halka, bu halkın hiç konuşma hakkı yok zaten. bir kaç marjinal grubun yaptıklarının faturasınıda kesin halka olur mu? birilerinin akpnin diktatörlüğüne dur demesi lazım bu açık ve net dur diyende gezi parkında ki gerçek eylemciler.
Guzel kardesim,iktidar olan diger partiler hicmi biryer yikmadi,bu kadar cahil olmayalim,burada konu biryeri yikma degil,ben iktidar partisinin yiktigi yaninda yaptigi ilede degerlendiririm,gercekci olalim taksimdeki gezi parkina kac kisi gidip gezmis,kac kisi o gezi parkinin varliginda,olay gezi parki mezi parki degil,bu sadece bahane ve tayyibi sevmesemde adamin iyi yonleride var ,dusunun turkiyenin 20 yil onceki halini 30 yil onceki halini eger gercekten gezi parkini destekleyen insanlar olsa kimse birsey demez adam gibi protestosunu yapar giderler ama orada gunlerdir gormuyormusun ne lobiler olusmus malesef millet isin girgirinda sonumuz hayrola,bu arada bu tur olaylar turkiyeden eksik olmaz bugun tayyibe o,c derler yarin baskasina ,futbol takimi tutar gibi parti tutuldugu surece bu ulkede bu tur eylemler eksik olmaz
Alt 13.06.2013, 18:22   #476
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Başbakana diktatör demek bir ifade özgürlüğü veya haksa, Kemalizm'e de gericilik demek demokratik bir haktır.

Hakaret var mı? Yok. Küfür var mı? Yok. E o halde bize de insanların ifade özgürlüğüne saygı duymak düşer.

Şimdi çıkıp Atatürk'e hakaret eden birisine ben de karşı çıkarım, aynen sokaklara, caddelere, facebook duvarlarına, mesajlarına "O.Ç. Tayyip" yazanlara karşı çıktığım gibi.

İfade hürriyetine giren seviyeli eleştirel bakışla, hakareti ve aşağılamayı lütfen ayırtedelim. İnsanlar sırf sizin gibi düşünmüyor diye zavallı veya zır cahil şeklinde adlandırılamaz!

Bugün toplumda Ak Parti'ye kendisini yakın hisseden insanlar hep korkuyor. Acaba bugün başka bir parti iktidara gelse sonumuz şöyle mi olur?

Bugün "Kemalizm gericiliktir" diyen adama bu şekilde tavır almanızla, bu videodaki kokonaların tavırları arasında zerre fark yok!
Size önce şunu diyeyim. Sapla samanı bir birine karıştırmayalım lütfen!
Ve bizlerde siz kadar küfür hakaret gibi şeylere şiddetle karşıyız sanki herkes aynı şeyi yapıyormuş gibi genelleme yapmanız son derece yanlış. Ve böyle birşeye aklı başında sağduyulu herkes karşı çıkar.
Şimdi orada ortamı germek karalamak provakatör amaçlı bilinçli topluluk içine sokulup eylemi provake amaçlı kişilerin kendini bilmez üç beş geri zekalının olayını milyonlara yıkamazsınız bir tutamazsınız.!
Sonra Tayyip Erdoğan la ATATÜRKÜ değil yanyana getirmek uzaktan yakından bile alakası yok!
Size şu kadarını söyleyim Atatürk bu ülkeyi o kadar kritik bir dönemde tüm insanlarda milli bir ruh oluşturarak birleştirerek büyük savaşlar verdi ve bir ulus oluşturdu ve sonuçlarınıda aldı.
Tayyip Erdoğan ötekileştirerek eyaletler sözü vererek miiliyetçiliği ayaklar altına alarak birleştirilen halkı eyaletlere bölmek siteyip bölüyor yani tam tersini yapıyor. Ve siz bunu alkışlıyorsunuz ne ymiş milli iradeymiş, sevsinler sizi. Hem hep söylenir yüzde 50 vs. Alakası yoktur. Geçen genel seçimelrde halkın seçimlere katılım oranı % 68 dir, % 10 barajınıda 5 e çekin bakalım ve hesaplayın yüzde kaçını almıştır, ben size söyleyim %25 i bile geçmez. Bu ne demek oluyor şuanki durum yüz kişide 25 kişi benim dediğim olsun bumu milli irade? Ve dediğim dedik çaldığım düdük matığıyla haraket ediyor. Ülkede ne yargı kaldı ne tsk kaldı ne adalet kaldı demokrasiyi kendi lehine çalıştırıyor.
Tayyip Erdoğan bir koruma orduysyla gidebiliyor gideceği yere? Neden acaba çok sevildiğinden midir?
Herşey ortada Atatürk ülkeyi o konumdan çıkarıp Avrupa seviyesine getirmiş bir liderse sen de hala kemalizme gericilik diyorsan kusura bakma ama; ya bir şey bilmiyorsun yada bilinçli Atatürkü karalama yıpratma propogandası yapmakla görevlendirilmiş bir zat olarak görüyorum sizi.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2013, 19:03   #477
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:

BOUN,bu mevzuda söylenecek söz bırakmamış..
Ben şuna inanıyor ve görüyorum,Bunu herkes görüyor..Bugün memlekette Erdoğan'ı,Atatürk'ten daha çok seven milyonlar var..Buna göre konuşmalı herkes..
Alt 13.06.2013, 19:11   #478
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:

Çoğu görüşünüze katılıyorum ve diyorum ki Kemalizm Gericiliktir diyen bir insanın gözümde değeri yoktur. Yazılarını okumam, görüşlerini dinlemeye değer görmem bu da bir Kemalist olarak benim hakkımdır. Sorgulamak da kimsenin haddi değildir. Pasif olarak protesto ederim kendisini kitaplarını almam felan... Bana doğrudan ya da ideolojim üzerinden dolaylı olarak yapılan bir hakaret olduğunda da aynı düzeyde tepki gösterme hakkım doğar, kısacası Kemalizm gericiliktir diyenin ta kendisi gericidir... Yani insanlar onlar gibi düşünmüyorum diye beni gerici olarak adlandıramaz. Kısacası objektif olmak gerek yani burada yazdıklarınıza bir de tersten bakmak gerek. Üstelik, Sayın Yayla KEmalizm gericiliktir dediği için tepki gösterdik, yani tepkimizin nedeni bize gerici denmesidir, havadan, bir sebep olmadan tepki göstermedim...

İkincisi videodaki insanlar ne yapıyor? Bunu açıklayabilir misiniz? Orayı yıkmışlar mı? Beyfendi Starbucks'a oturdu diye dövmüşler mi? Tartaklamışlar mı? Fiziksel şiddet mi uygulamışlar? Her konuda "bırakınız yapsınlar" mantığı güden bir üye olarak sizin bu demokratik tepkiye kızmanızı anlamlandıramadım, yoksa kendinize mi özgürlükçü veya liberalsiniz? Şu konu haricinde yazdığınız bir konuda nesnel bakışınıza ve tavrınıza hayrandım ama burada onu yitirdiğinizi düşünüyorum, kendi şahsi fikrim...

Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.06.2013, 20:23   #479
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çoğu görüşünüze katılıyorum ve diyorum ki Kemalizm Gericiliktir diyen bir insanın gözümde değeri yoktur. Yazılarını okumam, görüşlerini dinlemeye değer görmem bu da bir Kemalist olarak benim hakkımdır. Sorgulamak da kimsenin haddi değildir. Pasif olarak protesto ederim kendisini kitaplarını almam felan... Bana doğrudan ya da ideolojim üzerinden dolaylı olarak yapılan bir hakaret olduğunda da aynı düzeyde tepki gösterme hakkım doğar, kısacası Kemalizm gericiliktir diyenin ta kendisi gericidir... Yani insanlar onlar gibi düşünmüyorum diye beni gerici olarak adlandıramaz. Kısacası objektif olmak gerek yani burada yazdıklarınıza bir de tersten bakmak gerek. Üstelik, Sayın Yayla KEmalizm gericiliktir dediği için tepki gösterdik, yani tepkimizin nedeni bize gerici denmesidir, havadan, bir sebep olmadan tepki göstermedim...

İkincisi videodaki insanlar ne yapıyor? Bunu açıklayabilir misiniz? Orayı yıkmışlar mı? Beyfendi Starbucks'a oturdu diye dövmüşler mi? Tartaklamışlar mı? Fiziksel şiddet mi uygulamışlar? Her konuda "bırakınız yapsınlar" mantığı güden bir üye olarak sizin bu demokratik tepkiye kızmanızı anlamlandıramadım, yoksa kendinize mi özgürlükçü veya liberalsiniz? Şu konu haricinde yazdığınız bir konuda nesnel bakışınıza ve tavrınıza hayrandım ama burada onu yitirdiğinizi düşünüyorum, kendi şahsi fikrim...

Saygılar...
İlk paragrafınızla ilgili olarak şunu söyleyeyim: Atilla Yayla'nın fikirlerini benimsememek, onu söylediği bir sözden dolayı ona karşı eleştirel bir bakış açısına sahip olmak ve yazılarını okumayarak, kitaplarını almayarak tepki göstermeniz gayet demokratik bir duruştur. Tebrik ederim. Keşke bütün toplum olarak eleştirel sınırları hep bu şekilde belirleyebilsek. Ama bizde eleştiriyle başlayan karşıt ifadeler bir süre sonra sözlü ve fiziki olarak tacize dönüşüyor. (Örnek olay: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] )

Benim yanlış bulduğum nokta, sizin bir sözünden dolayı Atilla Yayla'yı antipatik bulduğunuz yolundaki ifadeleriniz üzerine takip eden yorumlar öyle bir hal alıyor ki, neredeyse adamın elinden yaşama hakkı alınacak.

İkinci olarak, bahsi geçen video ile ilgili olaydan haberdar mısınız bilmiyorum. Özet geçeyim: Protestoların şiddetli olduğu günlerden birisinde bir öğle vakti Kanyon Avm'de protesto düzenlendi. Alışveriş yapan "beyaz Türk" sınıfına mensup hanımlar ağırlıklı olmak üzere sloganlar atıldı vs. İstedikleri gibi protestolarını yapabilirler, sorun yok, en temel haklarıdır. Bağrısınlar çağırsınlar, dertlerini, sıkıntılarını anlatsınlar, en doğal hakları.

Ancak orada yemek yemeye çalışan bir adamı 'kendileri gibi olmadığı, kendileri gibi düşünüp, benzer şekilde hareket etmediği' gerekçesiyle dışlayamazlar, rahatsız edemezler, hele hele 'yemeğin kaç para, verelim de git buradan' hiç diyemezler. İşte bu faşizmdir. Demokrasinin temelinde 'tahammül' vardır. Sevmiyorsan da tahammül edeceksin. Severek birlikte yaşayabiliyorsan ne ala! Özetle burada psikolojik olarak yıldırılmaya çalışılan bir adam ve gösterilen tahammülsüzlük var.

Bu söylediklerim sadece toplumun bir kesimi için geçerli değil, benzer hal ve hareketlerinde muhafazakar camiayı da gerek bu forumda gerekse diğer birçok ortamda anti-demokratik tavırları ve tahammülsüzlükleri nedeniyle çok kereler eleştirdim. Düşüncelerimde bir değişiklik olduğunu sanmıyorum. Sadece tabiatım gereği ezilenleri içgüdüsel olarak sahipleniyorum.
Alt 13.06.2013, 22:31   #480
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
İlk paragrafınızla ilgili olarak şunu söyleyeyim: Atilla Yayla'nın fikirlerini benimsememek, onu söylediği bir sözden dolayı ona karşı eleştirel bir bakış açısına sahip olmak ve yazılarını okumayarak, kitaplarını almayarak tepki göstermeniz gayet demokratik bir duruştur. Tebrik ederim. Keşke bütün toplum olarak eleştirel sınırları hep bu şekilde belirleyebilsek. Ama bizde eleştiriyle başlayan karşıt ifadeler bir süre sonra sözlü ve fiziki olarak tacize dönüşüyor. (Örnek olay: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] )

Benim yanlış bulduğum nokta, sizin bir sözünden dolayı Atilla Yayla'yı antipatik bulduğunuz yolundaki ifadeleriniz üzerine takip eden yorumlar öyle bir hal alıyor ki, neredeyse adamın elinden yaşama hakkı alınacak.

İkinci olarak, bahsi geçen video ile ilgili olaydan haberdar mısınız bilmiyorum. Özet geçeyim: Protestoların şiddetli olduğu günlerden birisinde bir öğle vakti Kanyon Avm'de protesto düzenlendi. Alışveriş yapan "beyaz Türk" sınıfına mensup hanımlar ağırlıklı olmak üzere sloganlar atıldı vs. İstedikleri gibi protestolarını yapabilirler, sorun yok, en temel haklarıdır. Bağrısınlar çağırsınlar, dertlerini, sıkıntılarını anlatsınlar, en doğal hakları.

Ancak orada yemek yemeye çalışan bir adamı 'kendileri gibi olmadığı, kendileri gibi düşünüp, benzer şekilde hareket etmediği' gerekçesiyle dışlayamazlar, rahatsız edemezler, hele hele 'yemeğin kaç para, verelim de git buradan' hiç diyemezler. İşte bu faşizmdir. Demokrasinin temelinde 'tahammül' vardır. Sevmiyorsan da tahammül edeceksin. Severek birlikte yaşayabiliyorsan ne ala! Özetle burada psikolojik olarak yıldırılmaya çalışılan bir adam ve gösterilen tahammülsüzlük var.

Bu söylediklerim sadece toplumun bir kesimi için geçerli değil, benzer hal ve hareketlerinde muhafazakar camiayı da gerek bu forumda gerekse diğer birçok ortamda anti-demokratik tavırları ve tahammülsüzlükleri nedeniyle çok kereler eleştirdim. Düşüncelerimde bir değişiklik olduğunu sanmıyorum. Sadece tabiatım gereği ezilenleri içgüdüsel olarak sahipleniyorum.
Genel olarak anlaştık diyebilirim her zamanki gibi Star gazetesinde çıkan haberle ilgili şimdilik bir yorum yapmayacağım. Hanımefendi kendisine söylenen her sözü kelimesi kelimesine hatırlıyor, Bugün vali beye soruldu hala görüntü bulamadık araştırıyoruz diyor, hanımefendi hastaneden rapor almamış, yaralarının resimlerini çekmemiş. Bütün bunlar bir sonuçlansın sonrasında yorum yapabilirim ama böyle bir durum yaşandıysa hiçbir nedenden dolayı hoş görülemez... Son 11 yılda ne baskı yaşarsan yaşa başkasının inançlarına karşı fiili saldırı hakkını doğurmaz...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil