Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.08.2009, 15:22   #51
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4503 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: GÜNÜN HABERİ

zmir Fuarı Bugün Açılıyor
78.Uluslararası İzmir Fuarı Bugün Açılıyor

İzmir akşamları yine fuarla renklenecek. 78'inci İzmir Enternasyonel Fuarı bugün (28.08.2009) açılacak.
Fuara bu yıl 52 ülkeden bin 3 firma katılacak. Fuarda kültür ve sanat etkinlikleri ile nostaljik Ramazan
eğlenceleri de unutulmadı.

Türkiye'nin kesintisiz süren ilk ve tek uluslararası organizasyonu, geçmişte ekonomiye önemli katkılar yaptı.

Eğlencesiyle, kültür ve sanatsal etkinlikleriyle her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırladı. 78'inci fuar,
akşam 18:00'de açılacak. Ancak, bu yıl da hazırlıklar son dakikaya kadar sürecek gibi görünüyor...

TRT'nin yayın sponsoru olduğu fuarın bu yıl ana teması iletişim teknolojileri...

İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, "Bu sene İzmirlilerin göreceği çok yenilikler var. Bilişim sektöründe
özellikle iletişim konusunda 3 G konusunda. Bunun gençler tarafından büyük ilgi göreceğine inanıyorum" dedi.

Fuarın onur konuk ülkesinin Etiyopya , onur konuğu İl ise Çanakkale olduğunu söyleyen İşleyen şunları söyledi:

"Etiyopya özellikle Türk işadamlarına çok önem veriyor. Orada yapılacak olan barajları var, altyapı
sistemleri değişecek. Bununla ilgili işadamlarımızla görüşme yapmak için 100 kişilik bir heyetle geliyorlar."

Fuar'da ilk kez tekne, yat ve deniz teknolojilerinin sergileneceği özel bir hol hazırlandı.

Fuarın eğlence boyutu da yine zengin. Uluslararası Sanat Günleri, Türk şenliği, dünya mutfakları ve
nostaljik ramazan eğlenceleri fuarda izlenebilecek.

10 gün sürecek fuar, 100'e yakın kamera ile izlenecek, 450 personel güvenliği sağlayacak.

İzmir Enternasyonal fuarına 52 ülkeden bin 3 firma katılacak. Kültür sanat etkinlikleri yerini alacak.

Fuarın yayın sponsoru ise TRT.
Alt 29.08.2009, 15:24   #52
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

30 ağustos zafer bayramı dolayısıla yarın gençlik parkının açılış töreni var ankarada
Alt 31.08.2009, 11:07   #53
altuntas58
Usta Yiğido

Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, canlı yayında Gariboğlu ailesinden bir istekte bulundu..
Başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, Garipoğlu ailesinden 3 milyon euro helallik istedi.
TEKLİF GARİPOĞLU AİLESİ'NDEN GELDİ
Fox TV’ye konuşan Süreyya Karabulut, Garipoğlu ailesinden kendisine gönderilen haberde “Cinayete karşılık helallik” teklif edildiğini, kendisinin bunu 2 şartla kabul edebileceğini söyledi.
Karabulut, ilk şartının cinayet zanlısı Cem Garipoğlu’nun adalete teslim edilmesi olduğunu, ikinci şartının ise kendisine helallik bedeli olarak 3 milyon euro ödenmesi olduğunu belirtti.
Süreyya Karabulut, “3 milyon euro verirlerse hakkımı helal ederim dedi” dedi

KENDİM İÇİN İSTEMEDİM
"Bu 3 milyon euroyu da kendim için istemedim, yanlış anlaşılmasın" diyen Karabulut, "Bu parayla kızım adına vakıf kurmayı ya da hayır yapmayı düşündüm. Aileden henüz cevap gelmedi. Ama konuşmalarımı kamereya çektiklerini de öğrendim. Ben bugüne dek hiçbir şeyimi basından gizlemedim. Benim canım yanmış. Ben kızımın adını yaşatmak istiyorum. Kan parası değil bu helalleşme" ifadelerini kullandı.
Alt 31.08.2009, 11:18   #54
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, canlı yayında Gariboğlu ailesinden bir istekte bulundu..
Başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, Garipoğlu ailesinden 3 milyon euro helallik istedi.
TEKLİF GARİPOĞLU AİLESİ'NDEN GELDİ
Fox TV’ye konuşan Süreyya Karabulut, Garipoğlu ailesinden kendisine gönderilen haberde “Cinayete karşılık helallik” teklif edildiğini, kendisinin bunu 2 şartla kabul edebileceğini söyledi.
Karabulut, ilk şartının cinayet zanlısı Cem Garipoğlu’nun adalete teslim edilmesi olduğunu, ikinci şartının ise kendisine helallik bedeli olarak 3 milyon euro ödenmesi olduğunu belirtti.
Süreyya Karabulut, “3 milyon euro verirlerse hakkımı helal ederim dedi” dedi

KENDİM İÇİN İSTEMEDİM
"Bu 3 milyon euroyu da kendim için istemedim, yanlış anlaşılmasın" diyen Karabulut, "Bu parayla kızım adına vakıf kurmayı ya da hayır yapmayı düşündüm. Aileden henüz cevap gelmedi. Ama konuşmalarımı kamereya çektiklerini de öğrendim. Ben bugüne dek hiçbir şeyimi basından gizlemedim. Benim canım yanmış. Ben kızımın adını yaşatmak istiyorum. Kan parası değil bu helalleşme" ifadelerini kullandı.
3 Milyon euro değil isterse 300 Milyon euro versinler o kızı geri getirebilir mi?
Yalnız şunu belirteyim, babanın parayı isteyip sonrada basına yansıdıktan sonra yok ben parayı bunun için istiyorum demesini çok inandırıcı bulmadığımı belirtmek isterim. Madem vakıf kuracaktın bunu daha önceden para tazminatı istiyorum dava açıyorum diye önceden açıklamalıydı. İnsanlar şimdi onu elbetteki yalnış anlayacaklardır.
Can parayla asla satın alınamamalı çok vahim bir durum.
Alt 31.08.2009, 12:17   #55
Salim58
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Fareler Kabloları Kemirdi, 3 Ev Yandı

İtfaiye, Bursa'da Ahmet Bilgin'e Ait Ahşap Evde Çıkan Yangının Elektrik Kablolarının Fareler Tarafından Kemirilmesi Sonucu Çıkmış Olabileceğini Kaydetti.

Bursa’nın İnegöl İlçesi’ne bağlı Eymir Köyü’nde bugün öğle saatlerinde Ahmet Bilgin’e ait ahşap evde yangın çıktı.

Alevler daha sonra iki evin daha yanmasına yol açtı.

Köyü tehdit eden yangın, altı itfaiye aracının müdahalesi ile kontrol altına alınıp söndürüldü. İnegöl İtfaiye Müdürlüğü yetkililer, yangının Ahmet Bilgin’in evindeki elektrik kablolarının fareler tarafından kemirilmesi sonucu çıkmış olabileceğini söyledi
Alt 06.09.2009, 11:28   #56
altuntas58
Usta Yiğido

Evren Paşa'yı iş üstünde yakaladı
06 Eylül 2009 Pazar 12:10
Binlerce kişinin yaşamını yitirdiği 12 Eylül olaylarıyla ilgili çok ilginç bir rapor ortaya çıktı. Paşalar resmen teröre göz yummuş!

Aksiyon, 12 Eylül'le ilgili önemli bir rapora ulaştı. Raporun önemli bölümlerine derginin yarın piyasaya çıkacak sayısında yer veriliyor. Genelkurmay'ın 1982'de hazırladığı "Türkiye'deki Anarşi ve Terörün Durumu" adlı rapor, darbenin adım adım nasıl olgunlaştırıldığını ortaya çıkarıyor.

12 Eylül ihtilâlinin lideri Kenan Evren, darbeden sonra yaptığı basın toplantısında söz konusu raporu, 'müdahalenin gerekçesi' olarak sunmuştu. Rapordaki verilerle Evren'in yıllar sonra yaptığı, "Müdahaleye karar vermeden bir yıl boyunca düşündük" açıklaması birleştirildiğinde çarpıcı gerçek ortaya çıkarıyor.

DARBE PLANI 1 YIL ÖNCE

Evren'in sınıf arkadaşı ve 12 Eylül döneminin II. Ordu Komutanı Orgeneral Bedrettin Demirel'in, "Bir yıl önce planlamıştık. Ama şartların olgunlaşmasını bekledik." sözü de raporun özeti niteliğinde.

Rapor, Kahramanmaraş olaylarından sonra sıkıyönetim ilan edilen 26 Aralık 1978'den 11 Şubat 1982'ye kadarki dönemi dört evreye ayırarak, Türkiye'deki terör ve anarşi olaylarını Genelkurmay'ın gözünden analiz ediyor.

DARBENİN DÖRT DÖNEMİ

Dört dönem şu şekilde tarihlendirilmiş: 26 Aralık 1978-11 Eylül 1979 arasındaki 8 aylık süreç birinci dönem; 12 Eylül 1979, yani ihtilalden tam bir sene öncesinden 11 Eylül 1980'e kadar ikinci dönem; 12 Eylül 1980'den 11 Eylül 1981'e kadar üçüncü dönem ve 12 Eylül 1981'den 11 Şubat 1982'ye kadarki 5 aylık dördüncü dönem. Rapora göre, bu dört dönemde Türkiye'de ideolojik amaçlı 39 bin 385 olay vuku bulmuş. Raporu bugünlerde önemli kılan, tam da Kenan Evren ve Bedrettin Demirel'in "Bir yıl boyunca düşündük" dedikleri dönemi anlatan 12 Eylül 1979'dan darbeye kadarki son bir yılda olayların zirve yapması. Örneğin, birinci dönem, yani 26 Aralık 78 ile 11 Eylül 79 arasında 2 bin 80 silahlı saldırı ve çatışma meydana gelirken, sayı 12 Eylül 1979 ile darbe gününe kadarki bir yılda 7 bin 10'a fırlamış. Darbeden sonra ise 610'a düşüyor olay sayısı. 11 Eylül 1979'a kadar 898 kişi hayatını kaybetmişken, bu tarihten darbe gününe kadar tam 2 bin 812 kişi can vermiş. İhtilal akabinde 282'ye inmiş zayiat. Toplamda 4 bin 40 insanın canı gitmiş terör sürecinde. Afiş ve pankart asma, gösteri ve yaralı sayıları da 'şartların olgunlaşması sürecine' paralel seyrediyor.
Alt 06.09.2009, 12:18   #57
Salim58
Moderator

Erzurum’un Oltu ilçesine atanan Uşak’ın Sivaslı İlçe Kaymakamı Sedat Yıldırım, düzenlenen veda gecesinde ıslatıldı, ardından havuza tıldı. Bu görüntülerle bir anda tüm Türkiye'nin ilgisi haline gelen o kaymakam terfi etti.

Erzurum’un Oltu İlçesi’ne atandıktan sonra görev yaptığı Uşak’ın Sivaslı İlçesi’ndeki dansözlü veda gecesinin ardından, hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma açılan Sivaslı Kaymakamı Sedat Yıldırım, Urfa Vali Yardımcılığı görevine getirildi.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Yıldırım’ın izinde olduğunu, izin dönüşü yeni görev yerine gideceğini bildirdi.

Gecede koruması tarafından havuzdan çıkartılan Kaymakam Sedat Yıldırım, daha sonra evine gitti.
Alt 06.09.2009, 18:30   #58
altuntas58
Usta Yiğido

Erdoğan'ın dedesi isyancı çıktı!
Erdoğan'ın dedesi isyancı çıktı!
06 Eylül 2009 Pazar 14:59

Tarihçi Cezmi Yurtsever, Erdoğan'ın soy kütüğünü araştırdı. Erdoğan'ın dedesi de Kasımpaşalı çıktı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dedelerinde de Kasımpaşalı ruhu olduğu ortaya çıktı.

Erdoğan'ın etnik kimliğini araştırmak için Osmanlı arşivindeki belgeleri tarayan tarihçi Cezmi Yurtsever, Erdoğan'ın dedesi Bakatoğlu Memiş'in Rize'nin Pulihoz köyünde (Dumankaya) haksızlıklara karşı isyan çıkardığını belirledi.

Tarihçi Cezmi Yurtsever, Osmanlı arşivlerinin araştırmacılara açıldığını belirterek, "1935 tarihli Rize'nin aile kökenleri defteri de araştırmacılara açıldı. 1835 yılında Başbakan Erdoğan'ın atalarının kaydı Kırcasakallı Mehmet Efendi olarak alınmış. Mehmet Efendi'nin bir oğlu Mustafa diğer oğlu da Yunus. Yunus, Tayyip Erdoğan'ın büyük dedesi. Sakalına bakarak kayıt almışlar. Kırcasakallı Mehmet Efendi'nin babasının adı ise Hüseyin. Bu kayıtlar 1750'lere kadar bir ailenin resmi yoldan kökeni hakkında bilgi veriyor. " diye konuştu.

ERDOĞAN'IN DEDESİ İSYAN ETMİŞ

Araştırmasında köyün vergi kayıt defterine ve bazı belgelere ulaştığını aktaran Yurtsever, şunları söyledi: "Şimdiki Dumankaya köyünün (Pulihoz) kurucusu Bakatoğlu Memiş. Vergi kayıt defterinde 86 kuruş vergi ödediği belgelenmiş. Bakatoğlu kelimesi "İsyancı ve Derebey" demek. Pulihoz köyünün hemen arkasında Kıble Dağı var. Ayani tepesi var. Ayani halkın seçtiği önder insan demek. Bu köyle ilgili belgelerde iç savaş boyutunda çatışmalar var. O çatışmalarda Tayyip Erdoğan'ın dedeleri bölgenin en büyük isyancısı konumunda. Valiye karşı isyan ediyorlar. Köroğlu ve Bolubeyi olayında olduğu gibi. Bakatoğlu sülale ismi 1934'teki Soyadı Kanunu'nda Türkçe isim almış olsaydı Başbakan Erdoğan'ın şimdiki soy ismi 'İsyancı' olacaktı. Ancak Erdoğan olarak aldılar. Bütün bilimsel yayınlarda ve internette Tayyip Erdoğan'ın etnik kökeni 'Gürcü' olarak geçiyor. Erdoğan Gürcü değil. Ataları Gürcü değil. Geçmiş etnik kökenlerinizle ilgili tarihi belgeler böyle olmadığını gösteriyor. Bu değiştirilmeli. 1700'lere kadar Erdoğan'ın atalarının kimliğinde 'İslam' yazıyor."

Erdoğan'ın atalarında da Kasımpaşalılık ruhu olduğunu anlatan Cezmi Yurtsever, "Dedelerinde de bir Kasımpaşalılık var. Tayyip Erdoğan'ın öz dedesi Teyyüp.1917- 18 Rus ve Ermeni işgalindeki derebeylik ruhunun gereği ilk isyanı başlatan ve öldürülen şahıstır. Tarihin saklı bir gerçeğidir. Tayyip Erdoğan'ın dedesinin mezar taşındaki bilgiler yanlış, değiştirilmesi lazım." ifadesini kullandı
Alt 07.09.2009, 07:22   #59
Salim58
Moderator

İzmir Valisi Cahit Kıraç tarafından şehit aileleri onuruna verilen ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün de katıldığı iftar yemeğine, "demokratik açılım" krizi damgasını vurdu. Yemek sonrası kapıda bekleyen şehit anneleri "demokratik açılım"a tepki gösterdi. Hükümetin "demokratik açılım" çalışmalarını eleştiren şehit anneleri, "PKK'lılarla kucaklaşmayacağız" diyerek feryat etti. Oğlunu 17 yıl önce teröre kurban veren bir şehit annesi fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

İftar yemeğine, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, Hava Eğitim Komutanı Orgeneral Erdoğan Sadıç, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, İzmir İl Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz başta olmak üzere şehit ve gazi aileleri katıldı. İftar yemeği sonrası kısa bir konuşma yapan İzmir Valisi Kıraç

Gazilerle çekilen hatıra fotoğrafının ardından protokol üyeleri yemekten ayrılırken, dışarıda bekleyen şehit anneleri demokratik açılım adımlarına tepki gösterdi. Bir grup şehit annesi, "Bizler gerçek şehit anneleriyiz. Yıllardır içimiz yanıyor, her gün ölüyoruz. Biz kimseye sarılmayacağız, biz PKK'lılara sarılmayacağız" şeklinde tepkilerini dile getirdi. Bir şehit annesi İzmirli şehitlerin birçoğunun Kürt kökenli olduğunu belirterek; "Bizim Kürt ya da Türk kaygımız yok. Biz sadece PKK'lılara karşıyız" dedi. Emniyet güçlerinin konuşmalarına engel olmaya çalıştığı şehit anneleri, "Siz iyi kötü yaşıyorsunuz, bizim evlatlarımız toprak altında yatıyor" diyerek kendilerini susturmaya çalışan polislere de tepki gösterdi. Susmayacağını haykıran Hülya Doğantekin isimli şehit annesi, fenalaşarak yere yığıldı. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği acılı annenin oğlu Bersan Doğantekin'in 17 yıl önce Hakkari'de şehit olduğu öğrenildi. Hülya Doğantekin, ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. (CİHAN
)
Alt 07.09.2009, 18:05   #60
altuntas58
Usta Yiğido

Webcam'de naklen intihar
07 Eylül 2009 Pazartesi 14:30
Ayrıldığı kız arkadaşını bir türlü unutamadı. Bilgisayar başında onunla sohbet ediyordu ki olanlar oldu.

Şili'de ayrıldığı kız arkadaşını bir türlü unutamayan genç, kendisini bilgisayar kamerasında izleyen eski kız arkadaşının gözleri önünde intihar etti.

Polisin verdiği bilgiye göre, eski kız arkadaşıyla bilgisayarda sohbet eden 26 yaşındaki Simon Venegas, daha sonra kamerayı evinin avlusundaki bir ağaca odakladı.

Ağacın dalına ip bağlayan ve eski kız arkadaşına "Bak ne yapacağımı izle" diyen Venegas, "Seni seviyorum, kendine iyi bak" dedikten sonra kendini astı.

Dehşete düşen kadın, durdurmaları için Venegas'ın arkadaşlarını aradı, ancak artık çok geçti. Çiftin 1 yıl önce ayrıldıkları bildirild

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)