Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
İnsanlık Suçu, KINIYORUZ ! - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.12.2008, 18:48   #11
caycay58
Yeni Yiğido

caycay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

caycay58 Şuan caycay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.04.2012 14:45
2 Ball Pool Champion! Breakout Champion! Chick Flick Champion! Chomper Champion! Defend Your Inglor Champion! Holy Cow! Champion! Ms Pacman Champion! Paintball Champion! Pinball King Champion! Puzzle Soccer King Champion! Turkey Shoot Champion! Xtreme Skateboarding Champion!
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 0 caycay58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: İnsanlık Suçu, KINIYORUZ !

Değeli hemşehrilerim,
Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarak yazıma başlamak istiyorum.
İsrail ve onun eş devleti ABD 'nin tüm dünyada yaptıklarını ve yaptırdıklarını tekrar tekrar yazmaya ve konuşmaya artık gerek yok. Tüm dünyada ve tabii ki Müslüman Filistin halkına
yapılanlar da malum. Fakat, sizlerden şu son insanlık dışı vahşetin işlenmesinde Hamasın Lübnandaki şahin kanadını oluşturan ve kendine lider adı veren ellerine ve alnına kardeşlerinin kanı bulaşan insanlacıklarında bir payı yok mu? Filistin başbakanı ateşkes süresinin uzatılmasını isterken, Lübnan da rahat koltuğunda oturan şahısların " ateşkes süresinin uzatılamaına karşıyız" deyip, cihat çığlıkları atarken NE OLDU ? 400'e yakın ölü.
Şimdi tekrar soruyorum sizlere, Davamıza siyonistlerin ve onların işbirlikçi çanak yalayıcılarının ekmeklerine yağ sürerek mi hizmet etmeliyiz?
Bizler ve/veya bizim gibi düşünen Müslüman Türkler sadece olayı tek taraftan bakarak yorum yapmamamız gerektiğine inanıyor, bu ve bunun gibi menfur olaylara daha perspektif bakmamız gerektiğine inanıyorum.
Sabır ve hoş görülerinize sığınarak...
caycay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 30.12.2008, 19:02   #12
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 751 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İsrail'in terörist olduğu tescilli allah katında bile...
Ancak neden bizler böyle bir olayı bile siyasete dökeriz anlayamıyorum..
Amaç gerçekten Filistin'i savunmak mı,yoksa bundan rant sağlayıp hükümete çullanmak mı?

Yanlış anlaşılmasın ben bu hükümeti asla ve asla sevmiyorum.Oy vermedim vermem de..
Ancak ben buy ülkede başbakan olduktan sonra İsrail başkanını elinin tersiyle defedecek bir adam da tanımıyorum..
Kimse bana Bahçeli defeder,Muhsin defeder,Baykal defeder demesin..

Birileri hala aksini savunsa da bu ülke İsrail ve ABD'ye ekonomik yönden ciddi manada bağlı..
Öyle defol falan git demesi kolay..
İsraile yüz çevirmek Amerikaya yüz çevirmek bu ülkenin sonunu dahi hazırlyabilir.
Ya sadece "kınayacaksın" ya da çıkıp tüm ilişkileri koparıp ABD ve İsraille kendi sonunu hızlandırmış olacaksın..
Katılmıyorum görüşüne arkadaşım,
İki yollu izahı var bunun,mevcut hükümet,devlet yönetmedeki temayülleri aşıp giderek,israil de başbakan ve cumhurbaşkanı ile gizli toplantı yapıyorsa,devlet geleneğinde olan,görüşmelerin resmi kayıtlara geçip arşivlenmesi gerekirken,bunu yapmayan,gizli görüşmelerini kayıtlara geçirmeyen bir ikdidara sahibiz.
Ayrıca,devlet yönetmek,her bağımsız ulusun hakkı olduğu halde,kimi çıkar çevrelerinin veya guruplarından alınan paralar neticesinde siyasetlerini idame ettiriyorlarsa,onlara tabi olurlar.Yani bir nevi hırsızın sırtına basarak basarak bir yerlere gelenler daha sonrada o hırsızlara tabi olurlar.
Haklısın,Türkiye cumhuriyeti devletinde,öncelikle kültürsüzleştirme-eğitimsizleştirme-cahilleştirme politikası güdüldü,bunların ikinci aşamasında,aç bırakma açılığa mahkum ederek,halka ucuz politika yapma neticesinde rüşvet babında verilen bir iki sadaka sonucu hiç yokdan iyidir diyerek eyvallah eden halk,zaten sinesine çekmiş,ben güçsüzüm,devletimde güçsüz anlayışını.Bu olgular doğrultusunda birde hakikat olan,bu ülkede ikdidara gelmenim yüklü bir maliyeti vardır.TAB,Yani Tarikat-Aşiret-Baron yapılanmasında,alınan karar gereği,yöneten değil yönetilecek devlet adamını ikdidara getirmek,Toplanan bu heyet TAB,aldığı karar ile ne kadar farklı düşünde olsalarda kendilerine veya yaptırmak isdediklerine en yakın adamı ikdidara getirirler,bunun örneğini yakın tarihte yaşadık,onun için bu devleti idare eden bunun ki zihniyet sermayesini tedarik ettiği kişilere yamuk yapamaz,tıpkı menderes'in 1958 yılında,NATO ve BM ye attığı imzalar sonrasında,SSCB ile anlaşma yaparak tekrardan sanayi ve benzeri hamleleri gerçekleştirmek üzere,Tıpkı Özal'ın 1988 yılında Atatürk'ün vasiyetini okuyup,vasiyette ön görü SSCB dağılacak,irili ufaklı onbeş Türki cumhuriyet çıkacak bunları bir çatı altında toplamak ve bugün ki adı CHANGAY altılısı olan oluşumun başında süper güç olacak bir TÜRKİYE'yi yaratma düşünceleri neticesinde menderes onların verdiği bilgiler neticesinde idam edilmesi,Özal'ın ise günün şartlarına uyan POSMODERN idam edilmesi olarak dışar vurur.

Bugün açık ve net bir şekilde ifade edecek olursam,Devlet BAHÇELİ ve BAYKAL,ne amerikaya gitmiş,nede bunların burda sözde sivil toplum örgütleri kimliği altında faaliyet gösteren kuruluşları ile yakın teması olmuştur.En korkdukları iki lider olmakla beraber,1 yıl evvelindende Tayyip ERDOĞAN'ın AB görüşmelerinde gördüğü bir durum vardır,ülkenin içine süreklendiği bu ortamda,Attığı imzalardan dönerek Bağımsız SÜPER GÜÇ OLMA yolunda bir devlet olma adımları atmak için1-İran ile doğalgaz anlaşması yapmak 2-Rusya,azerbayca-türkmenistan ile beraber CHANGAY devletler topluluğuna katılmak gibi kararları devletimiz lehine imza ederse,ucunda idam olduğunu görmesidir.

Bunlar bir tarafa,bu günlerde; Ekonomik kriz-Kemal KILIÇTAROĞLU düelloları-İsrail'in filisti'i bombalaması gibi,yaratılan gündemler altında,hükümetimiz Birleşik Arab Emirliklerinde ABD öncülüğünde,yeniden BOP yani Büyük Ortadoğu Politikasına yön vermesi öngörülen anlaşma maddelerini imzalamada bir sınav verecek,bu anlaşma maddeleri başlığı altında saklı tutulan,kriz sürecinde ülkenin çıkmazdaki halinde faydalanarak ağır şartları kolaylaştırmak uğruna,bir iki tane ülke lehine madde veya maddi yardım sonrasında,daha sonraki süreçte ülkemde FEDERASYON'un önünü açacak,sözde demokratikleşme paketini imzalamaları olacaktır.
İnanıyorum ki,İran ile doğalgaz anlaşmasını imzalayamayan,Türki cumhuriyetler ile ticaret ve benzeri konularda anlaşma maddelerini imzalayamayan bu hükümet,Amarikanın Irak'a girerken vaad edilen 1 milyar dolar alma uğruna sınırlarımızı açmak için attığı imza gibi,bu maddeleride 1 kaç milyar dolar için imzalayacaktır.Bakacağız ve göreceğiz.

Daha dün milli ve manevi değerlerimize laf söyletmez iken,onurlu bir şekilde duran TSK başta olmak üzere,adalet mekanızmamız ın ayaklar altına alındığı gibi,TRT2(Kürtçe eğitim ve yayın) başta olmak Anayasa maddemizde saklı olan ve değiştirilmesi bile gündeme getirilmeyecek olan maddelerimiz bir bir yıkılmaktadır.Bunların hepsi federasyon un önünü açmak için tıpkı cumhurbaşkanlığı için referandumda olduğu gibi EMSAL teşkil edecek şekilde hayat bulmaktadır.
Alt 30.12.2008, 19:15   #13
albina58
Usta Yiğido

Ayrıca Tarih'den kısa birde anekdot vermek bu konu dahilinde faydalı olacağı kanaatindeyim.
'. 2.dünya harbi çıkana kadar,dünyada var olan bütün hak dinler ve diğer din anlayışları çerçevesinde,Yahudiler lanetlenmiş bir kimliktedirler,Bunlar ile ticaret yapılmaz ve benzeri başka münasebetlerde bulunulmaz idi.2. dünya harbinde,lozan antlaşmaları çerçevesinde,1949 yılına kadar filistin'e ingiliz vali oturtulacak,1949 yılında vali görevini Türkiye Cumhuriyeti devletine BM gözetiminde teslim edecekdi,bu süreç yaşanırken,bölgede e dünya genelinde olağanüstü olayların cerayan ettirilmesi,filistin'deki nüfusun %90 ı müslüman olmakla beraber % 10 gibi oranı diğer dinlere mensuplardan oluşmakta idi.Gelişen süreçte,orda teşekkül edilmiş,ingiliz vali aracılığı emperyalizm sürecinde filistin halkı açlığa mahkum edilmiş,topraklarını yaşadıkları açlık nedeni ilede yok paralara yahudilere satmak zorunda kalmışlardı,bundan sonraki devrede,bir gelişme olması,yahudilerin bu bölgeye göç ettirilmesi gerekmete idi.Buda yahudilerin kendi elleri ile kendi halklarını gaz odalarına yakmaya mahkum etmeleri neticesinde oluşmuştur.öncelikle MAĞDUR duruma düşürmüş,mazlum rolüne geçmişlerdir.Sonucunda 1-Magdur durumuna düşerek,diğer halklar tarafından kabul görmeleri sağlanmış 2-Kendi dinsel inanışları gereği,filistinden başlamak üzere yukarı doğru uzayan ve Türkiye sınırlarındaki g.doğu ve doğuanadolu bölgesini kapsayan adınada VAAD EDİLMİŞ topraklar denilen bölgeye göç etmeleri için bir neden oluşturulmuştur.
Alt 30.12.2008, 19:21   #14
albina58
Usta Yiğido

Bugün yapılması gereken;
Bir genç Cumhuriyet kurulduğu süreçte,ne askeri nede parası olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti,cumhurbaşkanlığı makamınca,Suudi arabistanda KABE'nin de yıkılmasını savunan Suudi krallığına ATATÜRK'ün meydan okuduğu gibi,
1973 yılında, gaz kuyruklarına mahkum edilmiş,70 cente muhtaç edilmiş bir hükümetin Necmettin ERBAKAN ve Bülent ECEVİT'in bu durumda olmalarına rağmen,Kıbrıs'taki zulüm karşısında,diri yakılan,ana karnında doğranan vatandaşlarımızın zulmü karşısında onurlu-haysiyetli-şerefli bir duruşla,aldığı karar doğrultusunda bu bölgelerdeki,zulmü bitirdiği gibi,

Var olan ikdidarında bu doğrulta karar alması,dünyayı ayağa kaldırması gerekmektedir.
Alt 30.12.2008, 19:50   #15
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.10.2009 23:37

Tecrübe Puanı: 844 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

insanlik nereye gidiyor, nicin savaslar cikiyor, neden insanlar ölüyor, neden kundaktaki bebekler annesiz babasiz kaliyor, nasil günahi olmayan insanlar can veriyor, neden suclular halen yasiyor, neden neden neden bir sürü neden birikiyor icimde, yeter artik dursun bu felaketler ölmesin sucsuz yere insanlar. biri dur desin artik bu olanlara, rabbim gör haksizliga ugrayanlari kendi silahlariyla vur onlari, baris olsun her yerde, cok sey degil bekledigimizi biraz baris ve sevgi...
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 30.12.2008, 19:56   #16
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Bizim bağda salınıyor
Ortadoğu eşbaşkanı
Ne söylersen alınıyor
Ortadoğu eşbaşkanı

Anadolu talan yeri
Gidiyoruz geri geri
Sanki buş'un emir eri
Ortadoğu eşbaşkanı

Kanla revan oldu Irak
Aç gözünü, gerçeğe bak
Gel dinle, inadı bırak
Ortadoğu eşbaşkanı

Gitti yurdum ince ince
Yarası kanar derince
Bunlar revamıdır sence
Ortadoğu eşbaşkanı

Bu ne zifir, ne karanlık
Hele düşün, gel bir anlık
Bu ne biçim Müslümanlık
Ortadoğu eşbaşkanı

Ekonomi borca battı
Acımadı, bize sanki
Yırttı yaramı kanattı
Ortadoğu eşbaşkanı

Yüce halkım uyanacak
Elde kazma, balta, nacak
Kaçacaksın köşe bucak
Ortadoğu eşbaşkanı

Demokrasi bu değil ki
Kümes talan eder tilki
Bir gün akıllanır belki
Ortadoğu eşbaşkanı

Kul Arif'i, bir yol dinle
Alay etme gel, benimle
Tenkit etsen dolar kinle
Ortadoğu eşbaşkanı

Belki şiir yeri değil ama alıntı bir şiir yakaladım fakat konuyla alakalı biraz affınıza sığınarak paylaşmak istedim.
Alt 30.12.2008, 20:54   #17
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 17:41

Tecrübe Puanı: 1339 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein

Arap Birliği nerede, neden bir açıklama, kınama yapmıyor?

Filistin elden gidiyor, Filistin ordusu ne yapıyor? Piknik mi?

Filistin'in ünlü Falanjist Milis'leri nerede?

İsrail'in nüfusu 7-8 milyon, İsrailin etrafını saran müslüman arap devletlerin nüfusu ise 250 milyon civarında.

Neden ordular birleştirilipte İsrail yerlebir edilmiyor?

Birleşmiş milletlermiş, Avrupa Birliğimiş, islam konferansı örgütüymüş, NATO'ymuş
Bununla birlilte çıtı çıkmayan insan hakları,hayvan hakları arayıcıları ve insanlıkları paslanmış bütün yaratıkları da kınıyorum

ama malesef dur denilemiyor

yazıklar olsun tüm dünyaya

bu mesajların havada kaldığını ve kalacağını da biliyoruz dimi
Alt 30.12.2008, 21:52   #18
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 790 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Müslümanlar birlik-beraberlik içerisinde olsaydı, bu kadar acının yaşanması mümkün müydü?

Sadece kınıyoruz, sonra oturup seyrediyoruz!

Bir Müslüman olarak bizlerden de sorulmayacak mı bunların hesabı...

Bir avuç Yahudiyle baş edemedik!

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 30.12.2008, 22:17   #19
HaKaaN
Usta Yiğido

HaKaaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaKaaN Şuan HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 01:29

Tecrübe Puanı: 703 HaKaaN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Ey kadir olan Allah’ım!
İşittik Ve İtaat ettik kim yenerse yensin kim yenilirse yenilsin galib olan hakim olan senssin yarab senki Muhammed Mustafa(S.a.V)yenilgi sınavını yaşatasın sen zülmetmezsin Yarabbi Yarabbi İnandık ve tasdik ettik zülmeden biziz Yarabbi senin yolunda kenetlenmeyip benlik hevesi içinde ayrı düştügümüz ve bölündügümüz için kendimize zülüm ettik biz bize zülüm ettigimiz için düşmanda şimdi bize zülmediyor Btün zalimlerden ve senden sana sıgındık YaRabbi bizler gafil olduk günahkar olduk mahkum olduk maglup olduk Kuran Ve sünnetin hikmetleri ile uyanmadık sen düşmanın saldırıları ile uyandırdın şimide lütfet YaRabbi güç ve enerji ver bilinçli sabır ve sebat ihsan eyle Yarabbi bize barış dini islamı getiren rasulun hikmetine onun mecbur kalıp savaştıgı zaman titizlikle sadık kaldıgı vuruşma hukuk ve ahlakından ayırma YaRabbi Ailemize sorumluluk , halkımıza bilim, müminlerimize aydınlık,aydınlarımıza iman , tutucularımıza kavrayış, kavramışlarımıza tutuculuk , kadınlarımıza bilinç, erkeklerimize şeref , ihtiyarlarımıza bilgi ,gençlerimize soyluluk , öğretmen ve üstatlarımıza öğrencilerimize inanç , uyuyanlarımıza uyanıklık , uyanıklarımıza irade , tebliğlerimize gerçek , dindarlarımıza din, yazarlarımıza güvenirlik, sanatkarlarımıza dert , şairlerimize şuur , araştırmacılarımıza hedef , ümitsizlerimize ümit, zayıflarımıza güç, muhafazakarlarımıza hareket , ölümcül uykularda olanlarımıza hayat ve dirilik , örlerimize görme , suskunlarımıza feryat , Müslümanlarımıza kuran ve sünnet , tüm mezheplerimize birlik , kıskançlarımıza şifa , egoistlerimize sabır, halkımıza kendini bilme, tüm uluslardan kurulu milletimize samimiyet himmet fedakarlık yeteneği kurtuluşa layık oluş ve izzet bağışla dunyada zulum yapanları kanlarında bogulmasını mustazaf halka eziyet edenlere cezalarını insanların aclıktan sefaletten hastalıktan ölmesine sebep olanlara kahrını göster.
HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 30.12.2008, 22:42   #20
gurbetim58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

gurbetim58 Şuan gurbetim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2018 22:30

Tecrübe Puanı: 0 gurbetim58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

valla gardaslar biz muslumanlardan kötü halk yok hic dayanisma yok
hani nerde din kardesligi aslinda turkiye ve diger arap ulkeleri israili haritadan silmeleri gerekiyorki dunyada baris olsun yahudiler hep muslumanlara karsi dusmandilar
bir karis topraklari vardi filistini heba eddiler simdi sira gazzede hicmi birsey yapilmiyacak
ben olsam sanli T.C. ordusunu toplar israile savas acarim ama nerde biz turkler amerika ve avrupa birliginden cekiniyorus halbuki biz osmanlilarin torunlariyiz bir zamanlar 3 kitaya sahip degilmiydik allah muslumanlarin yardimcisi olsun ve israil halkina cezalarini veris insallah.
gurbetim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil