Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.05.2009, 18:44   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Yurt Dışı Uçuşları Neden İptal Edildi?

Almanya uçuşları ile ilgili yaptığımız haberimiz ses getirdi ve Sivas'ta yerel basında yer buldu.

Almanya Sivas uçuşlarını gerçekleştiren Öger Tur Sivas seferlerini 2009 programından çıkardı. Bu değişikliğin duyulmasının ardından, konuyla ilgili bilgi almak ve uçuşların yeniden başlaması için gayret gösteren hemşehrilerimizin kurduğu Avrupa Sivaslılar Birliği harekete geçti, Avrupa Sivaslılar Birliği (ASİB) Başkanı Rüştü Elmas , Öger Tur Bölge Müdürü Recep Akın ile görüştü.

Recep Akın yaptığı açıklamada Sivas uçuşlarını maddi sebeplerden kaldırdıklarını buna kendilerinin de çok üzüldüğünü belirtti Sivas uçaklarının doluluk oranının yeterli orana ulaşmadığını söyledi.Önümüzdeki günlerde yurtdışından hemşehrilerimizinde katılacağı etkinlikler planlayan, hemşehrilerimizi şehre getirilmeyi amaçlayan yetkililerin bu konudaki çabalarını beklediklerini söyleyen ASİB Başkanı Rüştü Elmas; "Almanya Sivas uçuşlarının kalkmasının Sivas ve Sivaslı için büyük kayıp, Sivas gelişmeye açık bir şehir ve bu gelişmenin önemli bir kolu da ulaşımdır. Almanya da yaşayan yüz binlerce gurbetçi hemşerimiz var.

Gurbetçilerimiz memleketlerine gelmek için ya İstanbul yada Kayseri üzerinden aktarma yapmak zorunda kalacak. Sivas’a yatırımcıyı çekebilmek ve gurbet turizmini yaymak için uçak seferleri çok önemli. Daha önce Valimizde turizm üzerinde çok durmuş ve bu konuya önem vereceğini söylemişti. Şimdi bu uçuşların iptali ile Sivas turizmi de büyük yara alacaktır. Biz üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Sivas’ımızın yöneticilerinin de, kamuoyunun da bu konuda çalışması gerekiyor. Avrupa Sivaslılar Birliği olarak biz bu işin peşini bırakmayacağız ve takipçisi olacağız. Gelecek yıl seferlerin yeniden başlaması için gerekli girişimlerde ve çalışmalarda bulunacağız" dedi.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.05.2009, 23:04   #2
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 983 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Yurt Dışı Uçuşları Neden İptal Edildi?

Bu konu çok önemli bir konu üzerinde mutlaka durulması gerekıyor. Ancak ne yazıkki ASİB ve yerel basınımız dışında üzerinde duran kimse yok.

Asıl daha garip gelen nokta ise sitemızde o kadar cok gurbetci hemşehrimiz varken bu konuya yorum dahi yazmıyorlar demekki adamlar uçuşları iptal etmekde haklıymış...
Alt 02.05.2009, 23:08   #3
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bu bir başlangıç Sivas birçok hizmetten mahrum bırakılacak.Bu böyle biline
Alt 03.05.2009, 00:19   #4
efe-58
Yiğido

efe-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

efe-58 Şuan efe-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.03.2013 13:54

Tecrübe Puanı: 704 efe-58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
besyo_cu Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu konu çok önemli bir konu üzerinde mutlaka durulması gerekıyor. Ancak ne yazıkki ASİB ve yerel basınımız dışında üzerinde duran kimse yok.

Asıl daha garip gelen nokta ise sitemızde o kadar cok gurbetci hemşehrimiz varken bu konuya yorum dahi yazmıyorlar demekki adamlar uçuşları iptal etmekde haklıymış...
selam
bu konuya yorum yazmiyorlar demene katilmiyorum. havayolari bölümüne
baki ver. [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] a baki ver aylardir. yazmadigim site. yazmadigim gazete ve de sivas tv lerine bile yazdim. ama malesef 2009 sene si icin ümitlerin bittigi noktada bu ise el attilar bu sene gecmis ola
seneye insallah yetkililer. zamaninda hareket edeler ve de olumlu kararlar alirlarda. bizde rahat ederiz. ben ucaklarin doluluk oranin dan dolayi sefer lerin iptal edildigine katilmiyorum. ben mayis da . ve agustos da uctum ucaklar dolu idi. bu benim kisisel görusum. uzunlafin kisasi yetkililer seneye gec kalmayin. yapilan yeni terminal sinek avlamasin.
efe-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.05.2009, 01:22   #5
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 983 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
efe-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
selam
bu konuya yorum yazmiyorlar demene katilmiyorum. havayolari bölümüne
baki ver. [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] a baki ver aylardir. yazmadigim site. yazmadigim gazete ve de sivas tv lerine bile yazdim. ama malesef 2009 sene si icin ümitlerin bittigi noktada bu ise el attilar bu sene gecmis ola
seneye insallah yetkililer. zamaninda hareket edeler ve de olumlu kararlar alirlarda. bizde rahat ederiz. ben ucaklarin doluluk oranin dan dolayi sefer lerin iptal edildigine katilmiyorum. ben mayis da . ve agustos da uctum ucaklar dolu idi. bu benim kisisel görusum. uzunlafin kisasi yetkililer seneye gec kalmayin. yapilan yeni terminal sinek avlamasin.
Demekki kendı başınıza birşeyler yapmakla olmuyormuş. İfade etmeye çalıştıgım konu herkesın bu duruma mudahale etmesi gerek sesisimizin gür cıkması gerek ben Sivas'ta yaşıyorum yurt dışına cıkma gibi ihtimalım yok, herşeyden öne bu duruma gurbetci büyüklerimizin, kardeşlerimizin isyanı olması gerek ama bunu ne yazıkkı göremıyorum. Sacede ASİB başkanı sayın Rüştü ELMAS bu üzücü durumu gidermek için mücadele ediyor destek olmak gerek.

Ben buraya yazın da demıyorum ama sessiz kalmayın bu Sivas'ımızın için çok önemli.
Alt 03.05.2009, 01:42   #6
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1415 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BENDE BIR GURBETCIYIM AMA MALESEF KAYSERI`yide bir nevi neden gösteriyorlar!
sivasa bilet soruyoruz?bize kayseriyi gösteriyorlar ne yapacagiz?öyle alismislar kabullendirmek ve üstelemek sanirim tek care oldugu gibi yinede zaman alacak
ins.en kisa zamanda seferler baslar bizde rahatlariz.
Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.05.2009, 17:16   #7
efe-58
Yiğido

Bu konuda sesizkalmayi hic bir zaman tercih etmem. ama siradan bir vatandas olarak sesini gereken yerlere duyurman zor. dedigim gibi sivas tv lerine de yazdim. bir sivasli gurbetci olarak elimden geldigi kadar bu konuyu hep ön plana cikartmayi deniyecegim. eger tekrar seferler baslarsa reklam cok önemli.
gine yetkililere sesleniyorum. yurt disi ucak seferlerini baslatin. yada terminal yapimini durdurun.su anki terminal hafda da yurtdisindan gelen bir ucak icin yeterli. bizleri istanbulda, kayseride bekletip kisa olan izinimizi daha kisaltmayin. sivasli gurbetcilere sesleniyorum. lutfen sessiz kalmayin bu seferler
hem sivas icin hem bizler icin cok önemli.
Alt 03.05.2009, 17:54   #8
dertli58
Yiğido

dertli58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dertli58 Şuan dertli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2012 23:16

Tecrübe Puanı: 579 dertli58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu haber biz gurbette yasayanlar icin hic hos karsilanmadi cunki almanyadan direk seferler iptal edilmis bu sene gercektende cok uzucu bi haber eger oger turk tur kalkmiyorsa thy kalksin veya onur air kalksin sonuc olarak biz gurbetciler olarak herhangi bir turk sirketinin sivasa direk ucus yapmasini istiyoruz bu konu gercektende cok onemli bi konu ustunde durulmasi gerekn bi konu konuyu acan arkadasa tessekur ediyorum
Merhametle yargıla
Sana layık kul olamadık
Doğruyu bir türlü bulamadık
Sözümüze sadık kalamadık
Şimdi affet Sen bizi Ya Rab
dertli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.05.2009, 08:01   #9
Menajer
Yeni Yiğido

Menajer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Menajer Şuan Menajer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.07.2010 01:24

Tecrübe Puanı: 0 Menajer FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sevgili Arkadaslar
Bende Gurbetciyim bu gercekden üzücü bir olay yetkililer gec kalmistir bu konuda bu saaten sonra Öger Tur Sivasa ucacagina inanmiyorum seneyede ucacagina inanmiyorum neden derseniz Vural Öger yani Öger Türk Tur artik sadece Vural ögere ait degil Rus ortakli ve artik rusyayada ucacaktir burda yapilmasi gereken bence Öger üzerinde durmak degil THY üzerinde durmaktir ben burda yetkili olarak valimiz yada belediye baskanimizida kast ettmiyorum secim döneminde sivasdan oy alan Milletvekilerine seslenmek gerek bu konuda onlar agirliklarini koymali yoksa bu is zor gözüküyor yüzde 27,81 oranla ucmus Öger hangimiz olsak bu ucuslari iptal ederiz birazda gercekci olalim acida olsa malesef gercek.

Sevgiyle kalin

MENAJER
Menajer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.05.2009, 21:59   #10
efe-58
Yiğido

selam
konu öger tur degil. konu Avrupadan sivasa ucak seferleri. öger tur uzerinde
durmanin bir anlami yok. yetkililerin sesimizi duymasi ve Avrupdan sivasa
direkt ucak seferlerini organize etmeleri. öger tur her neden,den olursa olsun
ucuslari durdurmusdur. saygiyla karsiliyorum. ama yetkililerin bu konuyu bilmelerine ragmen, zamaninda bir cözum bulmamalarini,anlayamiyorum.
Tekrar soruyorum Sivasa dishatlar terminali neden yapiliyor ? elimizde
olan seferlerin devamli olmasi icin gereken tanitim, reklamalari yapmiyor.
Iptal edilen ucuslara sessiz kaliniyor, ben bunlari anlayamiyorum.
saygilar.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)