Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Dilencilere acıyarak yardım etmekten vazgeçin - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.07.2010, 23:55   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 904 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Dilencilere acıyarak yardım etmekten vazgeçin

SİVAS Belediyesi yaklaşan Ramazan ayı ile birlikte kentte dilenci sayısının artması üzerine alınacak önlemlerin konuşulduğu bir toplantı düzenledi.

Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, İl Müftülüğü ve sivil toplum örgütleri ve yardım derneklerinin temsilcilerinin katıldığı toplantıda dilencilere karşı alınacak önlemler belirlendi.

Kentte ihtiyacı olanlara belediye tarafından gereken yardımın yapıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı, bu nedenle de halkın dilencilere acıyarak yardım etmekten vazgeçmelerini istedi. Toplantıya İl Emniyet Müdürlüğü'nü temsilen katılan Asayiş Şube Müdürü Rıdvan Reyhanoğlu, dilencilere karşı kendilerinin gerekli çalışmaları yaptıklarını ve Kabahatler Kanunu'na göre de cezai işlem uyguladıklarını ancak bunun yeterli olmadığını söyledi. Reyhanoğlu, "Dilenciler konusunda halkı bilinçlendirici broşürler hazırlanıp dağıtılmalı ve bu broşürlerde vatandaşın dilencilere verdiği paraların nelere yol açtığı ve ne gibi yerlerde kullanıldığı anlatılmalı. Bu insanlara yardım edilmemeli. Eğer yardım edilmezse zaten o dilenciler buradan kazanç elde edemeyek ve şehri terk edecektir. Bu nedenle halka büyük görev düşüyor. İnsanlar eğer yardım yapmak istiyorlarsa, bunu makbuz karşılığında yapabilecekleri birçok yer var. Buralara yardım yapsınlar ki yardımlarının nereye gittiğini bilsinler"dedi.

Müftü Vekili İsmail Şahin ise dilencilerin insanların dini duygularını sömürerek yardım talep ettiklerini belirterek, vaaz ve hutbelerde halkı bu insanlara karşı uyarmak konusunda çalışma yapacaklarını belirtti.

Hilal ÖZDEMİR / SİVAS / DHA (Doğan Haber Ajansı)
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.07.2010, 17:32   #2
murat tugrul
Usta Yiğido

murat tugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat tugrul Şuan murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.06.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 753 murat tugrul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Dilencilere acıyarak yardım etmekten vazgeçin

Kapının önüne bir tas su koyun bu sıcaklarda susuz kalmış canlılar içsin daha sevaba girersiniz. Hemde duygularınız sömürülmemiş olur
murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.07.2010, 17:47   #3
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
murat tugrul Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kapının önüne bir tas su koyun bu sıcaklarda susuz kalmış canlılar içsin daha sevaba girersiniz. Hemde duygularınız sömürülmemiş olur
Murat senin bu yorumun aklıma kuşları getirdi,
Bazen susuzluktan ölen kuşlara rastlıyorum bazılarıda ağızları açık şekilde sersem gibi dolaşıyolar, derelerin üstü kapandığı için tatlı su bulamıyorlar deniz suyunuda tuzlu içemiyolar. Elimizden geldigince balkona su koyuyoruz. Diğer canlılarada biz insanlar biraz daha duyarlı olmalıyız, Bizim kadar onlarında dünyada yaşam hakkı olduğunu unutmamalıyız diye düşünüyorum.
Alt 29.07.2010, 17:49   #4
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Şimdi bunlar bu mübarek ayda bir yılın kazancını kazanmaya çalışacaklar.

Bizlerin vicdanı sızlıyor vermeden geçiyorsun pişman oluyorsun.Ne yapmalı en güzeli es geçmeli.Hayır yapılacak okadar çok yer varki.

Açım para ver diyor, diyorum gel karnını doyurayım yok para ver diyor. İnsanların temiz duygularıyla alay ediyorlar.
Alt 29.07.2010, 18:21   #5
murat tugrul
Usta Yiğido

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Murat senin bu yorumun aklıma kuşları getirdi,
Bazen susuzluktan ölen kuşlara rastlıyorum bazılarıda ağızları açık şekilde sersem gibi dolaşıyolar, derelerin üstü kapandığı için tatlı su bulamıyorlar deniz suyunuda tuzlu içemiyolar. Elimizden geldigince balkona su koyuyoruz. Diğer canlılarada biz insanlar biraz daha duyarlı olmalıyız, Bizim kadar onlarında dünyada yaşam hakkı olduğunu unutmamalıyız diye düşünüyorum.
Evet abi kuşlar kediler köpekler bunlar yazın su bulamıyorlar. sokakta dolaşırken elimi ıslatacam desen bir damla su bulamazsın.Bu hayvanlar nasıl bulsun bütün yaşam alanlarını istila etmişiz dereleri kurutmuşuz. Şehirler çöl olmuş biz bile evlere hortum çekilmiş damla sulamayla yaşayan canlılar gibiyiz
murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.07.2010, 20:19   #6
mrguven
Yiğido

mrguven - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mrguven Şuan mrguven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.07.2012 18:37

Tecrübe Puanı: 522 mrguven FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

5 yıldır sivastayım 5 yıldır istasyon caddesinde gezerim 5 yıl önce bir dilenci kadın görmüştüm hala aynı yerde kadın. hiç para vermedim daha kendisine belkide benim para vermemi bekliyor versem gidermiki ordan
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar mrguven'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.07.2010, 16:43   #7
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1769 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
mrguven Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
5 yıldır sivastayım 5 yıldır istasyon caddesinde gezerim 5 yıl önce bir dilenci kadın görmüştüm hala aynı yerde kadın. hiç para vermedim daha kendisine belkide benim para vermemi bekliyor versem gidermiki ordan
azcık parana yazık olucak ama bir dene istersen bakarsın gider kimbilir kardeşim.ama azcık ver öyle ver dedikse apartma.tamammı.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.07.2010, 17:48   #8
murat tugrul
Usta Yiğido

Bence gitmez bulduk ekmek kapısını diye peşinden gelir
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.07.2010, 19:48   #9
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1769 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

vallahi sizde haklısınız kardeşim.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.08.2010, 11:03   #10
esrarengiz
Yeni Yiğido

esrarengiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

esrarengiz Şuan esrarengiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2011 22:41

Tecrübe Puanı: 694 esrarengiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence verme parani belki bulundugu yeri satin alir felan bunlara en buyuk cezayi yine bizim halkimiz vermesi lazim dusunyaa o kadar issiz var amam sen oturdugun yerde aksama kadar 300 tl yi aliyor aylik super para sonrada tatile bahama lara sibel canin komsusu olarak gider artik)
esrarengiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)