Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas’ın Rüyası Gerçekleşti - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' ta Turizm > KIŞ TURİZMİ > Yıldız dağı kış turizm merkezi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.02.2016, 13:57   #1
YILDIZDAĞ
Usta Yiğido

YILDIZDAĞ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YILDIZDAĞ Şuan YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2016 11:50

Tecrübe Puanı: 641 YILDIZDAĞ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Sivas’ın Rüyası Gerçekleşti

Sivas’ın prestij projesi olan ve ilimize kısa sürede kazandırılan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.
Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz ve il protokolünün katıldığı törene Sivas'tan ve bölge illerden de yoğun bir katılım oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ile ilgili idaremiz Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti.
Törenin açılış konuşmasını yapan Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin Türkiye'nin en ekonomik, en genç ve en kaliteli kayak merkezi olduğunu belirterek, "Yıldız Dağı'nda hummalı bir çalışma dönemi oldu. Herkesin burada yoğun bir emeği var. İlimiz her şeyin en iyisine layık. Bakanımızın, milletvekillerimizin, valimizin ve bütün il protokolünün yoğun destekleriyle yapılan tesislerin ne kadar hayırlı bir iş olduğunu vatandaşlarımızın merkezi boş bırakmamasından da anlıyoruz. Yıllar sonra bu bölgeden çok yetenekli ve kaliteli sporcular çıkarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler. Ben tesisin yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül de yaptığı konuşmada "Bu merkezin Sivaslı vatandaşlara hayırlı olmasını diliyorum. Kamuoyunda bu projenin hayata geçmesi hayal olarak görülüyordu. Ama bizler Milli Savunma Bakanımızdan aldığımız destek ile bu projeyi hayata geçirdik. İlimiz, tarihindeki sultan şehir imajına tekrar kavuşacak. Şems-i Sivasî İl Halk Kütüphanesi, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, Sıcak Çermik Termal Tesisleri, Divriği Ulu Camii ve Kangal Balıklı Kaplıcaları ile tarihindeki görkemli günlerine geri dönecektir. Bu projenin hayata geçmesinde ve şehrimize kazandırılmasında emeği geçen Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz başta olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal’a, Sayın Valimize, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar ise kayağın dünyada iktisadi gelişmeyi ve bölgesel kalkınmayı temin eden tek spor olduğunu belirterek, "Sivas'ın kalkınması kayak sporuna verilen önemle daha da ortaya çıkacaktır. Türkiye'de kayak sporunu geliştirmeyi çok büyük bir hedef edindik. İnşallah bu güzel yatırım Türkiye'nin olimpik hedefleri doğrultusunda önemli bir mihenk taşı olacaktır. Bu tesis vatandaşlarımıza, ülkemize ve Sivas'ımıza güzel gençler yetiştirmeyi nasip etsin." ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık da, Cumhuriyet Üniversitesi olarak Yıldız Dağı'na Yüksek İrtifa Spor Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi yapacaklarını belirterek “Nisan ayında buranın temelini atacağız. Üniversitemiz merkeze eğitim ile destek verecektir. Kayakçılarımız bilimin ışığında yetişerek ülkemiz önemli sporcular kazanacaktır. Bu projenin hayata geçmesinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Sami Aydın ise, şehrimize yapılan tesisin ilimize yeni bir bakış, yeni bir özgüven getireceğini belirterek, "Tesis her geçen yıl daha aktif ve verimli hale gelecektir. Çok kısa süre içerisinde Sivas’a kazandırılan bu yatırımın geri dönüşü de güzel olacaktır." dedi.
Sivas Milletvekili Selim Dursun da, bu güzel günde Sivas halkını Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, "Sivas’ımız değişecek ve gelişecek. Bu tesisimiz; ilimize ticari ve ekonomik anlamda zenginlik katacaktır. Şehrimizi markalaştıracak bu tesisin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, tesisin hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.
Daha sonra söz alan Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin de, Sivas’ı büyütmek, geliştirmek ve istihdam alanı yaratmak için gayret gösterdiklerini belirterek, "Yıldız Dağı’nın faaliyete geçmesi noktasında Sivaslı vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü yerine getirdik. Bu tesis ilimize bir değer kattı, bu değer giderek artacaktır. Geçmişten bugüne kadar bu projeye destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.
Sivas Valimiz Âlim Barut ise, yıllardır hayali kurulan Yıldız Dağı kayak merkezinin kısa sürede tamamlandığını ifade ederek, “Artık hayal değil gerçeği yaşıyoruz. Şuan bu bölgede çok güzel bir tesis var. Devletimiz üzerine düşen sorumluğu başarıyla yerine getirdi. Artık merkezin daha iyi gelişmesi için özel sektöründe bölgeye yatırım yapmasını bekliyoruz. Bu tesise hem yöre halkı hem de Sivas halkı sahip çıkarak hak ettiği değeri vermelidir. Her yıl bu tesisten 500 öğrencimize kayak dersi vererek, 10 yılda 5 bin kayakçı yetiştireceğiz. Hedefimiz kayakçılarımızın ulusal ve uluslararası yarışlarda ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeleridir.” dedi.
Son olarak kürsüye gelen Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz da, merkezin Sivas'a 58 kilometre uzaklıkta ve 2 bin 500 metre rakımda olduğunu ifade etti. Çeşitli kültür zenginlikleri olan Sivas'ın bir değer kazandığını ifade eden Yılmaz, "Sivas kültür turizmi için bir markadır. Sağlık turizmi için de potansiyeli vardır. Termal turizmde de imkânları var. Kangal Balıklı Kaplıcayı sağlık turizmi olarak değerlendirmek gerekir. Sıcak Çermik ile Yıldız Dağı arasındaki mesafeyi ve havaalanı bağlantısını da önümüzdeki dönemde gerçekleştirdiğimizde, aynı gün hem termal turizmden hem de kış turizminden yararlanabilmek mümkün olacaktır" diye konuştu.
Bakan Yılmaz bu tesisin Sivas'ın kalkınmasında önemli bir paya sahip olacağına işaret ederek, "Devlet üzerine düşeni gereği gibi yaptı. Bundan sonra iş Sivaslı hemşerilerimize düşüyor. Buranın tanıtımını yapacağız. Buradaki hizmeti en üst seviyede kaliteli olarak vereceğiz ve önümüzdeki dönemde yılda 500 öğrencimizi kayakçı olarak yetiştireceğiz. 10 yılda 5 bin öğrenci yapar. Bunların içerisinde inşallah Türkiye'yi yurt içinde ve yurt dışında temsil eden sporcularımız çıkacaktır" dedi.
Bu eserin ortaya çıkmasında başta Sivas İl Özel İdaresi olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür eden Yılmaz, "Yıldız Dağı ile Sivas'ın yıldızı parlıyor. Sivas'ın geleceğinden umutluyuz. Şunu inanarak söyledik, 'Sivas'ın da Türkiye'nin de bugünü dünden her bakımdan daha iyi oldu'. İnşallah bir ve beraber olursak Sivas'ın da Türkiye'nin de yarını bugünden daha iyi olacaktır. Bundan hiç şüphem yoktur." ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından Bakan Yılmaz ve beraberindekiler; içinde pistler, mekanik tesisler, yapay (suni) karlama, buz park (buz pateni), otel, 2 günübirlik tesis, 2 kütük ev, idari ve teknik bina, sağlık evi, karakol binası, meteoroloji istasyonu ile mesire alanlarının bulunduğu Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
Kurdele kesiminin ardından, "Sivas'ın Yıldızı Parlıyor" projesi kapsamında Kayak Merkezi'nde eğitim alan öğrenciler, Türk bayraklarıyla kayak gösterisi yaptı. Daha sonra Bakan Yılmaz ve beraberindekiler tesisleri gezerek bilgi aldı.

Kayak Merkezi Resmi Sitesi;
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı YILDIZDAĞ'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil