Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Rezil rüsva oldu!!! - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.03.2011, 22:45   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Rezil rüsva oldu!!!

Sivas'ta yıllardır restorasyonları tamamlanamayan tarihi eserlerin içinde bulunduğu durum içler acısı. Çalışmaların kış döneminde bile durmadığı kent merkezindeki Çifte Minareli Medrese ve Şifahiye Medresesi'nin restorasyonları bir türlü tamamlanamadığı gibi, istenilen düzeyde de gerçekleştirilemedi. Gökmedrese'deki çalışmalarda halen devam ediyor.

Kent merkezindeki tarihi eserlerin restorasyonları değim yerinde ise rezil rüsva oldu.
Restorasyon çalışmaları ile birlikte tarihi eserlerin daha çirkin bir görüntü içine girdiğini savunan vatandaşlar, “Keşke restorasyon yapılmasaydı” şeklinde tepki gösteriyor.
Tarihi Şifahiye Medresesi'nin su oluklarının altında oluşan çirkin görüntünün Sivas'a hiç yakışmadığını dile getiren vatandaşlar, Vali Bey, Vakıflar Bölge Müdürü, İl Kültür ve Turizm Müdürü, bu konuyla ilgili kim var ise, bu rezilliği görmüyor mu? Buna neden müdahale edilmiyor? Mimarlar Odası, niçin bu olumsuzluklar karşısında suskun?
Herkesin bu olumsuz ve rezil tabloda bir payı var. Eskisi bundan daha iyiydi. Olukların altındaki tablo işin düzgün yapılmadığını gösteriyor. Bu olukların sökülüp yeniden yapılması gerekmez mi?" şeklinde tepki gösterdi.
Bu yıl tamamlanması beklenen restorasyonların bir taraftan sürerken bir taraftan da yeni yapılan yerlerin daha çalışmalar tamamlanmadan çeşitli olumsuzlukları ile ön plana çıkması, kafaları karıştırıyor.
Yılan hikâyesine dönen restorasyon çalışmaları ile ilgili tepkiler artıyor. Vatandaşlar Sivas'ın tarihi geçmişine ışık tutan ve yüzyıllarca ayakta kalarak günümüze kadar ulaşan Selçuklu eserlerinin restorasyonlarının uzun süredir tamamlanamaması tepki gösteriyor.
İlgili ve yetkili makamların, bu konuda daha titiz olması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, “Bu tür olumsuzluklar sadece Sivas'a mı özgü bilemiyoruz. Acaba diğer illerde de bu tür olumsuzluklar oluyor mu? Görmedik duymadık. Gören, duyan var mı?” şeklinde tepkilerini dile getirdi.
Devletin kontrolü ve denetimindeki restorasyon işlerinin bir türlü tamamlanamamasının sorumlusunun kim olduğunu merak ettiklerini dile getiren vatandaşlar; “tarihi eserlerimizin restorasyonu içinden çıkılmaz bir hal aldı. Daha ne kadar sürecek buradaki çalışmalar belli değil.
İnşallah bu sene biter. Bu iş nasıl bu hale geldi, neden bu kadar gecikti, buna kim yada kimler neden oldu bilemiyoruz. Bu olumsuzlukların sorumlularının cezalandırılması gerekiyor” dedi.
GÖKMEDRESE'DE AYNI DURUMDA
2008 yılı sonunda tamamlanması gerekirken bir türlü bitirilemeyen Gökmedrese'nin restorasyonunu da istenilen düzeyde gerçekleşmiyor.
Daha tamamlanmadan çevresindeki yapıların bazı bölümleri tahrip olan Gökmedrese ile ilgili de tepkilerini dile getiren vatandaşlar; “Bu önemli eserin restorasyonu da bir türlü bitmedi. Bir süre sonra bitecek elbette ama kaç gün dayanacağı meçhul. Çevresine örülen duvar anlamsız olduğu gibi sağlıksız da daha şimdiden dökülmeye başladı.
Yarın bir gün çok çirkin bir hal alacak gibi görünüyor. Peki bu olumsuzlukların sorumlusu kim, hesabını kim verecek. Bu nasıl restorasyon, bu nasıl mantık. Devlet bu eserlerin ayakta kalmasını sağlamak için para harcıyor. Ama görüntü o şekilde değil” eleştirisinde bulundu.
2008 VE 2009
YILLARI SONUNDA TAMAMLANACAKTI
Sözleşmeye göre kent merkezindeki tarihi eserlerin restorasyon işlerinin 2008 ve 2009 yıllarının sonunda tamamlanacaktı ama olmadı.
Şifahiye Medresesi restorasyon işinin 2008 yılı sonunda, Çifte Minareli Medrese'nin restorasyon işi ise 2009 yılı sonunda tamamlanması gerekiyordu.
Gökmedrese'nin restorasyon işinin de 2008 yılı sonunda tamamlanması gerekiyordu.
Restorasyonların bu yıl tamamlanması bekleniyor.

Sivasin Sesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.03.2011, 23:41   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Rezil rüsva oldu!!!

mimarlar odası iş eski fuar alanına gelince konuşuyorsunuz az bir gayretde bu konuda gösterseniz.adamlar gökmedresenin etrafına 4m duvar çekmişler.resmen görmesinler diye yapmışlar gerçekten yazık günah ayıp rezillikten başka bişey değil yani.
Alt 29.03.2011, 10:21   #3
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein

coookkk üzücü coookk
yazik ki ne yazik ama gel görki bizim vekiller ne yapiyor...hic birsey...
icimiz aciyor bu durumlari gördükce

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.04.2011, 23:01   #4
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1310 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Bu ülkenin manevi maddi değerlerini yok eden haindir . Tiksiniyorum artık şu beceriksiz dangalakları okumaktan.
Alt 02.04.2011, 12:02   #5
esrarengiz
Yeni Yiğido

esrarengiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

esrarengiz Şuan esrarengiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2011 22:41

Tecrübe Puanı: 687 esrarengiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivasimiza yapilan en buyuk kotuluklerden biride bu restorasyon adi altinda yapilan yok etme planidir... sivasa geldigim gun ilk isim oralari gezmek oldu cunku herkes cok guzel felan diyordu...daha ilk gorusumde soyledigim tek sey...bitirmisler sagolsunlar dedim...cunku cocuklugumuz oralarda gecdigi icin oranin nasil bir guzellikte oldugunu iyi biliyorum...eskiden agac golgeleri altinda cimlere uzanir ogle gunesinin tadini cikarirdik...ama simdi gel gorki deyim yerindeyse agaclar bile yok artik...ve yapilan tamirlerde sunu iyi tespit ettim bir insaatci olarak tabi..yeni konulan taslarla eski taslarin uyumu olmamis simdiden daha 3- 5 santim acilmis aralari bunu nasil yaparlar aradan 2 yil gecsin tamamiyle coker yeni duvarlar ....ama is politikaya gelince susmazlar konusurlar sivasli vekillerimiz sivaslimiz haddi bunada sessiz kalmayinda gorelim... bunun hesabini kim kime soracak sivas halki sessiz kaliyor bunda gerci sesini cikarinca neler oldugunuda herkes iyi biliyor.. ama sunu diyebilirimki arkadaslar sivas uzerinde acaip planlar kuruluyor..buyumesini istemeyen bazi kesimler calismalarini son hizla devam ettiriyor.. zamaninda her ay ugruna savaslar yapilan ve her zaman baskentlik yapmis bir yer olan sivas simdi buyuksehir olma yolunda bile zayif..tarih kitaplarindan okuyun timur un sivasi ele gecirmek icin neler yaptigini ve simdiyi dusunun sivasin elinden nelerin alindigini...kazanan belirsiz ama kaybeden sivas.....7 kitaya hukmetmis bir ecdadin torunlariyiz....ama bir sivasa sahip cikamiyoruz yazik gercekten yazik... o koltuklarda oturan ve kendini bir sey sanan adam musvettelerine sozum sudurki SIVAS ICIN HIC BIR SEY YAPMIYORSANIZ ..........
Alt 02.04.2011, 12:49   #6
amazon10
Usta Yiğido

amazon10 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amazon10 Şuan amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2015 12:20

Tecrübe Puanı: 578 amazon10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bende sivasa ilk geldim oradaki ağaçları hatırlıyorum. şimdi süs bitkisi dikmişler çok iç açıcı olmuş. sami aydın sağolsun.....

Adaletin asıl düşmanları;
durumundan memnun olan Kölelerdir...
amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar amazon10'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)