Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Serbest Dini Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Dini Konular Güncel ve Özgün yazılar, Makaleler buraya

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.01.2008, 10:44   #1
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI
Standart Çocukların Elini Bırakmazdı

Çocuklara gösterilecek sevginin onların kişiliklerine, karakterine olumlu etki yaptığını biliyoruz. Efendimiz’in (s.a.v) çocukların ellerinden tutarak onları bağrına basması bize birer örnek olmalı.

Peygamber (s.a.v) bir yerde görülmeye görsün, çocuklar hemen etrafını sararlardı. Sevgilinin Habibi, onlara o derece yakın ilgi gösterirdi ki, yanından ayrılmak istemezlerdi. O da her birinin ayrı ayrı halini, hatırını sorar, konuşur ve şakalaşırdı.

Peygamberimiz, çocuklara o kadar yakın davranırdı ki, bu yakın ilgi çocukları da O’na yakın ederdi.

Çocuklar, O’na ne denli yakın olduklarını davranışlarıyla gösterirlerdi. O’nun ellerini tutarlardı.

Ellerinden tutulan bir peygamberdi O.

Çocukların ellerinden tuttuğu bir peygamberdi.

Bir arkadaş gibi el ele...

Peygamberimiz, bir çocuk elinden tutunca, o bırakıncaya kadar elini çekmezdi.

Yani sevgi bağını kesmezdi. Yani “Seni istemiyorum!” mesajını vermezdi ona, elini ilk bırakan olarak.

Elini bırakan taraf, çocuk olurdu mutlaka.

Ne derece incelik...

Çocuk için ne derece önemli bir sevgi inceliği.

Çoğu zaman farkında olamayız, çocukların ne derece ince ve nazik yaratılmış olduklarının.

“Çocuktur, anlamaz!” deyip, kırdığımız o küçük gönüllere, kalp kırmayı öğretiriz. Bizleri kırmayı öğretiriz...

Kırılan kalp, “kalp kıran” olacaktır bir gün.

Bırakılmayan ellerse, şüphesiz, kimsenin ellerini bırakmayacaklar, kimsenin gönlünü yıkmayacaklardır…
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)