Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.03.2008, 23:17   #11
ero
Tecrübeli Yiğido

ero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ero Şuan ero isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.08.2012 01:57

Tecrübe Puanı: 641 ero FAZLA SÖZE GEREK YOKero FAZLA SÖZE GEREK YOKero FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: “ŞERİATSIZ DİN” YA DA “ALLAHSIZ İSLAM”

Bırakın ya utanmasanız şeriat çok yaralıdır gelse diyeceksiniz....şeriati istiyosunuz bu uygulamayı seviyosunuz olumsuz yönlerini gördünüzmü(olumlu hiç bi yanıda yok neyse) o taraftan bakmamayı söylüyosunuz...siz dini içinizde yaşayın kardeşim....onu bile beceremiyosunuz.....benim gibi böyle konuşanları hemen dinsizlikle itham ediyosunuz bırakın allah aşkına....bırakın konuşmayı.....
Alt 01.04.2008, 08:18   #12
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2153 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
ero Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bırakın ya utanmasanız şeriat çok yaralıdır gelse diyeceksiniz....şeriati istiyosunuz bu uygulamayı seviyosunuz olumsuz yönlerini gördünüzmü(olumlu hiç bi yanıda yok neyse) o taraftan bakmamayı söylüyosunuz...siz dini içinizde yaşayın kardeşim....onu bile beceremiyosunuz.....benim gibi böyle konuşanları hemen dinsizlikle itham ediyosunuz bırakın allah aşkına....bırakın konuşmayı.....
anlamı farklı uygulaması şiddet
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 01.04.2008, 08:37   #13
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 791 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Kusura bakmayın ama bu verdiğiniz örnekler Şeriat mı oluyormuş?

İran'daki sözde şeriat kanunlarını alıp millete gerçek şeriat'ı kötülemeye kalkışıyorsunuz. Bence önce sizler Kuran'ı iyi anlayın, Peygamber Efendimizin yaşantısını, kimlere ne ceza uygulamış...

Dinin tek kaynağı da Kuran değil sadece. Yüce Kitab'ımızda açıklanmayan ama Peygamber Efendimiz tarafından yorumlanıp açığa kavuşturulmuş o kadar çok şey varki.

Sadece ve sadece Kuran'da yazanlara inanırım diyorsanız o başka. O zaman İslam dinininde uygulanan bir çok şeyi reddetmek gerekir herhalde.

Mesela kadında vücutlarında kapatmaları gereken alan göğüs üstünden diz üstüne kadardır demişsiniz.

Aynı şekilde kadının hiç bir şeyi erkeğe haram değildir iddiası...

Bunları bana ayetlerle açıklar mısınız o zaman?

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 01.04.2008, 09:32   #14
bayatlı kenan58
Tecrübeli Yiğido

bayatlı kenan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bayatlı kenan58 Şuan bayatlı kenan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.02.2015 20:16

Tecrübe Puanı: 631 bayatlı kenan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKbayatlı kenan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

kardesım bu anlattıklarınız Kur'an ın hangı ayetlerı .sadece Kur'anda yazılanlara ınanırız evet ama Kur'andan sonrakı en buyuk dayanagımız hadısı serıflerdır buyuk ıslam alımlerıdır hangı kaynakta yukarıda yazdıklarınızın dayanagı var ben muslumansam ALLAH ın emrettıgı gıbı yasamak ve yonetılmek zorundayım ve ısterım korktugunuz serıat yonetımı ıle 600 yıl boyunca Osmanlı ımparatorlugu hak ve adalet dagıtmıstır

şuanda yaptığımız hiçbir iş
kılınmayı bekleyen
vakit namazından daha önemli değildir

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
bayatlı kenan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 01.04.2008, 10:59   #15
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

[quote=sonbahar5803;249684][b]Kusura bakmayın ama bu verdiğiniz örnekler Şeriat mı oluyormuş?

İran'daki sözde şeriat kanunlarını alıp millete gerçek şeriat'ı kötülemeye kalkışıyorsunuz. Bence önce sizler Kuran'ı iyi anlayın, Peygamber Efendimizin yaşantısını, kimlere ne ceza uygulamış...

Dinin tek kaynağı da Kuran değil sadece. Yüce Kitab'ımızda açıklanmayan ama Peygamber Efendimiz tarafından yorumlanıp açığa kavuşturulmuş o kadar çok şey varki.

Sadece ve sadece Kuran'da yazanlara inanırım diyorsanız o başka. O zaman İslam dinininde uygulanan bir çok şeyi reddetmek gerekir herhalde.

O zaman dünyada şeriatla yönetilen ve bu analttığımız vahşetlerin yaşanmadığı bir ülke adı söylermisiniz? Hangi ülkeyi model alıyorsunuz? Madem T.C. develtini va laik yönetimini benimsemiyorsunuz. Mücadele verdiğiniz ve o şekilde yönetilmek istediğiniz bir örnek ülke mutlaka vardır? Adını açıklayın veya kendiniz farklı bir modelmi icat ettiniz? Merak ettim doğrusu. Diğer ülkelerin şeriat adına yapılan yöentim şekli gerçeğini hernedense bir türlü kabullenmiyorsunuz sizi anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu!!!
Alt 01.04.2008, 11:01   #16
Arif Coşkun
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
sonbahar5803 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Maalesef insanlar şeriatın, dinin anlamını bilmiyorlar. Sürekli olarak İran v.b. ülkeleri örnek gösteriyorlar.

Klişeleşmiş laflar artık bazılarının işine geldiği için hayat tarzı olmuş. Dinimizi beğenmeyip, emirlerini uygulamamanın sonucunu bu lafların arkasına sığınarak savunmaya geçmişler.

''Dinde zorlama yoktur.''

''Din, Allah ile birey arasındadır.''

''Önemli olan kalp temizliği.''

''Allah insanlara seçme hakkı vermiş.''

İyi güzel de, Elhamdülillah Müslümanım diyen birisinin daha neyi seçme, beğenmeme hakkı olabilir? Bir dini benimsemekle o dinin tüm emir ve yasaklarını da kabul etmiş olmuyor muyuz?

Sonuçlarına katlanacağına göre, uygulamama hakkın olabilir. Ama reddetme, kabul etmeme hakkını kim veriyor bu insanlara!

Yazık. Allah hiç bir kulunu kalbi kararmışlardan eylemesin.
O zaman dünyada şeriatla yönetilen ve bu analttığımız vahşetlerin yaşanmadığı bir ülke adı söylermisiniz? Hangi ülkeyi model alıyorsunuz? Madem T.C. develtini va laik yönetimini benimsemiyorsunuz. Mücadele verdiğiniz ve o şekilde yönetilmek istediğiniz bir örnek ülke mutlaka vardır? Adını açıklayın veya kendiniz farklı bir modelmi icat ettiniz? Merak ettim doğrusu. Diğer ülkelerin şeriat adına yapılan yöentim şekli gerçeğini hernedense bir türlü kabullenmiyorsunuz sizi anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu!!!
Alt 01.04.2008, 11:04   #17
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 791 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

1. si, soruya soruyla cevap veriyorsunuz.

2. si, laflarımı da tersinden anlıyorsunuz.

Artık dilimde tüy bitti anlatmaktan.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 01.04.2008, 11:39   #18
Arif Coşkun
Moderator

Alıntı:
sonbahar5803 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
1. si, soruya soruyla cevap veriyorsunuz.

2. si, laflarımı da tersinden anlıyorsunuz.

Artık dilimde tüy bitti anlatmaktan.
O zaman sizin anlayacağınız tarzdan sorayım.???

1-Soruya soruyla değil,sizin yorumunuza göre verilen cevaplar.
2-Şeriatla yönetilen ülkeleri islam ve şeriatçı göstermeyelim biran. (Gayet medeni ve çağdaş ülkeler diyelim)
3-Ya olduğunuz gibi görünün yada göründüğünüz gibi olun.

Gayet açık bakın kendi yazınız...
Diyorsunuzki:
-Bazı ülkelerde din adına yapılan vahşetleri şeriat kurallarıymış gibi algılamayın.
Bende diyorumki:
-O zaman dünyada islam ve şeriatla yöenetilipte bu vahşetlerin uygulanmadığı bir ülke söyleyin.
Diyorsunuzki:
-Lafı tersinden anlamayın.
Diyorumki:
-Lafı tersinden anlayan kim? Sizmi benmi?

Sonra şeriat şeriattır. Bunun yumuşağı serti yoktur hepsi aynıdır.Bir yönetim şeklidir.Şeriat hiç bir yönetim şeklini kabul etmez kendi bir yönetim şeklidir.Kanundur başka kanun tanımaz!! Bugün siz kabul etmesenizde(demokrasiyle değil) birçok isalamla yönetilen ülkelerde bu kurallar harfi harfine uygulanmaktadır. Yarın bir İran, bir Afganisatan yönetim şekli geldiğinde ülkemize hayır ben böyle şeriat istemiyorum deme şansınmı olacağını sanıyorsun... Birkez daha iyi düşünsün bu şeriat özlemi ve sevdası içinde olanlar hiç birşeye itiraz etme hakkın yok seçme seçilme hakkın yok bilhassa bu bayanları hiç anlayamıyorum kendini ikinci plana iten erkeğin kölesi gören asla sosyal hayatta yer vermeyen bir rejimi bu kadar savunurlar aklım ermez.
Alt 01.04.2008, 12:24   #19
Bawo
Yasaklı
NO AVATAR

Bawo Şuan Bawo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.08.2008 10:12

Tecrübe Puanı: 0 Bawo FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

YAWWW bi terslik var bu iştee ve anlayamadım ben. Şimdi şeriatla yönetilen ülkelerde bu vahşet var bunu kimse inkar edemez bunda hemfikirmiyiz. Ve bu vahşeti yapanlarda insanlar ve bu insanlarda şeriatın kurallarını uyguluyoruz diyorlar.Eğer kuran da böyle uygulamalar yoksa o zman islam ülkelerindeki tüm insanlar yani müslümanlar ALLAH a ve KURAN a karşı geliyorlar,yani bu da şunu gösteriyor ALLAH a karşı gelenler Ve KURAN a inanmayanlarda islam ülkelerindeki müslümanlar.Müslümanların burada kuran ın emirlşerine karşı geliyorlar demek oluyor sanırım. Yani biz hep deriz yaa İNCİL değişmiştir. Kuran ın da değiştiği yada değişebileceğinin örnekleri değilmi bunlar. yani insanlar kuranın emirlerini yerine getirmeyip tersini yapıyorlar ki bu da kuranı inkardır.Yada tüm islam ülkelerind kuranı farklı yorumlayıp kurallar koyarak ( yok kuranda böyle deniyor diyerek ) kendi uygulamalarını yapıyorlar kii bu da KURAN ın değişmiş olması veya değiştiriliyor olması değilmi. biri beni aydınlatsın.
Bawo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 01.04.2008, 12:33   #20
Arif Coşkun
Moderator

Alıntı:
Bawo Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
YAWWW bi terslik var bu iştee ve anlayamadım ben. Şimdi şeriatla yönetilen ülkelerde bu vahşet var bunu kimse inkar edemez bunda hemfikirmiyiz. Ve bu vahşeti yapanlarda insanlar ve bu insanlarda şeriatın kurallarını uyguluyoruz diyorlar.Eğer kuran da böyle uygulamalar yoksa o zman islam ülkelerindeki tüm insanlar yani müslümanlar ALLAH a ve KURAN a karşı geliyorlar,yani bu da şunu gösteriyor ALLAH a karşı gelenler Ve KURAN a inanmayanlarda islam ülkelerindeki müslümanlar.Müslümanların burada kuran ın emirlşerine karşı geliyorlar demek oluyor sanırım. Yani biz hep deriz yaa İNCİL değişmiştir. Kuran ın da değiştiği yada değişebileceğinin örnekleri değilmi bunlar. yani insanlar kuranın emirlerini yerine getirmeyip tersini yapıyorlar ki bu da kuranı inkardır.Yada tüm islam ülkelerind kuranı farklı yorumlayıp kurallar koyarak ( yok kuranda böyle deniyor diyerek ) kendi uygulamalarını yapıyorlar kii bu da KURAN ın değişmiş olması veya değiştiriliyor olması değilmi. biri beni aydınlatsın.
Tebrikler, güzel bir tespit. Sonuçta yukarıdaki söyedikleriniz gibi kabul etmek gerekiyor o halde.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)