Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.12.2008, 14:07   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 795 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart SİVASLI EFSANE ŞAİR SABİHA SERİN

SİVASLI EFSANE ŞAİR SABİHA SERİN VE KÜTKÜT BAĞLARI

Sivaslı Efsane Şair, Şiir Yorumcusu, Araştırmacı Yazar Sabiha Serin ile ilk defa 9. Uluslararası Yozgat Sürmeli Şiir Şöleni etkinliklerinde tanışmış ve ilk andan itibaren de her fırsatta kendisini ve hizmetlerini can kulağı ile dinlemiş; Efsane isimli şiir kitabını bağrıma basmış, şiir yorumlarını dinlerken de heyecanlanıp duygulanıp coşarak gönülden alkışlamış, en ön sıradaki ve yanımdaki protokol koltuğuna otururken de tebrik edip 'Şebinkale Şiir Şenlikleri'ne de bekliyoruz. Gelirsen seni Şebingülü ile Protokol davetlisi olarak karşılayacağız.' demiştim.

Aşıkları, ozanları, şairleri, şiir yorumcuları ve Yiğidolar'ı ile ünlü engin kültür hazineleri ve çok zengin kaynaklarıyla şöhretli Sivas; çocukluğumdan beri Erzurum, Erzincan, Trabzon, Tokat ve Amasya gibi çok özel ilgi alanımda olduğu için Giresunlular'a duyduğum yakınlık kadar Sivaslılar'a da duyarım.
İşte bu samimi duygular içinde tanıdığım Sivaslı Efsane Şair Sabiha Serin'i Sivas merkezli günlük gazetelerden, kültür sanat sitelerinden, Türkiye genelinde geleneksel olarak yayınlanan antolojilerden takip ederken birden besteciler sitesinde ' Hoşcakal Gidiyorum ' isimli şiire rastladım. Anketlik bir şiir olmuştu. Şiir için Türkiye'nin her tarafından şiir şarkı türkü beste dostlarından gelen puanlar liste başı yapmıştı Sivaslı Efsane Şair'i. Şimdi ise sitelerde yepyeni bir bestelenmiş eser; '' Hoşcakal Gidiyorum ''.

Sivas'ta yayın yapan bir gazetede ve ulusal bir gazetede ,ayrıca beş kültür sanat sitesinde köşe yazarı olup, şiirleri yorumları ve araştırma yazıları, yayınları yayınlanan ve Sivaslılar'ın Sivas'tan Sunulan Sesi olarak ilgiyle takip edilen Sabiha Serin, insanı ilgilendiren her konuyu şiirlerle işleyerek ve cumhuriyetçilik, bağımsızlık, halkçılık, laiklik, ulusalcılık ve tenikçilik ilkelerine bağlılık yönündeki hassasiyetleriyle de daha çok saygınlık kazanarak Sivaslı özelliğinde, Sivas güzelliğinde, yöre ağzını da unutturmamak için sağlam bir şekilde nostaljik olarak kullanarak Türkiye genelindeki şiir etkinliklerine katılanların gündemine taşıyıp ısrarla dillendirdiğimiz ''Şiire sevgi, Şaire saygı, Şiir Yorumcuları ile şiir kitaplarına daha çok ilgi olacak'' tarzındaki söylemimizin hayat bulmasına öncülük ederek şiir yoğunluklu kültür sanat faaliyetlerine ve tanıtım etkinliklerini inatla titizlikle ve başarıyla sürdürüyor.

Davetli olarak gittiği illerde ilçelerde temsil yeteneğini çok güzel değerlendirip, mevcut ortama panik yapmadan uyum sağlayan ve dikkatleri bir anda üzerine toplayan .Sivaslı Efsane Şair Sabiha Serin'in şiirleri gibi çok çekici çok çarpıcı ve ilgi uyandırıcı şiir başlıkları var.
Kimisi bestecilerini bekleyen, kimisi bestelenmiş şiirler. HEP SEN VARSIN, EFSANE, BİR KAR TANESİ OLSAM, SON BUSENİ SAKLIYORUM, BENİ UNUTMA başlıklı şiirleri Türk Sanat Müziği dalında, HOŞÇAKAL GİDİYORUM, ÖZLEDİM, TOMURCUK GÜL İDİM, HASRETİM SANA CAN ,YÜREĞİNİ ÇALDIĞIN MELEĞİN ÇİÇEĞİNDİM, SUSADIM SEVGİLİM HASRETİM SANA, GURBET, GÜLÜM, HAS BAHÇEMDE ÇİÇEK başlıklı şiirleri Türk Halk Müziği dalında, KAHRAMAN SEYİT başlıklı şiiri de Rap müzik tarzında bestelenmiş eserlerinden Sivaslı Efsane Şair'in.
Şiirlerini yazarken Sivas sevdasını, Atatürk, Cumhuriyet, Ülke, Bayrak, insan ve doğa ve yeşil çevre sevgisini, yaşamın özelliklerini güzelliklerini şiirlerle dile getirirken toplumsal ve güncel olayları konu alan şiirlerinin yanı sıra aşk, hasret, sevda, özlem şiirleri de yazmaktadır Sivaslı Efsane Şair Sabiha Serin.. İçerisinde toplam on beş adet eserinin bestelendiği EFSANE adlı şiir kitabı 2007 Ağustos baskılıdır. Köşe yazarı olduğu [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...], [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] siteleri dışında ayrıca [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] giresunajans 2008, göreleliler.com şebinkarahisar haber portalı Sivaslı Efsane Şair Sabiha Serin etkinlikleri için aranan önemli siteler arasında.

Sivas'ta birçok sivil toplum kuruluşunun üyesi ve kültür sanat danışmanı olan Efsane Şair Sabiha Serin, '' TÜRKİYE O K U Y O R ''
kampanyasına
' O K U Y A R ' diyerek gerçeleştirilen yüzde yüz katkının çok anlamlı ARMAĞAN ürünü olarak Şebinkarahisar'ın Köprübaşı'nda hazırladığımız Türkiye Sevdası isimli Tanıtım Turizm Kültür Sanat ESERİ tanıtımına da gönüllü olarak öncülük ederken '' herşeye sevgi ve saygı ile yaklaşıldıkça çözülemeyecek hiçbir sorun olmaz.'' diyen Sabiha Serin, cennet vatan Türkiye ve tüm saygıdeğer Türkiye insanları için, Canlarım! sözcüğünü dillendirmekte tanıtım, turizm, kültür,sanat, eğitim alanında özverili çalışmalarını bilgece ve kararlılıkla sürdüyor..

Yazdığı şiirleri ile katıldığı ödüllü şiir yarışmalarında; birincilik, ikincilik, üçüncülük dahil bir çok ödülü, plaketi, onur belgesi ve teşekkür belgesi alan Sivaslı Efsane Şair Sabiha Serin`in spor dalında yarışarak aldığı bir tane de madalyası mevcuttur.

Sivaslı Efsane Şair Sabiha Serin ile SİVAS'ı da çok yakından ilgilendiren Kelkit Vadisi'nin Cazibe Merkezi'ndeki Şiir Şenliklerinin Şöhretler Şehri Şebinkarahisar üstüne zaman zaman şiirli sohbetler yaparken ve aşıkların ozanların şairlerin şiir yorumcularının bağ bahçe üreticilerinin de Piri olan dünyaca ünlü Pirimiz ABDİ BEĞ aşkına birbirimizi selamlarken Kütküt Bağları, Şebingülü ve Bizim Hikmet ile ilintili şiirli beklentilerimi vurguladığımı da ifade ederek Sivaslı Efsane Şair Sabiha Serin'in Sivas Yöresinde ve Türkiye genelinde yoğun olarak ilgi görmeye başlayan HOŞCAKAL GİDİYORUM şiirine gönderme olarak '' a y a k ' 'landırılan ve bestekarları şiir yorumcularını ve şarkıcılarımızı da ardından koşturacağına kesin olarak inandığım SON KEZ ÖPÜYORUM GİT GÜLE GÜLE isimli şiirini tüm şiir dostlarıyla paylaşıyorum..Şenliklerde Şölenlerde düğünlerde.Ve ŞebinkaleŞiir Şenlikleri ile ilgilenenlerin huzurunda.Kelkit Vadisini'nin çağlayanlarından inerek ve Türkiye genelinde beğeniyle dinlenerek..

Hikmet OKUYAR
Şüsiyad Başkanı
İletişim:GİRESUNAJANS

HOŞÇAKAL GİDİYORUM

Uyan artık sevgili sen bu tatlı rüyadan/Son gücümü toplayıp ben veda ediyorum/
Bir tek resmindir kalan bana bu hatıradan/Bir el salla sevdiğim, hoşça kal, gidiyorum.

Geç bulup tez kaybettim sevginden hiç bıkmadan/Duydum ya sesini yâr gözlerine bakmadan
Feryat ederek ahım dağa taşa çıkmadan../Bir el salla sevdiğim, hoşça kal, gidiyorum.

Bin bir ömre değerdi seninle olduğum an/Bahar olmuş neyleyim saçımı yolduğum an/
Bil ki sensiz günlerim sararıp solduğum an../Bir el salla sevdiğim hoşça kal, gidiyorum...SABİHA SERİN

SON KEZ ÖPÜYORUM GİT GÜL GÜLE

Gül açtıran busem kalsın seninle,/ Tutuştuk bir daha yine el ele,/
Boynuma sarılıp bakarken bile../ Son kez öpüyorum, git güle güle.

Ekmekli aşımda sendin ilacım,/ Olmuştun başımda saf altın tacım,/
İçimde olmazsan, dinmiyor acım../ Son kez öpüyorum, git güle güle..

Susma hadi söyle kimi gözlersin?/ Buğulu gözlerin, neden gizlersin?/
Bilirim gitmeden.. yine özlersin../ Son kez öpüyorum, git güle güle..

Kolay mı bu aşkı bırakıp gitmek?/ 'Hoşca kal' diyerek 'sözü' terk etmek,/
Kaderim olsa da.. tükenip, bitmek../ Son kez öpüyorum git, güle güle.

Git artık ne olur çektirme acı,/ Dostlar meclisinde olduk yabancı,/
Hiç yoktan içime çöktü bir sancı../ Son kez öpüyorum, git güle güle.

Veda vakti desek, gönlümüz gitmez;/ Böyle şahesere mısralar yetmez,/
İlahi aşk denen.. yücedir bitmez../ Son kez öpüyorum, git güle güle.

Sanma unuturum, başımdasın can;/ Çarşıda, pazarda, aşımdasın can;/
Suskun gecelerde, düşümdesin can../ Son kez öpüyorum, git güle güle...
Son kez öpüyorum, git güle güle...

Sivaslı Efsane Şair SABİHA SERİN
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.12.2008, 14:52   #2
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4503 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart Cevap: SİVASLI EFSANE ŞAİR SABİHA SERİN

Sabiha Hanim basarilarinizin devamini diliyorum, siz gercek bir üstadsiniz. Siirlerinizde ki kulandiginiz anlasilir üslup icin ayrica tesekkür ederim. Yüklediginiz duygulari yorumlamak benim haddime düsmez. Hikmet Okuyar beyefendiye de güzel tespitleri icin ayrica tesekkür ederim.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)