Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Medrese çarşısı tekrar açılacak - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.02.2010, 20:06   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Şifahiye Medresesi esnafının mağduriyetleri giderilecek

Restorasyon öncesi Şifahiye Medresesi içinde işyeri bulunan esnafların mağduriyetinin giderileceği açıklandı.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, restorasyonun tamamlanmasının ardından esnafların, tekrar aynı yerlerine yerleştirileceğini söyledi.

Sivas'ta 1987 yılında atıl ve boş durumdayken el sanatlarıyla uğraşan esnaflara verilen ve 2007 yılı sonuna kadar Şifahiye Medresesi'nde faaliyet gösteren esnaflar, medresenin restorasyona alınmasıyla işyerlerini boşaltmıştı. Valilik ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün sözlü ve yazılı beyanları doğrultusunda işyerlerini boşaltan esnaflar, restorasyonun uzaması nedeniyle mağdur oldu. Şifahiye Medresesi esnafları, mağduriyetlerini dile getirmek amacıyla EBOB Başkanı Beşir Köksal'ı makamında ziyaret etti. 30 esnaf adına konuşan Oğuzhan Ceniklioğlu, 2007 yılında başlayan onarım sürecinde iyi niyet ve gönül rızası 2007 Aralık ayında dükkânları boş olarak teslim ettiklerini hatırlattı. Restorasyonun 2008 yılı sonuna kadar bitirilmesi planlanırken uzadığını belirten Ceniklioğlu, bu nedenle mağdur olduklarını ifade etti. Bu süre içerisinde zor ve sıkıntılı günler geçirdiklerini, işyeri açamadıklarını, borçlarını ödeyemediklerini anlatan Ceniklioğlu, devlet yetkililerinden yardım istedi.

Esnaf ve sanatkarın sorunlarının çözümü için her zaman çaba sarf ettiklerini dile getiren Esob Başkanı Beşir Köksal, Şifahiye Medresesi'nde bulunan esnafların mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunduklarını ifade etti. Bu esnafların, restorasyonun uzaması nedeniyle gerçekten sıkıntı yaşadıklarını anlatan Köksal, "Ben de valimizle bu konuyu görüştüm ve esnaflarımızın mağduriyetini ilettim. Valimiz de esnafımızı mağdur etmeyeceklerini ve 'Daha önce nasıl sözleşme yapıldı ise esnaflar o şekilde tekrar aynı yerlerine tadilat bitiminden sonra yerleştirilecektir.' dedi. Yani buradaki esnaflarımız mağdur edilmeyecek. Esnaflarımızın mağduriyetini gideren sayın valimiz Ali Kolat'a teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Sivas'ta el sanatları çarşısının bulunmamasını 'eksiklik' olarak değerlendiren Esob Başkanı Beşir Köksal, bu konuda girişimlerde bulunduklarını, ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi. Sivas'ta birçok el sanatının kaybolmaya yüz tuttuğunu ve çırak yetişmediğini vurgulayan Köksal, "Sivas tarihi eserlerin ve kültürel zenginliklerin bol olduğu ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir şehir. Bu nedenle ilimizde el sanatları çarşısı olması gerekir. Bu konuda valiliğimiz ve belediyemiz ile görüşerek girişimlerimizi sürdüreceğiz." dedi.

(CİHAN) (Cihan Haber Ajansı)
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.02.2010, 21:01   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Medrese çarşısı tekrar açılacak

Buranın tadilata alınması ile oradaki esnaf yeterince mağdur oldu heralde.

Sivasta el sanatları çarşısı olması gerekli tabi, bu girişimler sonuç verirde böyle bi çarşı açılırsa gerçekten güzel olur.
Alt 12.02.2010, 21:59   #3
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 22:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Restore edilmesi çok güzel ancak ülkemizde hiçbir şey söz verilen sürede yapılmadığı için bu restorasyonda eziyete döndü. Nihayet bitiş tarihi belli olmuş. Hayırlı olsun.
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.02.2010, 22:22   #4
TracyMcGrady58
Usta Yiğido

TracyMcGrady58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TracyMcGrady58 Şuan TracyMcGrady58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.08.2013 18:54

Tecrübe Puanı: 803 TracyMcGrady58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Bitis Tarihi belli olmus. Bakalim söz verilen tarih'de bitecek mi. Bos söz vermekte bizlerden üstünü yokturdur herhalde. Insallah bitis tarihinin ertelemesi felan olmaz ve söz verilen tarih'de biter. Simdiden hayirli ugurlu olsun.
Gözlerim hep seni arıyor Kabem

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
TracyMcGrady58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.02.2010, 22:01   #5
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Böyle tarihi yerleri iyi korumak lazım, biraz mağduriyet olsada bakım olması güzel tabikii
Alt 14.02.2010, 14:09   #6
yağmur58
Yeni Yiğido

yağmur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yağmur58 Şuan yağmur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 22:28

Tecrübe Puanı: 568 yağmur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

orjinalliğinden bişeyler kaybettirsede bu tür tadilatlar koruma açısından güzel tabikide.yazın görebilme dileğimle hayırlı olsun güzel memleketim sivasıma.
yağmur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2010, 17:05   #7
sivaslı yıldız
Yiğido

sivaslı yıldız - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslı yıldız Şuan sivaslı yıldız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.02.2012 02:17

Tecrübe Puanı: 619 sivaslı yıldız isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Yenileme çalışmaları sonrası halini çok merak ediyorum Medresenin..
Goruyub, nesillere biz de hediyye verek.
sivaslı yıldız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.02.2010, 10:13   #8
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Güzel bir haber böylece ekmek parası kazanmak isteyenler için güzel fırsat...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil