Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Zaloğlu Rüstem.. - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.06.2012, 22:50   #1
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Zaloğlu Rüstem..

Varsa yoksa başkanlık sistemine ya da ‘başkan babalığa’ dönük hesaplar, öyle mi?.. Sayın Başbakan, kim bilir, belki de aslınıza dönüyorsunuz veyahut genlerde zaten mevcut milliyetçilik ve muhafazakârlık, demokrasi ve özgür düşünceyi arka plana itiyor.

Tayyip Erdoğan, maşallah, Zaloğlu Rüstem gibi. Elinde koca bir pala, ya Allah bismillah deyu, durmadan her yana sallıyor kelle almak için...
İyi ki son haftalarda denizlerdeydim. Yoksa arada benim kelle de kazaya gidebilirdi.
Sayın Başbakan;
Ne bu şiddet, bu celal?..
Dilin kemiği yoktur ama bu kadarı da olmaz. Eskilerin bir sözü vardır, “Ağız torba değil ki büzesin” derler.
Son haftalardaki çıkışlarınız ve yaşanan bazı olaylar bana bu sözü hatırlattı.
Kürtaj, sezaryen...
Uludere...
“Her kürtaj bir Uludere’dir.”
Tek din...
Dindar nesil...
Ölüsevici...
İdris Naim Şahin...
O tüyler ürpertici gazeteciler ve tasma açıklaması.
Despot aydınlar...
BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için KCK fezlekesi.
Fazıl Say davası.
Ağzınızdan neredeyse hiç düşmeyen hainlik söylemi.
BDP’ye dönük kalleşlik sözü.
Uludere konusundaki “Özür açıklanmaz, dilenir” başlıklı yazısı üzerine işinden olan Yeni Şafak’ın Washington temsilcisi, değerli meslektaşım Ali Akel...
Arena stadyumundaki siyasal gösterinin büründüğü otoriter liderlik halleri...
Kürt sorunu konusunda derinlik ve inandırıcılıktan yoksun olan son Diyarbakır konuşması...
Sayın Başbakan;
Bu liste kolayca uzatılabilir.
Ayrıntıya girmek istemiyorum.
Bu konuların hiç birinde sizinle aynı fikirde değilim.
Siyah beyaz düşünüyoruz.
Olabilir.
Farklı düşünmektir demokrasileri demokrasi yapan.
Ancak siz, bir Başbakan olarak, yalnız farklı düşünmüyorsunuz.
Aynı zamanda sizin gibi düşünmeyenlere öfke saçıyorsunuz.
Sizden farklı düşünenlere hoşgörünüz yok.
Sizin gibi düşünmeyenlere tahammülünüz kalmamış.
Sizin gibi düşünmeyenlerin sesini kısmanın peşindesiniz. Bunun kırmızı sinyalleri yanıp sönüyor.
Yazık.
Sayın Başbakan;
Öylesine bir diliniz, öylesine bir üslubunuz var ki.
İtici, otoriter.
Bir devlet dili bu.
Ya da devletlu bir dil.
Eskiden böyle değildi.
Şunu iyi bilin:
Böylesine bir dil ve üslupla Türkiye iyiliklere doğru yol alamaz. Her şeyin doğrusunu siz bilemezsiniz çünkü...
Doğruları, gerçekleri kendi tekeline alabileceğini sanan liderlerle barış ve demokrasi yollarında yürünemez.
Tarihte bu defalarca kanıtlanmıştır.
Uludere’deki acılı bir Kürt kadını, “Tayyip Erdoğan, her konuşmasıyla bizi bir kere daha bombalıyor” demiş.
Bu söz benim içimi acıttı.
Bilemiyorum, bu sözün arkasında yatan acıyı hiç düşündünüz mü? Ya da bir ara vakit ayırıp hissetmeye çalıştınız mı?
Keşke...
Ama ihtimal veremiyorum.
Siz de eskiler gibi, kendi kendisiyle dolu, meşbu bir lider haline geliyorsunuz büyük bir hızla.
Anlaşılan o ki, farklı sesler kulağınızı tırmalıyor. Farklı görüşler sizi rahatsız ediyor. Farklılıklar sizi ürkütüyor.
Sayın Başbakan;
Kafanızın arkasında tek adamlık mı var?
Stadyumdaki büyük siyasal gösteriyle düğmesine bastığınız başkanlık yürüyüşü bunun için mi? Yoksa başkan baba mı olmak istiyorsunuz?
Sanki bir aceleniz var.
Acele işe şeytan karışır.
Son dönemde muhafazakârlığa, milliyetçiliğe damardan girmiş durumdasınız.
Başka hiçbir şey umurunuzda değil, öyle gözüküyor. Oyların yüzde 50’nin üzerinde seyrini sağlamak, anlaşılan, tek derdiniz. Varsa yoksa başkanlık ya da yarı-başkanlık sistemine dönük hesaplar...
Öyle mi?
Sayın Başbakan;
Kim bilir, belki de aslınıza dönüyorsunuz; genlerinizde zaten mevcut milliyetçilik ve muhafazakârlık demokrasi ve özgür düşünceyi arka plana itiyor.
Arada bir vakit ayırıp kendi kendinizle iç hesaplaşma yaptığınız oluyor mu, nereden gelip nereye gidiyorum diye?...

-Hasan CEMAL-
Alt 06.06.2012, 00:00   #2
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 09:54

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Zaloğlu Rüstem..

Ben başbakanın konuşmasını dinleyince sanki o muhalefet, muhalefet ise iktidarmış gibi sanıyorum.
Bağrıyor çağrıyor suçluyor. Sanki elini kolunu bağlayan var 10 yıldır iktidardasın ne yapmak istiyorsan yap yapıyorsun zaten Daha niye bağırarak konuşuyonki görende kavga var sanacak
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.06.2012, 00:15   #3
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

günaydın hasan cemal bey 10 yıldır başbakanın hasan abisi iken birden bire ne oldu da böyle bir yazı kaleme aldınız hayret ettim yoruma bak" kim bilir belkide aslınıza dönüyorsunuz"lafa bak hizaya gel başbakan istanbul il başkanı iken neyse bu günde o asıl aslına dönmeye çalışan sen ve senin gibiler de dönmeya çalıştığınız o yer sizleri tekrar aralarında görmek istermi ? o biraz zor bence hiç yerinizden ayrılmayın çünkü döneklere yakışan en güzel yer şu anda bulunduğunuz yer sakın yerinizden oynamayın.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.06.2012, 00:17   #4
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
günaydın hasan cemal bey 10 yıldır başbakanın hasan abisi iken birden bire ne oldu da böyle bir yazı kaleme aldınız hayret ettim yoruma bak" kim bilir belkide aslınıza dönüyorsunuz"lafa bak hizaya gel başbakan istanbul il başkanı iken neyse bu günde o asıl aslına dönmeye çalışan sen ve senin gibiler de dönmeya çalıştığınız o yer sizleri tekrar aralarında görmek istermi ? o biraz zor bence hiç yerinizden oynamayın çünkü döneklere yakışan en güzel yer şu anda bulunduğunuz yer sakın yerinizden oynamayın.
Kafasına saksı felanmı düştü acaba
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.06.2012, 00:19   #5
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kafasına saksı felanmı düştü acaba
memleketin yangın yerine döngüğünü 10 yıl sonra ancak fark edebilmiş sayın önceVatan_58 kardeşim.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.06.2012, 00:31   #6
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 06:38

Tecrübe Puanı: 641 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu kopya alıntı çok uzun olmuş ama yine de bir göz attım. Hasan Cemal eski kıdemli solculardan ve deniz tatilinden döner dönmez yazıyı yazmış. Tatil kendisi için hayli dopink yapmışa benziyor.

Bu ülkede Darbecilere, yasakçılara, mafyacılara, soygunculara, vurgunculara, ülkeyi bölmek isteyen bölücülere... Zal oğlu Rüstem gibi kararlı davranıp geçit vermeyen Başbakanı yürekten kutluyorum. Yürü be Başkanım kim tutar seni. Sen kararlılıkla bu hainlerin üzerine yürüdükçe, her türlü engelleri aşmasını bildikçe arkandaki halk desteği yüzde altmışlara doğru tırmanıyor. Bu millet sana inanıyor ve güveniyor vesselam.
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı mansur58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.06.2012, 01:58   #7
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

Din bezirganlarının maskesi birer birer daha çok düşecek ne oldukları gerçek niyetleri su yüzüne çıkmaya başladı. Atatürk gençliği bunların ipliğini birgün pazara çıkaracaktır.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.06.2012, 08:29   #8
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
memleketin yangın yerine döngüğünü 10 yıl sonra ancak fark edebilmiş sayın önceVatan_58 kardeşim.
Sömürü düzeni çanakçılarının on yılda uyanmalarına yine şükür edeceğiz. Bazılarına değil on yıl, 20, 30 bile az. Bir ömür boyu sürer. Halbuki perşembenin geleceği çarşambadan bellidir.
Alt 06.06.2012, 09:25   #9
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sayın Başbakan, kim bilir, belki de aslınıza dönüyorsunuz veyahut genlerde zaten mevcut milliyetçilik ve muhafazakârlık, demokrasi ve özgür düşünceyi arka plana itiyor. -Hasan CEMAL-
Palavra! Genler somut olgulardır. Genlerin yapısında soyut düşünce olmaz. Milliyetçilik, muhafazakarlık, demokrasi, özgür düşünce soyut fikirlerdir. Beyinin üretimleridir. Veya sonradan edinilir.

Alıntı:
Eskiden böyle değildi(n). -Hasan CEMAL-
Hayır! Sen değildin.. Günaydın!.. Musluklar kapandı demekki?
Alt 06.06.2012, 16:28   #10
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

adım adım ekonomik darboğaz yaklaştı tayyip efendi sultanlığa biran önce geçmek istiyor, akpnin suyu ısınıyor yavaş yavaş, etrafa bakıp, yoksulun esnafın halini dinle anlarsın, orta kesim eridi varsa yoksa yandaş badem ve o nun ekonomisi var, 10 yılda sattı savdı üstüne 300 milyar dolarda borç yaptı memuruna enflasyon kadar bile zam veremedi bağırması o yüzden akp yusuf yusuf deyip 3.5 artı 3.5 atıyor memurunun önüne

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil