Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini Bilgiler > Dualar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.09.2008, 14:33   #31
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart DUA

Bismillahirrahmanirrahim...

Hamd Ezelden Ebede Kadar Sadece
Âziz ve Celil Olan ALLAH'a(c.c)Mahsustur...

Salât ve Selam Nebiyy-i Mükerrem Efendimizin ve Bütün Peygamberi Azimüş'şan(a.s.v)Hazretlerinin
Ashab-ı Kiram'ın Hz.Adem Aleyhisselam'dan Bu Güne Kadar Yaşamış Olan ve Yaşamakta Olan
Başta Sâlihler Olmak Üzere Bütün Mü'min'lerin Üzerine Olsun...

Ey Yerleri Gökleri ve Bu ikisi Arasında ki Canlı Cansız Her Şeyi Hiçbir Örneği Yokken Yaratan
Yaşatan ve Zamanı Gelince Yok Edecek Olan İlâh-i Yâ Rab!

Bana Duâ Edin Cevap Vereyim.(Mü'min Suresi-60.Âyet)Emrine İtaât Ederek Huzurunda El Açtık
Açtığımız Elleri Dergâh-ı İzzetinden Boş Çevirme.(Amin)

ALLAH'ım Ancak Sana Kulluk Ederiz ve Yanlız Senden Yardım Bekleriz.Bizleri Doğru Yola İlet
Kendilerine Nimet Verdiğin Kimselerin Yoluna.Gazabına Uğrayanların ve(Hak Yoldan)
Sapanlarınkine Değil.(Fatihâ Suresi-5-7.Âyet)

Rabb'imiz Bizleri Doğru Yola İlettikten Sonra Kalplerimizi Hak Yoldan Saptırma ve Katından
Bize Bir Rahmet Ver.Şüphesiz ki Sen Çok Bağışlayansın.(Âli-İmrân Suresi-8.Âyet)

Ey Rabbimiz Nûrumuzu Tamamla Bizleri Bağışla.Çünkü Sen Herşeye Kâdirsin.(Tahrim Suresi-8.Âyet)

Ey Rabb'imiz Bizi ve Îmân İle Daha Önce Bizi Geçmiş Olan Din Kardeşlerimizi Bağışla.
Kalplerimiz de İmân Edenlere Karşı Hiçbir Kin Bırakma.Ey Rabbimiz Şüphesiz ki Sen
Çok Şefkatli ve Pek Merhametlisin.(Haşr- Suresi-10.Âyet)

İlâh-i Yâ Rab Bizleri Bağışla ve Merhamet Et.Şüphesiz ki Sen Merhametlilerin En Hayırlısısın.
(Mü'min Suresi-18.Âyet)

Rabb'imiz Biz İnadık Bizim Günahlarımızı Bağışla ve Bizi Cehennem Azabından Koru.
(Âli-Îmran Suresi-16.Âyet)

Ey Rabb'imiz Herkesin Hesaba Çekileceği Günde Beni Annemi Babamı ve Bütün Mü'min'leri Affet.
(İbrahim Suresi.41.Âyet)

Rabb'imiz Unutur ya da Yanılırsak Bizi Yaptıklarımızdan Sorumlu Tutma.Bize Bizden Öncekilere
Yüklediğin Gibi Ağır Bir Yük Yükleme.Bizi Affet Bizi Bağışla Bize Acı.Sen Bizim Mevlamızsın Kafirler Toplumuna Karşı Bize Yardım Et.(Bakara Suresi-285-286.Âyet)

Ey Rabb'imiz Bizi Zalimler Topluluğu İle Beraber Bulundurma.(Â'raf Suresi-126.Âyet)

Ey Rabb'imiz Üstümüze Sabır Yağdır ve Bizi Müslümanlar Olarak Öldür.(Â'raf Suresi-126.Âyet)

Ey Rabb'imiz Üzerimize Sabır İndir Ayaklarımızı Kaydırma Sabit Tut ve Kafir Millete Karşı
Bize Yardım Eyle.(Bakara Suresi-205.Âyet)

Ey Rabb'imiz Bize Katından Bir Rahmet Ver Bize Şu Durumumuzdan Bir Kurtuluş Yolu Hazırla.
(Kehf Suresi-10.Âyet)

Ey Rabb'imiz Bize Gözümüzü Aydınlatacak Eşler ve Zürriyetler Bağışla.(Furkan Suresi-47.Âyet)

Ey Rabb'imiz Cehennem Azabını Üstümüzden Sav.Doğrusu Onun Azabı Gelip Geçici Birşey Değildir.
Orası Cidden Ne Kötü Bir Uğrak Ne Kötü Bir Konaktır.(Furkan Suresi-65-66.Âyet)

Ey Rabb'imiz Bize Dünyada da İyilik Ahirette de İyilik İhsan Eyle ve Bizi Cehennem Azabından Koru.
(Bakara Suresi-201.Âyet)

Ey Rabb'imiz Seni Bütün Noksan Sıfatlardan tenzih Ederiz.Senin Bize Öğrettiklerinden Başka
Bizim(Hiçbir)Bilgimiz Yoktur.Herşeyi En İyi Bilen ve Sonsuz Hikmet Sahibi Olan Şüphesiz ki Sensin.
(Bakara Suresi-32.Âyet)

ALLAH İmân Edip Salih Amel İşleyenlerin(İslâm'ı Kabul Edip Yaşayanların)Duâlarını Kabul Eder
ve Lüfûndan Onlara Daha Fazlasını da Verir.(Şûrâ Suresi-26.Âyet)

ALLAH-u Teâlâ Duâ ve İbadetlerimizi Dergâh-ı İzzetinde Kabullerin En Makbulu İle Kabul Eylesin.
ALLAH Yâr ve Yardımcımız Olsun.(Amin)

Selam ve Duâ İle

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.09.2008, 14:34   #32
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 11:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 992 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: DUA

ŞU MÜBAREK AYDA İNŞALLAH DUALARIMIZ KABUL OLUYODUR.....
Alt 05.09.2008, 14:34   #33
Melankolia
Usta Yiğido

Melankolia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Melankolia Şuan Melankolia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.08.2009 14:07

Tecrübe Puanı: 686 Melankolia BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: DUA

Aminnnnnnn.................... ......

' üммü’ℓ-нαвâιѕ '

365 qün 52 ßerßat Hafta !!!
Melankolia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.09.2008, 14:46   #34
masal46
Yeni Yiğido
NO AVATAR

masal46 Şuan masal46 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.09.2008 15:51

Tecrübe Puanı: 0 masal46 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sevayı şu mübarek ramazan münasebetiyle,ellerin semaya kalktığı ve müslümanların böyle bir zamanda daha çok duaya ihtiyacı olduğu zamanda seva kardeşimiz güzel bir dua ile bizleri daha çok sevindirmiştir.bu duaları kainatta yaşayan bütün müslüman kardeşlerimiz için gelsin.seva kardeşimizde izin verirse bizleri hep aydınlatıcı konuyla bize hep ışık tutmuştur."B.D.ÜZZAMAN HZ.SAİD NURSİ"İHTİYARLARINIZIN DUALARI OLMASA ÜZERİNİZE FELAKETLER SEL GİBİ GELİR,diyor.
masal46 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.09.2008, 15:01   #35
masal46
Yeni Yiğido
NO AVATAR

masal46 Şuan masal46 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.09.2008 15:51

Tecrübe Puanı: 0 masal46 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alanyalı yabancılar, oruç tutanlar rahatsız olmasın diye hassaslar

Polonyalı Marıusz Suchan
Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan yerleşik yabancılar, oruç tutan Müslümanların rahatsız olmaması için gün içerisinde yiyecek ve içeceklerine dikkat ettiklerini belirtiyor.

Oruç tutmanın Müslümanlar için kutsal bir ibadet olduğuna inanan yabancılar, akşam saatlerinde insanların iftara yetişme telaşının dikkat çekici olduğunu söylüyor.

Polonyalı Aebıeszka Fılıpowjut, Müslümanların 30 gün boyunca oruç tutmalarını çok ilginç buluyor. Kendisinin Katolik olduğunu, kiliselerinde ibadetlerini yaptıklarını belirtiyor ve ekliyor: "Oruçlu olan bir insanın psikolojisini çok merak ediyorum." Filipojut'a ilginç gelen bir başka nokta ise insanların iftar telaşı ve bu telaşın ardından herkesin okunan ezanla birlikte aynı anda orucunu açması.

Oruçluların günlük yaşantısını merak ediyorum

Alman Kathy Krttelmen, İslamiyet'e özgü olan ibadetlerin kendilerinin dikkatini çektiğini belirtiyor. Oruç tutanların günlük yaşantısını çok merak ettiklerini aktaran Krttelman, "Çevremizden duyduklarımıza göre Müslümanlar gece sabaha karşı sahura kalkıp yemek yiyorlar. Daha sonra akşam saatlerine kadar bir şey yemiyorlar. Akşam saatlerinde camilerde ezan okununca da oruçlarını açıyor. Oruç açıldıktan sonra insanların çok mutlu olacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Alman Toustan Houn ise Müslümanların her yıl 1 ay oruç tutmasının dikkat çekici bir ibadet olduğunu söylüyor. Ellerinden geldiğince oruç tutanların yanında sigara içmeyip yemek de yemediklerini anlatan Houn, "Biz Alanya'da yaklaşık 3 yıldır yaşıyoruz. Müslümanların ibadetleri ve yaşantıları bizleri derinden etkiliyor. Türk insanları gerçekten hem yardımsever hem de misafirperver. Türkiye'de yaşadığım için kendimi şanslı hissediyorum." diyor.

Apartmanda bize yemek getiriyorlar

Polonyalı Mariusz Suchan, oruç tutmadıkları halde Türklerin kendilerine karşı davranışlarının çok cana yakın olmasının mutluluk verici olduğunu söylüyor. Aynı apartmanda yaşayan Türklerin iftar saatinde kendilerine yemek ikram ettiklerini söyleyen Suchan, "Yemek getiren komşularıma 'Ben oruç tutmuyorum. Neden bana yemek getiriyorsunuz?' diye sorduğumda; "Olsun kokusu gelmiştir. Siz de bizim kardeşimizsiniz." diyorlar. Bu nedenle Müslümanların gerçekten çok alçakgönüllü ve hoşgörülü olduklarına inanıyorum. Oruç tutmadığımız halde bizlere saygı duyuyorlar." şeklinde konuşuyor.
masal46 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.09.2008, 15:03   #36
ayparcam
Usta Yiğido

ayparcam - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ayparcam Şuan ayparcam isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.10.2011 14:00

Tecrübe Puanı: 649 ayparcam FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: DUA

ALLAH İmân Edip Salih Amel İşleyenlerin(İslâm'ı Kabul Edip Yaşayanların)Duâlarını Kabul Eder
ve Lüfûndan Onlara Daha Fazlasını da Verir.(Şûrâ Suresi-26.Âyet)

ALLAH-u Teâlâ Duâ ve İbadetlerimizi Dergâh-ı İzzetinde Kabullerin En Makbulu İle Kabul Eylesin.
ALLAH Yâr ve Yardımcımız Olsun.(Amin)

Amin ecmain

Allah c.c razi olsun paylasimlariniz cok guzel seva devamini bekliyoruz insALLAH
Alt 24.09.2008, 05:18   #37
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:24

Tecrübe Puanı: 1074 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart HADİ DUA EDELİM...

Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.09.2008, 05:25   #38
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:24

Tecrübe Puanı: 1074 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -->: HADİ DUA EDELİM...

Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.09.2008, 05:34   #39
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 18:41

Tecrübe Puanı: 1337 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: HADİ DUA EDELİM...

ALLAH sana;
gününü aydınlatacak arzu;
arzuLarını güçlendirecek kuvvet;
kuvvetini oluşturacak para;
parayı kazanacak fırsat;
fırsatları değerlendirecek akıl;
aklı koruyacak sağlık;
sağlığını sürdürecek mutluluk;
mutluluğunu getirecek sevgi versin..
AMİN..
Alt 24.09.2008, 08:43   #40
sibelYILMAZ
Usta Yiğido

sibelYILMAZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sibelYILMAZ Şuan sibelYILMAZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2014 10:55

Tecrübe Puanı: 892 sibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOKsibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOKsibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: HADİ DUA EDELİM...

ALLAHIM cümlemizin dualarını kabul eylesin......

Konu sibelYILMAZ tarafından (24.09.2008 Saat 09:00 ) değiştirilmiştir..
sibelYILMAZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil