Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz? - Sayfa 65 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: 12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz?
Evet 289 57,68%
Hayır 212 42,32%
Katılımcı sayısı: 501. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.09.2010, 13:47   #641
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 709 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: 12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz?

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu kadar komik olmayın ya. Koskoca parti orta halli bir esnaf kadar da mı olamaz. Bilboarda reklam vermek nedirki parayı nerden buluyor diyorsunuz.

İşçi Partisi de Hayır pankartları yaptırmış. Finansmanını PKK mı sağlıyor acaba ??
yok gardaş pkk onlara artık yardım etmiyor............o işi chp üstlendi........
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı titizyiğido'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 14:17   #642
TripleDouble
Yiğido
NO AVATAR

TripleDouble Şuan TripleDouble isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 606 TripleDouble FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

AKP 12 Eylülün neresiyle hesaplaşıyor? Darbe anayasasına karşı olsaydı bu pakette; YÖK olurdu, siyasi partiler kanunu olurdu, seçim barajı olurdu, gençler, işçiler, memurlar, emekliler olurdu, Alevilerin talepleri olurdu, Kürtlerin talepleri olurdu, kadınlar olurdu… Var mı? Yok! Bu referandum; ‘82 anayasasını tam anlamıyla kurumsallaştırmaktadır.
Anlayana...
TripleDouble isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı TripleDouble'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 14:26   #643
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 14:36

Tecrübe Puanı: 3308 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
OSMAN ECE Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
TORUNLARIN GELECEĞİ İÇİN

hacıların hocaların
anaların bacıların
çektiğimiz acıların
bitmesi için EVET EVET EVET

batı ile yarıştılar
apo ile görüştüler
başörtüsüne karıştılar
özgürlük için EVET EVET EVET

çevirdiler binbir hile
zındanlarda çektim çile
suçsuz olduğum bilebile
o günlerim için EVET EVET EVET

40 yıldır işgence vardı
hep ettiler kulak ardı
aşık diyarinin derdi
torunların geleceği için EVET EVET EVET
aha bu saydıklarım daha yüzde biri bunlar için EVET EVET EVET
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı OSMAN ECE'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 14:49   #644
58Sevda
Usta Yiğido

58Sevda - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58Sevda Şuan 58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2013 00:40

Tecrübe Puanı: 698 58Sevda FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Dilsad Hatun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Komik .....
Bazı bilbordlara asılan ve ''türbanı rahibe kıyafetine benzeten'' afişlerle ilgili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kesinlikle biz asmadık asanlar belli' diyerek AK Parti'yi işaret etmişti.

Içişleri Bakanı Beşir Atalay, ''türbanı rahibe kıyafetine benzeten'' afişlerin CHP'li Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci tarafından yaptırıldığını söyledi.

Atalay, bazı bilbordlara asılan ve ''türbanı rahibe kıyafetine benzeten'' afişlerle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu afişlerin partisince asılmadığını ifade ederek konuyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ''hakaret içeren'' sözler sarf ettiğini söyledi. Atalay, CHP İl Başkanı Berhan Şimşek'in de afişleri kendilerinin asmadığı yönünde açıklamalarda bulunduğunu da hatırlattı.
İçişleri Bakanlığı olarak afişleri kimlerin astığını belirlediklerini belirten Atalay, ''Biz bunu bulduk. Bu afişler CHP'li Avcılar Belediye Başkanı tarafından yaptırılmış. Nerede basıldığını bulduk, kime sipariş edildiğini bulduk, ne kadar bastırıldığını bulduk. Bu kişilerin hepsi konuştular. Bilbordlara asanlar da konuştular. Bunu yapan Avcıların CHP'li başkanı'' diye konuştu.

Afişler asılırken CHP İl Belediye Meclis Üyesi Ali Oral'ın da bizzat başında bulunduğunu ifade eden Atalay, şunları kaydetti:

''Biz CHP'lilere diyoruz ki, 'Bunu siz yaptınız. Birinizin yaptığından diğerinin haberi olmayabilir. Veya haberiniz var, böyle gösteriyorsunuz ama utanmadan Başbakanımıza zavallı tabirini kullanıyorsunuz. Gelin özür dileyin.' Bunu isim isim ben açıklıyorum. Kimlerin yaptığını, hangi matbaada basıldığını, kimler tarafından asıldığını, İstanbul Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin bizzat matbaalarla görüşerek bunu sipariş ettiğini, biz bunları açıklıyoruz.''

Kılıçdaroğlu ve Şimşek'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'den özür dilemesini isteyen Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu CHP, kendi içlerinde birtakım numaralar çevirirler, oyunlar oynarlar. Bunun suçlusu olarak Hükümeti gösterirler. Genel Sekreterleri telefonu açıkta bırakır, karşıdaki gazeteci dinler. Ondan sonra vay 'Hükümet bizim genel merkezimizi, genel sekreterimizi dinletiyor' diye suçlamalarda bulunurlar. Hep böyle, kara kampanya. Şimdi CHP yine aynen o kara kampanyasını yürütüyor. Biz insanları ahlaklı, edepli olmaya, dürüst politika yapmaya davet ediyoruz. Şu Ramazan ayında hakaretlerle, kara kampanyalarla halk oylaması çalışması yürütmesinler, dürüstçe çalışsınlar.''

Bakan Atalay, AK Parti'nin referandum kampanyasının sadece Anayasa değişiklik paketini anlatmaya yönelik olduğunu, kimseye hakaret içermediğini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu'nun ''AK Parti bilbordları paraları nereden buluyor?'' yönündeki sözlerine de değinen Bakan Atalay, bu paraların Devletin oy oranları doğrultusunda siyasi partilere verdiği yardımlar olduğunu söyledi. Atalay, aynı yardımdan CHP'nin de yararlandığını ifade etti.

CHP'nin dürüst politika yapmadığını ifade eden Bakan Atalay, ''Görüyorsunuz, şu iki günde yaptıklarının bile dürüstlük ile hiç ilgisi yok. CHP'nin mayasında bu var. Öyle bir genel başkanın değişmesi ile falan CHP'nin mayası değişmez. CHP bildiğiniz statükonun koruyucusu, geleneksel aynı bildiğiniz CHP'dir'' değerlendirmesinde bulundu.

AA

Yine DOBROSKIII oldun kemal bey, bize baykali ozlettirmiyorsun..
58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı 58Sevda'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 15:00   #645
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 14:36

Tecrübe Puanı: 3308 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kendileri yaparlar zeytin yağı gibi hemen üste çıkarlar ve KIRMIZI DOSYA KOLTUĞUNDA
KOŞAR ADIM MAHGEMEY GİDERLER SONUÇ KOSKOCABİR FOS
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar OSMAN ECE'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 15:03   #646
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 946 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bu da AKP'nin korsan afişi
05 Eylül 2010 Pazar 12:59
AKP'nin İstanbul'daki bilboardlara astığı bir afiş vatandaşı şaşırttı, CHP'lileri ise çileden çıkardı...

Referandum yaklaştıkça siyasette 'Evet', 'Hayır' savaşı hızlandı. AKP, 'hayır' çıkması yüksek ihtimal olan Şişli'deki bilbordlardan birine 'Tarafsız ve bağımsız yargı için evet' yazılı bir afiş astı.

Akşam'dan Gülten Kılıç'ın haberine göre afişteki fotoğrafta, başında kasket bulunan kişi ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na benzerliği ile dikkat çekti. Afişe bakanlar, ilk görüşte 'evet' isteyen bu kişiyi Kılıçdaroğlu' zannetti. CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, 'AKP'ye ait olan afişte kullanılan resim Kılıçdaroğlu'na çok benziyor. Bunlar basit ve çirkin' dedi.

Başbakan'ın Diyarbakır'daki mitingte sözünü ettiği ve İstanbul'da CHP imzasıyla ilan panolarına asılan 'Rahibe Kıyafetine Evet' afişleri üzerine harekete geçen CHP İstanbul İl Başkan Şimşek afişlerin korsan olduğunu ve suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

GEN POLEMİĞİ

CHP İl Başkanı Şimşek, bu afişin kimler tarafından ve hangi amaçla asıldığının araştırılmasının CHP'nin görevi olmadığını araştırılmanın İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın ve Başbakan Erdoğan'ın görevi olduğunu söyledi. Afiş üzerine 'Genlerinde var' diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Çelik'e yanıt veren Şimşek, 'Sen genini kontrol ettirsen bozuk çıkar. Ben genimi ölçtürsem Anadolu'dan çıkar' diye konuştu.

gazete5.com
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 15:14   #647
58Sevda
Usta Yiğido

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Bu da AKP'nin korsan afişi
05 Eylül 2010 Pazar 12:59
AKP'nin İstanbul'daki bilboardlara astığı bir afiş vatandaşı şaşırttı, CHP'lileri ise çileden çıkardı...

Referandum yaklaştıkça siyasette 'Evet', 'Hayır' savaşı hızlandı. AKP, 'hayır' çıkması yüksek ihtimal olan Şişli'deki bilbordlardan birine 'Tarafsız ve bağımsız yargı için evet' yazılı bir afiş astı.

Akşam'dan Gülten Kılıç'ın haberine göre afişteki fotoğrafta, başında kasket bulunan kişi ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na benzerliği ile dikkat çekti. Afişe bakanlar, ilk görüşte 'evet' isteyen bu kişiyi Kılıçdaroğlu' zannetti. CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, 'AKP'ye ait olan afişte kullanılan resim Kılıçdaroğlu'na çok benziyor. Bunlar basit ve çirkin' dedi.

Başbakan'ın Diyarbakır'daki mitingte sözünü ettiği ve İstanbul'da CHP imzasıyla ilan panolarına asılan 'Rahibe Kıyafetine Evet' afişleri üzerine harekete geçen CHP İstanbul İl Başkan Şimşek afişlerin korsan olduğunu ve suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

GEN POLEMİĞİ

CHP İl Başkanı Şimşek, bu afişin kimler tarafından ve hangi amaçla asıldığının araştırılmasının CHP'nin görevi olmadığını araştırılmanın İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın ve Başbakan Erdoğan'ın görevi olduğunu söyledi. Afiş üzerine 'Genlerinde var' diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Çelik'e yanıt veren Şimşek, 'Sen genini kontrol ettirsen bozuk çıkar. Ben genimi ölçtürsem Anadolu'dan çıkar' diye konuştu.

gazete5.com
ben akpnin boyle birsey yapacagina inanmiyorum, ki diyelim yapti, afisteki kemal bey mi?? hayir degil sadece benziyor.. kemal beyi dua etsin o adam'a benzetmis, ama CHP ne yapti, bacilarimizi analarimizi rahibeye benzetti, hangisi daha yuz kizartici simdi???

ha bide su bolumu cok gulunc'te :

Alıntı:
kendilerine mi suc duyurusunda bulunacaklar?? bunlar harbi komedi ya
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar 58Sevda'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 15:25   #648
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 946 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
58Sevda Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ben akpnin boyle birsey yapacagina inanmiyorum, ki diyelim yapti, afisteki kemal bey mi?? hayir degil sadece benziyor.. kemal beyi dua etsin o adam'a benzetmis, ama CHP ne yapti, bacilarimizi analarimizi rahibeye benzetti, hangisi daha yuz kizartici simdi???

ha bide su bolumu cok gulunc'te :

kendilerine mi suc duyurusunda bulunacaklar?? bunlar harbi komedi ya
Tabi tabi zaten size gelince öyle birşey ihtimal dahi verilmez.
Bakın bunun partinin haberi olmadan işgüzar bir belediye başkanının yaptırdığı bir davranış diyelim böyle bir şey izinsiz yapıldığı için ceza yada suç gerektiriyorsa ilgili parti o kişi için sanıyorum gerekli yaptırımlar uygular.
Şunu anlayamadım rahibe benzemek yüz kızartıcımı rahibede inancı gereği kapanmıyormu? Neden böyle bir benzerlik kurulmuş orasını anlayamadım.Sizce rahibe olmak yüz kızartıcılık birşeymi onlar ülkesinde yüzü kzıarıkmı dolaşıyor sevda58
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.09.2010, 15:40   #649
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Bakın bunun partinin haberi olmadan işgüzar bir belediye başkanının yaptırdığı bir davranış diyelim böyle bir şey izinsiz yapıldığı için ceza yada suç gerektiriyorsa ilgili parti o kişi için sanıyorum gerekli yaptırımlar uygular.
Şunu anlayamadım rahibe benzemek yüz kızartıcımı rahibede inancı gereği kapanmıyormu? Neden böyle bir benzerlik kurulmuş orasını anlayamadım.Sizce rahibe olmak yüz kızartıcılık birşeymi onlar ülkesinde yüzü kzıarıkmı dolaşıyor sevda58
O resimdeki Kemal Kılıçdaroğlu mu?
Alt 05.09.2010, 15:40   #650
58Sevda
Usta Yiğido

Alıntı:
evet evet AKP'nin isi gucu yokta chp gibi alavere dalavere cevirecek hemi? chp camur at izi kalsin siyasetti yapiyor, ama camur donup dolasip gene kendilerini buluyor..
kendi iclerinde bile birbirlerinden ne yaptiklarindan haberi bile olunmuyorsa diyecek bir laf bulamiyorum.

dogru bunda ne var dimi inanci geregi kapaniyor, israillerinin kafasina taktigini dedelerimizin namazda taktigi takkeyle kiyaslamak misali dedigin..
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar 58Sevda'e Teşekkür Ediyor...
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)