Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz? - Sayfa 51 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Bugün Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz?
Adalet ve Kalkınma Partisi (R.Tayyip Erdoğan) 544 19,96%
Büyük Birlik Partisi (Yalçın Topçu) 743 27,26%
Demokrat Parti (Hüsamettin Cindoruk) 18 0,66%
Demokratik Sol Parti (Masum Türker) 5 0,18%
Cumhuriyet Halk Partisi (Deniz Baykal) 519 19,04%
Hak ve Eşitlik Partisi (Osman Pamukoğlu) 98 3,60%
Milliyetçi Hareket Partisi (Devlet Bahçeli) 373 13,68%
Saadet Partisi (Numan Kurtulmuş) 97 3,56%
Türkiye Değişim Hareketi (Mustafa Sarıgül) 85 3,12%
Türkiye Komünist Partisi (Erkan Baş) 25 0,92%
Türkiye Partisi (Abdullatif Şener) 143 5,25%
Yeni Parti (Tuncay Özkan) 76 2,79%
Katılımcı sayısı: 2726. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.01.2010, 22:27   #501
özdemir
Usta Yiğido

özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özdemir Şuan özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.12.2014 16:25

Tecrübe Puanı: 701 özdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?

[quote=Pişekar;515377]Sonradan da yasallaşmıştır ve Atatürk'ün de söylediği gibi Cumhuriyet Halk Partisinin 1. Kongresi ve Cumhuriyet Halk Partisini doğurmış olan 4 Eylül Sivas Kongresidir. Bu nedenle, CHP için "Devlet kuran parti" tanımlaması yapılmaktadır. Bunların dışında CHP il başkanlarının aynı zamanda ilin valisi olması heralde bu partinin Türkiye Cumhuriyet'ini kurmasının en büyük örneklerinden birisidir. Kaldı ki birazdan başka bir arkadaşa vereceğim örnekler ile zaten bu ülkeyi nasıl kurduğunu da göreceksiniz. Siz çok güvendiğiniz tarih bilginiz ile Türkiye Cumhuriyet'ini kuranların hangi grup içerisinde yer aldıklarını söyler misiniz?

[/QUOTE

yalan söyleyen tarih utansın diyeyim o zaman ne söyleyebilirimki
hem öyle bir şey söylüyorsunuzki sanki o zaman başka bir parti varmışta millet chp nin arkasında yürümüş gibi anlatıyorsunuz
bu ülkeyi kuranların torunlarıyız biz ya
şimdi hepimiz onların torunuyuz diye bu aşamada chp li mi olmamız lazım
hem o dönemde birileri çıkıp bu ülkeyi biz kuruyoruz ama ilerde chp diye bi parti kuracağız ve şimdi ülkemizin kurtuluşuna vesile olan anaların bacıların başındaki örtüden dolayı sizi hor göreceğiz. o örtüleri takmaya devam ederseniz sizi üniversitelere almayacağız denilseydi kaç kişi o kongreyi kurmak için çaba gösterirdi hiç düşündünüzmü.

bu ülkeyi chp kurdu demek nasıl bir şey hiç anlayamıyorum.
çanakkalede şehit olanlar bu sözün söylenmesi için şehit olmamıştırlar buna emin olun. seyit onbaşı chp aşkına diyerek 250 kiloluk top mermisini kaldırmamıştır emin olun.
Alt 22.01.2010, 23:06   #502
Pişekar
Yeni Yiğido
NO AVATAR

Pişekar Şuan Pişekar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.04.2011 01:16

Tecrübe Puanı: 521 Pişekar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
özdemir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
yalan söyleyen tarih utansın diyeyim o zaman ne söyleyebilirimki
hem öyle bir şey söylüyorsunuzki sanki o zaman başka bir parti varmışta millet chp nin arkasında yürümüş gibi anlatıyorsunuz
bu ülkeyi kuranların torunlarıyız biz ya
şimdi hepimiz onların torunuyuz diye bu aşamada chp li mi olmamız lazım
hem o dönemde birileri çıkıp bu ülkeyi biz kuruyoruz ama ilerde chp diye bi parti kuracağız ve şimdi ülkemizin kurtuluşuna vesile olan anaların bacıların başındaki örtüden dolayı sizi hor göreceğiz. o örtüleri takmaya devam ederseniz sizi üniversitelere almayacağız denilseydi kaç kişi o kongreyi kurmak için çaba gösterirdi hiç düşündünüzmü.

bu ülkeyi chp kurdu demek nasıl bir şey hiç anlayamıyorum.
çanakkalede şehit olanlar bu sözün söylenmesi için şehit olmamıştırlar buna emin olun. seyit onbaşı chp aşkına diyerek 250 kiloluk top mermisini kaldırmamıştır emin olun.
Yalan söyleyen bir tarih varsa doğru söyleyende vardır, işte bende size onu diyorum.Doğru tarihi siz söyleyin biz de öğrenelim. Bakın beyfendi. Kurtarmak ayrı bir konu, kurmak ayrı bir konu. Bu millet bu ülkeyi kurtardı, kuran da elbetteki onlardır. Ama ortada birşey var. O dönem bu ülkeyi kuran kadro CHP içerisindeydi ve başka parti de vardı. Hatta ilk parti olarak kuruldu ve Cumhuriyetin ilanından belli bir süre sonra kapandı. Var mıydı diye soruyorsunuz ama engin tarih bilginiz ile Türkiye Komünist Partisini hatırlayamıyorsunuz. Hiçbirinizin CHP'li olmasına gerek yok, en azından bu nedenden dolayı, eğer ona gerek olsaydı zaten İnönü tek parti ile devam ederdi, çok partili sisteme geçmezdi.
Başörtüsü konusuna gelince. Hiçbir CHP iktidarında başörtüsü yasağı uygulanmamıştır. Bu yasak onlarca yıldır vardır ve hiçbir CHP iktidarında evet üzerine basarak söylüyorum. Hiçbir CHP iktidarında uygulanmamıştır. Buyursun iddia eden bana örneğini versin. Ayrıca CHP'nin şu an ki yapısını ben size savunmadım ki bana kalkıp onları örnek veriyorsunuz. Elimizde belli bir miktar parti var, belli bir miktar da lider var. İçinden birisini seçmemizi istiyor. Benim gönlüm Atatürk gibi bir lider, onun CHP'si gibi bir CHP ister ama yoksa ve eldekilerle yetineceksek Baykal ve CHP derim sizde Erdoğan ve AKP dersiniz buna ne diyebilirim ki. Şu an elimizdeki hammadde bundan ibaret.
Seyit Onbaşının kaldırdığı mermi ağırlığı 275 kg.'dır. Tabii ki o hesapla ya da niyetle kaldırmamıştır. Hepsinin ilk amacı vatanı kurtarmaktır ama daha sonrasında kurtulduktan sonra kuruluşu sağlayan siyasi oluşumun adı CHP'dir. Sizin burada benim üzerime yapıştırmaya çalıştığınız yafta düz mantıkla CHP'lidir bu, dine karşıdır, halkı horgörür, yok sayar.Ama hiçbir CHP'li bu ülkeyi kurtaran ve kuran Türk Toplumunu, Türk Halkını yok sayamaz, adında bahsi geçen halk Türk Halkıdır ama keşke o toplumun yok sayılmaması gibi Atatürk ve ekibindeki kadroda yok sayılmasa. Kısacası sizin düşündüğünüz gibi o zamanki şehitleri, gazileri ya da halkı yok sayarak bu ülkeyi CHP kurdu diyen yok. Birisi CHP ne yaptı ki dedi ben de ülkeyi kurdu dedim. Yani o parti olmasaydı şimdi yöneticimizi seçecek, yukarıdaki anketi yapacak bir demokrasimiz olmayacaktı.
Pişekar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Pişekar'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.01.2010, 00:07   #503
özdemir
Usta Yiğido

özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özdemir Şuan özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.12.2014 16:25

Tecrübe Puanı: 701 özdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
Pişekar Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yalan söyleyen bir tarih varsa doğru söyleyende vardır, işte bende size onu diyorum.Doğru tarihi siz söyleyin biz de öğrenelim. Bakın beyfendi. Kurtarmak ayrı bir konu, kurmak ayrı bir konu. Bu millet bu ülkeyi kurtardı, kuran da elbetteki onlardır. Ama ortada birşey var. O dönem bu ülkeyi kuran kadro CHP içerisindeydi ve başka parti de vardı. Hatta ilk parti olarak kuruldu ve Cumhuriyetin ilanından belli bir süre sonra kapandı. Var mıydı diye soruyorsunuz ama engin tarih bilginiz ile Türkiye Komünist Partisini hatırlayamıyorsunuz. Hiçbirinizin CHP'li olmasına gerek yok, en azından bu nedenden dolayı, eğer ona gerek olsaydı zaten İnönü tek parti ile devam ederdi, çok partili sisteme geçmezdi.
Başörtüsü konusuna gelince. Hiçbir CHP iktidarında başörtüsü yasağı uygulanmamıştır. Bu yasak onlarca yıldır vardır ve hiçbir CHP iktidarında evet üzerine basarak söylüyorum. Hiçbir CHP iktidarında uygulanmamıştır. Buyursun iddia eden bana örneğini versin. Ayrıca CHP'nin şu an ki yapısını ben size savunmadım ki bana kalkıp onları örnek veriyorsunuz. Elimizde belli bir miktar parti var, belli bir miktar da lider var. İçinden birisini seçmemizi istiyor. Benim gönlüm Atatürk gibi bir lider, onun CHP'si gibi bir CHP ister ama yoksa ve eldekilerle yetineceksek Baykal ve CHP derim sizde Erdoğan ve AKP dersiniz buna ne diyebilirim ki. Şu an elimizdeki hammadde bundan ibaret.
Seyit Onbaşının kaldırdığı mermi ağırlığı 275 kg.'dır. Tabii ki o hesapla ya da niyetle kaldırmamıştır. Hepsinin ilk amacı vatanı kurtarmaktır ama daha sonrasında kurtulduktan sonra kuruluşu sağlayan siyasi oluşumun adı CHP'dir. Sizin burada benim üzerime yapıştırmaya çalıştığınız yafta düz mantıkla CHP'lidir bu, dine karşıdır, halkı horgörür, yok sayar.Ama hiçbir CHP'li bu ülkeyi kurtaran ve kuran Türk Toplumunu, Türk Halkını yok sayamaz, adında bahsi geçen halk Türk Halkıdır ama keşke o toplumun yok sayılmaması gibi Atatürk ve ekibindeki kadroda yok sayılmasa. Kısacası sizin düşündüğünüz gibi o zamanki şehitleri, gazileri ya da halkı yok sayarak bu ülkeyi CHP kurdu diyen yok. Birisi CHP ne yaptı ki dedi ben de ülkeyi kurdu dedim. Yani o parti olmasaydı şimdi yöneticimizi seçecek, yukarıdaki anketi yapacak bir demokrasimiz olmayacaktı.
ben zaten sizin söylediğiniz dönemdeki chp yi eleştirmedimki
sizin bu ülkeyi chp kurmuştur o yüzden bu ülkenin sahibi chp dir dolayısıyla chl nindir demek gibi bir kastınız olduğunu anladım. (yanlış anladımsa özür dilerim)
yalan söyleyen tarih ve tarihçiler muhakkak vardır bunda hemfikir olmamız gerketiğini düşünüyorum. ama doğru bir tarihi yazmam benim görevim değil tarihçi olarak sizin görevinizdir.
benim size yaftalamaya çalıştığım şey değildir bu, ülkede yaşayan insanların genel kanaatidir aslında. ve bu düşünceyi değiştirecek olanda yine chp dir. seçim çalışmalarında bu konudaki propagandalarınada denk gelmişizdir. ama bu konuda ne kadar samimi oldukları çok şüpheli.
kısacası diyeceğim oki bu ülkeyi chp kurdu diyerek bugünki chp yi millete sevimli göstermek yanlış olur. o zaman yapılanlar doğru diye bugünkü yapılanlarda doğru demek yanlıştır. ülke ilk kurulduğunda yönetim kimdeyse o dönemde aynısını yapardı buda başka birşey.
Alt 23.01.2010, 07:07   #504
mekke-sivas
Yeni Yiğido
NO AVATAR

mekke-sivas Şuan mekke-sivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.08.2014 08:20

Tecrübe Puanı: 522 mekke-sivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Muhsin Başkan dan sonra bbp yi kimse taşıyamaz rahmetli hukumet hangi taraftan olursa olsun Türkiyenın hayrına olan konularda hukumete destek verırıdı. Onun için AKP
mekke-sivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı mekke-sivas'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.01.2010, 22:05   #505
Meraküm
Yiğido
NO AVATAR

Meraküm Şuan Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.02.2010 12:21

Tecrübe Puanı: 538 Meraküm FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Oyum Akpye değil Şu anki Meclisteki partilerede değil
Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Meraküm'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.01.2010, 22:49   #506
kolsuz_kerim
Usta Yiğido

kolsuz_kerim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kolsuz_kerim Şuan kolsuz_kerim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2012 23:13

Tecrübe Puanı: 749 kolsuz_kerim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

durmak yok yola devam
Alt 24.01.2010, 09:28   #507
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 3268 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

disaradan baktigin zaman kendi dusuncemi bir kenara birakip dusunursem akp derim sevsekte sevmesekte adamlar calisti kimse fal bakmasin bu ulke kimleri gordu nelerden gecti haklarini yememek lazim akp ne yapti diye sorabilirsiniz akp den oncekiler ne yapti
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.01.2010, 11:17   #508
Meraküm
Yiğido
NO AVATAR

Meraküm Şuan Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.02.2010 12:21

Tecrübe Puanı: 538 Meraküm FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
bilal kose Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
disaradan baktigin zaman kendi dusuncemi bir kenara birakip dusunursem akp derim sevsekte sevmesekte adamlar calisti kimse fal bakmasin bu ulke kimleri gordu nelerden gecti haklarini yememek lazim akp ne yapti diye sorabilirsiniz akp den oncekiler ne yapti
Sivasa Yaptıkları Ve Kürt Açılımı Gözümden düşürdü belki geçmişe göre iyi olabilirler ne banka soygunları ne devalasyonlar gördük ama Kürt sorunu bitirdi gözümde ve birde askerle uğraşması Miller işsizlikten ekonomiden dert yanıyor gündem değiştiriyorlar
Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Meraküm'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.01.2010, 11:32   #509
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 3268 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Meraküm Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivasa Yaptıkları Ve Kürt Açılımı Gözümden düşürdü belki geçmişe göre iyi olabilirler ne banka soygunları ne devalasyonlar gördük ama Kürt sorunu bitirdi gözümde ve birde askerle uğraşması Miller işsizlikten ekonomiden dert yanıyor gündem değiştiriyorlar
ben iyi demedim kotunun iyisi askerle bu kadar urasmasni hos karsilamiyorum ama askerinde bu cagda hala darbeden soz etmesini kabullenmiyorum turkiye degismeli herkesde bunun farkina varmali kurt acilimina gelince kimse kabullenemiyor ama bu is bitmeli bir sekilde halledilmeli ben artik bu isin turkiyeye yuk olmaktan cikmasini istiyorum
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.01.2010, 12:02   #510
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1405 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
bilal kose Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bakalım ne yapmış Ak Parti hükümeti 2. döneminde;

-apo denen eli kanlı bebek katiline cezaevi diye tv i buzdolaplı güzel bir ev yapıldı...
-pkk ile yakınlaşıldı hemde çok(!) hükümetle pkk arasından su sızmıyor..
-Dağdan gelenler bayıra salındı, bağırdakiler şovlara katıldı...
-Özelleştime adı altında ülkenin yarısı yabancılara satıldı...

Bunlara çalışmak deniyorsa evet Ak Parti çalışmış hemde çok iyi çalışmış dersini, ABD'nin verdiği ev ödevlerini yapıyor..
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Klimasuyu'e Teşekkür Ediyor...
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil