Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas Neden Gelişmedi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.05.2009, 18:29   #1
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 733 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Sivas Neden Gelişmedi

Sivasın Neden Gelişmediğini ve göç verdiğini tartışalım Mesala Eskiden Kayseri bizden küçükmüş Sonra bizi geçti gelişmişlikte.

Neden Sivasa Yatırım yapılmadı. Birileri Sivasın Gerilemesini niye istemediler, Eğer Sivas gelişseydi sizce nufusu kaç olurdu,Sivasın Gelişmemesinde Kışın ağır Geçmesi neden olabilirmi,Sonra Sivas Şehrinin Genişlemesindeki engel Coğrafi konumumu.

Sizce Sivastan tekrar Göçen insanlar tekrar dönerlermi. Sivas Tekrar Göç alması için ne yapmalı.

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.
Alt 25.05.2009, 18:40   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4503 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Sivas Neden Gelişmedi

Sivasımızın tekrar göc alabilmesi için çok büyük yatırımların yapılması lazım ben sivasın göc alacağını hic düşünmüyorum ama göc vermeye devam eder diye düşünüyorum
Alt 25.05.2009, 19:11   #3
H_Turan
Usta Yiğido

Benim Fikrim Birileri Sivasın Gerilemesini İstediler Hiç yatırım yapılmadı İnsanımız Ekonomik sorunlar nedeniyle Büyük şehirlere göç etti.

Ama Tarihte SİVAS büyük ve gelişmiş şehirdi Boşuna Dememiş Evliya Çelebi Beldelerin Anası diye.

Yorumlarınızı Bekliyorum.
Alt 25.05.2009, 20:05   #4
alix_özdemir
Yiğido

alix_özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

alix_özdemir Şuan alix_özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2011 01:07

Tecrübe Puanı: 680 alix_özdemir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu onuda söylenecek o kadar söz var ki. Hepsini bir araya getirsen kilometrelerce yol olur. Ancak benim görüşlerime göre en temel noktalar şunlar:

- Kişilerin şahsi çıkarlarını Sivas'ın, hatta Türkiye'nin üzerinde görmeleri,
- Gelişmekte olan veya gelişen kentlerin ağzı açık izlenmesi,
- Bizim yapmamız gereken icraatleri başka illerin yapması ve bizim karşı çıkmamamız,
- Türkiye'de söz sahibi Sivaslıların Sivas'a sahip çıkmaması,
- Sivaslı zenginlerin veya diğer büyük yatırımcıların Sivas'a yatırım yapmaması ve bunları kimsenin teşvik etmemesi.
- Göçü en kısa yoldan kurtulma olarak görmemiz ve Sivasımızı kalkındırmayı düşünmememiz
- Sivaslı'nın Sivaslıyı ancak lafta desteklemesi.
- Ve bana göre en önemlisi kendimizi küçük görmemiz ve kendi potansiyelimizin farkında olmamamız...

Bunlar bana göre sadece birkaçı. Umarım bu gidişat artık son bulur ve ülkemizin önde gelen bir-iki ilinden biri oluruz. Saygılarımla...
Alt 25.05.2009, 20:22   #5
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

İnsanalar işsiz kalırsa ne yapar ekmek parası için başka, başka arayışlara geçer. Ve nüfüsündan çoğunu yurt dışı ve ülkenin diğer büyük şehirlerine yollar.
Yoksa kim vatanını terk edip gurbetlik çekmek ister. Ve yıllardan beri yatırım adına fazla birşey alamayınca ve mevcut kazanılmış yatırımlarıda birer birer kaybedince işte bu tablo ortaya çıkmıştır.
Demekki bu süreç içerisinde, kim bu işlerle ilgiliyse sorumluysa görevlerini yerine getirememişler.Bundan sonrada getirirlermi kocaman bir soru işareti. İnşallah getirirler başka ne diyebilirizki... Bir umut.
Alt 25.05.2009, 23:08   #6
H_Turan
Usta Yiğido

Sivas Gelişmesi Engellendiler Gibi Geliyor O kadar yer altı zengilliği var,Kaplıcası,doğal güzelliği var tarihi eserleri var hiç birinden faydalanamadı Aksine geriledi bunda siyaserçilerin de payı var seçildikten sonra demekki sivası unuttular iyi temsil edemediler Sivasda İşsizlik Arttı ve göç verdi büyük illere ve yurt dışına onlarda haklılar sonuçta.

Dışardaki Sivaslıların çokluğunu düşünürsek Eğer Sivas göç vermeseydi Kim bilir nufusu ne kadar olurdu.
Alt 25.05.2009, 23:44   #7
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 795 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Fazla söze gerek yok bence.

Tek sorun Sivasın içinde Sivaslı Sivaslıyı çekemiyor, bir adım ileri giden olsa hasetlikten çatlıyor.Birbirinin başarısını kutluyacağı yerde kıskanıyor.Onun yüreklendirmiyor birlik ve beraberlik,dayanışma içinde olmuyor. Ama Sivas'a bir yabancı gelse onun en basit bir başarısında göklere çıkarıyor. Oysa Sivas dışında yaşayan Sivaslılar bence dışarıda daha çok birbirini sevip destekliyorlar.
Eeee hal böyle oluncada tabiki göç etmek istiyorlar.Kendi toprağında kendi hemşerinden destek görmezsen ne olacak,sonrada göç eden edene.Açıkcası bu kadar toprağımı seviyorum ama yakında bende göç edebilirim.Kendi memleketimde garibim sanki, akraba kalmadı ki herkes gitti.
Bir örnek size: TOKAT GÜZELLEMESİ adlı şiirim Türkiye Birincisi oldu. Şu an Sivas dışında tüm Türkiye hatta yurt dışında bile haber oldu,başarım heryerde yazıldı.Sivas dışında değerimiz var.Sitemizde bile ödülm haberimi yönetime gönderdiğim halde buraya bile ana sayfaya haber olmadı.Zaten benim haberim olmadan başarımı herkes coşku ile yazıp kutluyor,Sivas dışındaki tüm ajanslar aradı kutladı haber yaptı heryere,beni kutlayıp yüreklendirdiler ama ben isterdimki Sivas dışındaki illerden önce Sivas önemsemeliydi. İşte hemşeriye verilen değer. .Ama yabancı olsaydım oooo çoktan ana sayfada idim,haksızmıyım acaba .Türkiye birinciliği ödülü getirmişim,Sivasın adınııgururla dünyaya duyurmuşum kimin umurunda. Sağlık olsun. Sağolsun değerli hemşerim Arif Coşkun kardeşim ödül haberimi sitemize eklemiş çok memnun oldum.Kutlayan tüm canlarıma sonsuz teşekkür ederim.Manevi destek ve yüreklendirmenin yeri bence milyarlara değer.Ben burasını ailem biliyorum.İyiki buradayım.İyiki herşeyimi paylaşabiliyorum. Bundan daha güzel ne olabilirki...

Demekki, Sivastan göç edenler çok haklılar, vefa göremeyince ne yapsınlar hani doğrusu darısı bana diyorum.
Burasını ailem bilim duygularımı paylaştım. Çarşamba günü Tokata gidiyorum ısrarla davet edildim ama inanın içim buruk.Orada EFSANE adlı şiir kitabıma imza günü de yapmam isteniyor.Hiçte içimden gelmiyor ama sanırım önemseyenlere hayır diyemiyeceğim. Sitem ettim bağışlayın lütfen sizler canım ciğerimsiniz size sitem etmiyeyimde kime edeyim....,
Kısacası Sivasımızın kalkınması için ilkönce birbirimizi her an kucaklamak,birlik ve beraberlik tutkunluk içinde olmayı öğrenmemiz lazım diye düşünüyorum.
Herkese güzel Sivasımızdan kucak dolusu selam,sevgi ve saygılarımla
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.05.2009, 00:33   #8
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 950 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivasta deniz olsaydı çok farklı olurdu herşey.
qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.05.2009, 01:20   #9
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 982 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Konuyu açan üyemiz güzel konuya değinmiş ama bence başlık biraz yanlış gibi. Sivas Neden Gelişmedi değilde ''Sivas Neden Geliştirilmedi'' olmalıydı...
Alt 26.05.2009, 06:24   #10
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

evet bundan sonra biraz zor daha fazla göç vermesse güzel büyük yatırımlar yapılmadıkça göç almaz vermeye devam eder
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)