Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.02.2008, 22:41   #1
havacı
Tecrübeli Yiğido

havacı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

havacı Şuan havacı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.06.2015 00:54

Tecrübe Puanı: 633 havacı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart sevgililer günü

Sivas'ta, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde 11 Çift Nikah Kıydırdı

Sivas'ta, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde 11 çift nikah kıydırdı. Özellikle bugün için nikah tarihi alan yaşlı bir çift de rahatsızlandığı için nikah kıydırmaya gelemedi. Yaşlı çifti haber yapmak için nikah memurluğuna gelen çok sayıda gazeteci ise uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Sivas'ta, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde 11 çift nikah kıydırdı. Özellikle bugün için nikah tarihi alan yaşlı bir çift de rahatsızlandığı için nikah kıydırmaya gelemedi. Yaşlı çifti haber yapmak için nikah memurluğuna gelen çok sayıda gazeteci ise uzun süre beklemek zorunda kaldı.
Bugün 14 Şubat Sevgililer günü. Evli ve nişanlı olan çok sayıda çift, sevgilerinin bir göstergesi olarak karşılıklı olarak hediyeleştiler. Türkiye genelinde çok sayıda nişanlı çift de bugün evlenebilmek için nikah memurluklarından günler öncesinden tarih aldı. Sivas'ta 11 çift nikah memuru ve davetlilerin huzurunda "evet" diyerek evliliklerini resmileştirdi.

Sivas Belediyesi Nikah Dairesi çiftlere, 'bir yastıkta kocamaları' temennisiyle sembolik bir yastık hediye etti. 65 yaşındaki Sabri Alp ile 45 yaşındaki Zimmet Şimşek de sevgililer gününde nikah kıydırmak isteyen 12. çift olacaklardı. Ancak, uzun yıllardır imam nikahlı yaşayan Sabri dede ile Zimmet nine, rahatsızlandıkları için nikah dairesine gelemedi. Yaşlı çifti görüntülemek amacıyla nikah memurluğuna gelen çok sayıda gazeteci ise yaklaşık 3 saat boyunca beklemek zorunda kaldı. Haber yapmak isterken haber olan basın mensupları, bol bol ikram edilen lokum ve çikilotalardan yedi.

Sevgililer günü nedeniyle nikah kıydıran çift sayısının arttığını ifade eden Sivas Belediyesi Nikah Dairesi Müdürü Muzaffer Güner, bu mevsimde normal bir gün içinde ancak 4 çiftin nikah kıydırdığını söyledi. Güner, "14 Şubat'ın 'Sevgililer Günü' olması nedeniyle her zaman bu sayının en az 2 katı çift nikah kıydırıyor" dedi. (Cihan Haber Ajansı) 4 saat önce

Tarih yazdım kaç asıra
Şehidim var sıra sıra
Kimse bakmasın kusura
Türkiye Türk vatanıdır
havacı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)