Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.12.2009, 08:13   #1
fırtına110
Tecrübeli Yiğido

fırtına110 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fırtına110 Şuan fırtına110 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.02.2014 14:10

Tecrübe Puanı: 568 fırtına110 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Tarihten gelen kardeşliğimizi bozmayalım

Türk Milleti Anadolu coğrafyasında bin yıldır kalıcı olarak yaşamaktadır.Bin yıldan daha öncede Türkler Anadolu’ya defalarca gelmişler,akınlarda bulunmuşlar,bir kısmı yerleşmiş,çok önemli bir kısmı ise Anadolu’dan ayrılmışlardı.
Malazgirt Zaferinden(1071) itibaren ise kalıcı olarak Anadolu’ya yerleşen Türkler,burayı yurt etmişler,vatan yapmışlardır.Çok kısa bir süre sonrada Anadolu’ya artık Türkiye denilmeye başlanmıştır.Türklerin yurdu,Türklerin vatanı,sahip oldukları yer anlamına gelen Türkiye ismini yaklaşık bin yıldır bu topraklarda şan ve şerefle taşımaktayız.
Biz Türkler Orta Asya daki hayat şartlarının getirdiği yardımlaşma,dayanışma,paylaşma ,fedakarlık,kahramanlık,cesare t,sadelik vs özelliklerimizi, bazı değişikliklere de uğrayarak Anadolu’ya taşımış,burada karşılaştığımız kimler varsa onlara karşıda milli değerlerimizden kaynaklanan özelliklerimizi göstermeye başladık.Bin yıldır bu topraklarda dostça yaşadığımız bir çok gayri Müslimlerin yanı sıra,Müslüman olarak gördüğümüz ve kardeş gibi yan yana.omuz omuza vererek yaşadığımız farklı topluluklar’da vardı.
Kürtlerden bahsediyorum.Bin yıllık kardeşliğimizi yaşatmak zorunda olduğumuz Kürt kardeşlerimizden bahsediyorum. Etle tırnak gibi olduğumuz,birbirimizden kız alıp kız verdiğimiz,aynı kaderi paylaştığımız,aynı vatanı beraberce savunduğumuz,aynı kaptan yemek yediğimiz kardeşlerimizden bahsediyorum.Kürtlerin,elbette bazı farklı kültürel özellikleri vardır.Onları yok sayamayız.Zaten yok saymadıkta hiçbir zaman.Belki birbirimizi çok fazla tanımadan olumsuz bazı kanaatlere sahiptik.Fakat ekonomik ,güvenlik,eğitim,coğrafi vs gibi şartların zorlaması sonucunda Büyükşehirlere gelince birbirimizi daha yakinen tanımak imkanımız oldu.Gördük ki aslında birbirimizle çok benzer özelliklerimiz de varmış.
Yarım asırdır Türkiye’mizde kardeşliğimizi bozmaya yönelik çok ciddi mücadele devam etmektedir.Fakat boşuna uğraşmasınlar bunu başaramayacaklar.Kardeşliğimiz in kıymetini ve önemini bugünlerde daha iyi anlamaktayız.Yöneticilerin belki iyi niyetli ama,başarabilecekleri konusunda ciddi endişelerim olan bazı girişimleri var.Çok acemicilik ve iş bilmemezlik,bazı kötü niyetlilerin etkisi,içerideki bazı unsurların engellemeye çalışmaları,yol ,yöntem,yordam bilmemeleri ve daha birçok sayabileceğimiz sebeplerden dolayı maalesef sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz.Kardeşliğimizi bozmak isteyen birçok Zararlı unsurların olduğu herkesin malumu olduğu bilindiği halde neden kardeş kavgasına girelim ki. Neden kardeşliğimizi bozalım ki.Çok az da olsa gerçekten ayrılıkçı Kürtler var,Devletimizi yönetenlerin zafiyeti olmasa zaten bu azınlık çok kısa bir sürede temizlenip,ülkenin bölünmez bütünlüğüne inanan kardeşlerimizle beraberce yaşamaya devam edebiliriz.
Türk- Kürt kavgası çıkartmak isteyenlerin amaçlarına alet olmayalım.B u dıştaki ve içteki zararlı unsurların işine gelir.Tahriklere kapılmadan,sabırla gelişmeleri takip ederek,gerekirse milli refleksimizi hazır tutarak,işimize bakmak zorundayız.Alçakların ekmeğine yağ sürmeyelim.Bizi birbirimize düşürerek arkamızdan kıs kıs gülmelerine fırsat vermeyelim.Bütün Kürtlerle anlaşmak zorunda değiliz.Her yönden beraber hareket etmek zorunda hiç değiliz.Fakat beraber yaşamak zorunda olduğumuz bir vatanımız var.Etle tırnak gibi ifade ettiğimiz bu yakınlığı hiçe saymamızda mümkün gözükmemektedir.Kim ne derse desin.Bizim Türklerinde bir sürü cahili var.Cahillere aldanmadan,aklı başında davranarak,kararlı bir şekilde içinden geçtiğimiz hassas dönemi atlatmalıyız.
İnanıyorum ki yakın bir gelecekte bugünlerde yaşadığımız olumsuz gelişmeleri aşmış olarak ,her şeyin daha güzel olmaya başladığı bir Türkiye göreceğiz.
Coğrafi şartların,tarihi zorlamaların,stratejik gelişmelerin,mecburiyetlerin dayatması sonucunda da olsa yakın bir gelecekte terör sorunu ortadan kalkacak,analar ağlamayacak,bu asker gidecek ,geri gelecek ümitleri gerçekleşecek,Yeniden büyük Türkiye rüyası gerçekleşecektir.Bunu ne Amerika,ne İsrail, nede bir başka ülke engelleyecektir.Biz zor zamanlara alışkın milletiz.Allahın izniyle bugünlerde geçecek,gündeme konu olan değil,gündem belirleyen ülke haline geleceğiz.Mazluma ümit,zalime korku salacağız.

OSMAN AZMAN
oazman@hotmail.com
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)