Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Hz ALİ Efendimizin (r.a) resimleri gercekmidir?? - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini Bilgiler > Muhtelif konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.06.2009, 02:51   #21
Glock23
Usta Yiğido

Glock23 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Glock23 Şuan Glock23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2013 09:20

Tecrübe Puanı: 726 Glock23 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Hz ALİ Efendimizin (r.a) resimleri gercekmidir??

Alıntı:
Sivaslisandy-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
cok güzel anlattiniz birde gelin onlara sorun!?peygamberlik hakkiydi hz.ayse (ra)yüzünden olamadi diyorlar!
Aleviligin kökü bizanslilara ve hazreti meyrem anlayisina yani hiristiyanlikla es degerdir daha dün alman gazetesinde okudum burdada bayagi bir hareketlilik var konunun disina cikmis olabilirim cok özür diliyorum hepinizden.
Ama kürt sorunu ile alevi sorunu basa bas lobi faliyetlerine devam ediyorlar!
(birde domuz etini yemekte sakinca görmüyorlar camileride istemediklerine göre nereye dogru kaydiklarini birde siz düsünün!?(cem)evleri dedikleri ne ise yariyor!?neyse ben cekiliyorum hepinize hayirli geceler...

Pes yani, konu nerreden nereye geldi. Bu yazdiklarinizi neye dair yaziyorsunuz? Kulaktan dolmami? yoksa Alevilik hakkinda gercekten bir arastirmami yaptiniz. Bu ortaya attiginiz iddalari somutlandiracak bilgileri rica ediyorum sizden.
Konu Hz. Ali'nin resimiyle ilgili bir konu, Bizanslilar, domuz yeme meselesi,(Yahidilerde domuz yemiyor, sade biz Muslumanlar degil) kurtluk, alevilik
konusu degil. Lutfen saptirmayalim baska yerlere.
Saygilar
Glock23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.06.2009, 02:56   #22
HaKaaN
Usta Yiğido

HaKaaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaKaaN Şuan HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 02:29

Tecrübe Puanı: 701 HaKaaN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
nurcansl Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Pes yani, konu nerreden nereye geldi. Bu yazdiklarinizi neye dair yaziyorsunuz? Kulaktan dolmami? yoksa Alevilik hakkinda gercekten bir arastirmami yaptiniz. Bu ortaya attiginiz iddalari somutlandiracak bilgileri rica ediyorum sizden.
Konu Hz. Ali'nin resimiyle ilgili bir konu, Bizanslilar, domuz yeme meselesi,(Yahidilerde domuz yemiyor, sade biz Muslumanlar degil) kurtluk, alevilik
konusu degil. Lutfen saptirmayalim baska yerlere.
Saygilar
nurcan kardes ...sana kardes dıyebılıyorum degılmı buna kızabılıyormusun istersen kızabılırsınde fakat ben kızacagını sanmıyorum..ve tek bır yazı yazıyorum buraya .alevi sunni kardestir p.k.k kalleştir..bu yeterlimi buraya..
farklı davaları savunmuyoruz bızler hepimiz islam yolunda hak yolundayız.bundan benim şuphem yok suphesı olanlar yazabılır..............

ÖLüMüDe ÖLDüReN RaBBe...SeCDeLeR OLSuN.....
HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.06.2009, 03:11   #23
Glock23
Usta Yiğido

Glock23 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Glock23 Şuan Glock23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2013 09:20

Tecrübe Puanı: 726 Glock23 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
HaKaaN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
nurcan kardes ...sana kardes dıyebılıyorum degılmı buna kızabılıyormusun istersen kızabılırsınde fakat ben kızacagını sanmıyorum..ve tek bır yazı yazıyorum buraya .alevi sunni kardestir p.k.k kalleştir..bu yeterlimi buraya..
farklı davaları savunmuyoruz bızler hepimiz islam yolunda hak yolundayız.bundan benim şuphem yok suphesı olanlar yazabılır..............
Rica ederim Hemsom, sana neden kizayim, sozum sana degil ki. Tabiki farkli davalari savunmuyoruz, benim sozum Musluman kardesler arasinda ikilik yaratmaya calisanlaradir. Saygilar
Glock23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.06.2009, 03:13   #24
HaKaaN
Usta Yiğido

HaKaaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaKaaN Şuan HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 02:29

Tecrübe Puanı: 701 HaKaaN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bu bıızm elimizde olan birşey kesınlıkle ikilik degıl tek yurek olmalıyız elin keferesı dıyorum ozur dılerım bızı bırbırımıze dusurmeye calısıyor bunlara aldanmayalım ...var olanı bır olanı bilelim yeter..

ÖLüMüDe ÖLDüReN RaBBe...SeCDeLeR OLSuN.....
HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.01.2010, 10:18   #25
Ebuhalid_52
Tecrübeli Yiğido

Ebuhalid_52 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ebuhalid_52 Şuan Ebuhalid_52 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 15:46

Tecrübe Puanı: 565 Ebuhalid_52 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

paylaşım çok güzel doğru hak olan bilinmeli ..bana görede resim olması H.Z ALİ (r.a) efendimize saygısızlıktır.

kendide dediği söz ortada yazmıssınız oraya gayet güzel burda resim asmanın sevgiyle kıyaslancak bi tarafı yok sonucta o dönemde Peygamberimiz (S.A.V) 'de yaşıyordu çizilmemesinin tek sebebi onların sıfatlarının simalarının benzeri olamıcak ALLAH indinde yüce insanlar olmalarıdır.

madımak_58

yazdıklarında Peygamber Efendimizin (S.a.v) resmi olsa falan diye biraz ne yazdıgını bilmeden yazmıssın belli. böyle bişey gecmişten bugüne kadar olmamıstır olamazda . ayrıca alevi kesimi kendini ayrı görmek istedikleri içinde bu tartısmaya pek izin verilmiyor resimdir ibadet şeklidir falan.. H.z Ali(R.a) Ehl-i beyt'tir onların arasında bir sevgi paylaşımımı yapıcaz hayır öyle birşey olamaz değerleri ölçülemez! Allah Resul imanıdır bizimkisi
Kim Peygambere(S.A.V) itaat ederse Allah'a itaat etmiş olur.Kim yüz çevirirse (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik. Nisa suresi, 80.Ayet

herşeyin ölçüsü vardır bu ölçüde gerektiği gibi davrananlardan eylesin bizleri Hak teala inşAllah.

Selamu aleykum hayırlı günler.
Alt 28.01.2010, 11:42   #26
...Gül...
Yasaklı
NO AVATAR

...Gül... Şuan ...Gül... isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.05.2010 16:24

Tecrübe Puanı: 0 ...Gül... FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bir alevi olarak konuya cevap verme gereği duydum.

Hz. Ali Efendimizin ve Diğer 11 İmam'ımızın Resimleri TEMSİLİ'dir.

Bizler resimler olsada olmasada onları seviyoruz ve gönülden bağlıyız.Bizleri onlara bağlayan resimleri değil, yaptıkları, ahlakları. insanlıklarıdır.
...Gül... isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ...Gül...'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.01.2010, 17:55   #27
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 13:47

Tecrübe Puanı: 686 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Ebuhalid_52 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

madımak_58

yazdıklarında Peygamber Efendimizin (S.a.v) resmi olsa falan diye biraz ne yazdıgını bilmeden yazmıssın belli. böyle bişey gecmişten bugüne kadar olmamıstır olamazda .
Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Pekala yıllar öncesinden bir resim Peygamber Efendimizin resmidir diye günümüze kadar gelse,nasıl bir yorum yapardınız merak ediyorum...
Benim yazdığımla sizin yazdığınız arasında büyük fark var.Anlaşılan pek anlayamamışsınız.Geçmişten bugüne kadar böyle birşey olmadığı için bende bir düşünün dedim sadece.Gelmiştir demedim! Bana sıra gelene kadar ne yazdığını bilmeyen,bilinçsizce konuşan o kadar insan var ki...

Ölçü konusunda katılıyorum ama.Aşırılık her zaman hem insanın kendisine,hem de çevresine zararlı olmuştur!
Alt 28.01.2010, 19:36   #28
Ebuhalid_52
Tecrübeli Yiğido

Ebuhalid_52 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ebuhalid_52 Şuan Ebuhalid_52 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 15:46

Tecrübe Puanı: 565 Ebuhalid_52 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

madımak
işte dedim ben size bunun olamıcagını ihtimalinin sıfır oldugunu ve Müslümanlarında böyle bir resim cıkarıp ona peygamberi anımsatıyomus gibi görmeleri imkansız oldugunu anlatmaya calısıyorum. ...ve bizler Alevi olsakta olmasakta bu resmi kabul etmiyoruz onların emsali olamaz anlatabiliyomuyum .

Gül ..Temsili resim diye bişey olmaz burda osmanlı padişahını falan kast etmiyoruz Hak olan bir Dinin Sahabesi Ehli beyt olan H.z Ali'nin onunla alakası olamıcak bir sözde resmi konusuyoruz her an vurguladım yine vurguluyorum emsali olmıcak insandır. o yüzden savunanlarında hata yaptıgına inanıyorum selametle.
Alt 28.01.2010, 20:30   #29
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Bu konuda pek bilgim yok ancak bu konuda uzmana sormanız gerek...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.01.2010, 20:34   #30
kolsuz_kerim
Usta Yiğido

kolsuz_kerim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kolsuz_kerim Şuan kolsuz_kerim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2012 23:13

Tecrübe Puanı: 749 kolsuz_kerim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

büyük saygısızlık her rüyada görülenin resmini çizilirmi

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil