Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.08.2007, 08:37   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 909 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart 13 ESER İLE SİVAS TANITILACAK

il Kültür Müdürlüğü’nün çalışmaları kapsamında yer alan Sivas bin temel eser serisinden bu güne kadar basılan kitaplar dışında, 13 adet yeni eser daha yayınlanması planlanıyor.

Sivas’ın kültürel tarihinin ve doğa güzelliklerinin başarılı ve daha iyi tanıtılması amacıyla Sivas’ın son zamanlarda tanıtımı ve bu tanıtım çalışmaları ile ilgili bilgi aldığımız İl Kültür Müdürü Kadir Pürlü, yıl içerisinde yaptıkları ve yıl sonuna kadar yapacakları çalışmalar kapsamında 13 adet yeni eser yayınlayacaklarını belirtti. Pürlü, “Sivas’ın en iyi ve başarılı bir şekilde tanıtılması için sürdürdüğümüz çalışmalar elbette ki önemli. Bu çalışmalar eğitim, kültür, ekonomi, doğa güzellikleri ve tarihi değer açısından olduğu gibi bunlarla ilgili kitapların mevcut olması ve yeni eserlerin yayınlanması da önem arz ediyor. Daha önce basılmış olan eserlere ek olarak 13 adet eser daha yayınlanacak. Bu eserler içerik olarak hazır basımı için sadece İl Özel İdaresinin kaynak vermesi bekleniyor. Kaynak verildiği takdirde bu eserlerin basımına zaman kaybetmeden başlayacağız” dedi.

Kitapların isimleri ve içerikleri ile ilgili bilgi veren Pürlü, “Sivas Vilayet Meclisi Kararları adlı eser, 1911-1912 yılları arasındaki vilayet meclisi kararlarını ve o dönemle ilgili önemli bilgileri içermekte. 5 ciltten oluşan “Sivas Halk Şairleri’ eseri, yaklaşık olarak 750 halk şairi ve Sivas’ın bu alandaki kültürel zenginliği hakkında bilgi veriyor. “Sivas Bilmeceleri’ adlı bir başka eser ise Sivas yöresine ait 685 bilmece içeriyor. “Divriği’deki Osmanlı Camii ve çeşmeleri’ adlı eser, Divriği’de bulunan 30’a yakın Osmanlı cami ve çeşmesini sanat tarihi boyutuyla inceliyor. “Sosyo Kültürel açıdan İmranlı ve Koyulhisar’ adını taşıyan iki eser ise İmranlı ve Koyulhisar ilçelerinin tarihçesi, coğrafi özellikleri, sosyal yapısı ve hayatın dönüm noktalarıyla ilgili gelenekler hakkında bilgi veriyor. Daha önce 1. baskısı yapılmış olan ve 2. baskısını yapacağımız ‘Divriği’de Mutfak Kültürü’ adlı eser Divriği yemekleri,geleneği, inançlar ve atasözleri ile ilgili geniş bir bilgi ağına sahip. Sivas’tan Nükteler, Bal Şelalesi” adına taşıyan son eser ise, Sivas fıkra ve nükteleri ile ilgili geniş bir bilgi ağına sahip” dedi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde yapılan “Osmanlı Döneminde Sivas” adlı sempozyumun ise kitap haline getirilip yayınlanacağını da sözlerine ekleyen Pürlü, “Osmanlı Döneminde Sivas” adlı eser hazır durumda. Ancak, basımını gerçekleştirmek için ihale safhasının tamamlanmasını bekliyoruz. İhale aşaması tamamlandığında en kısa sürede bu kitap ta basılacak” dedi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.08.2007, 12:24   #2
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RüStü ElmaS Şuan RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDI
Standart --->: 13 ESER İLE SİVAS TANITILACAK

Sivas' ın tanıtımı için sayın Kadir Pürlü' nün yapmış olduğu çalışmaları takdirle karşılıyorum.

Kendisiyle bu sene SivasTuning organizesi için, yapmış olduğumuz görüşmede tanışmıştık.

Bize organizenin yapıldığı yer olan Kongre Müzesi bahçesinde gereken kolaylığı sağlamıştır.

Kendisine tekrardan teşekkür ediyorum.
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.08.2007, 22:46   #3
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4513 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: 13 ESER İLE SİVAS TANITILACAK

Güzel sivasımız için kitap yazan yine sivasımız için tanıtım yaparak emeği gecen herkese teşekkürler

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)