Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas en çok hangi şehire benziyor...? - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.08.2010, 14:15   #11
subasi29
Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

subasi29 Şuan subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.01.2013 16:37

Tecrübe Puanı: 609 subasi29 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas en çok hangi şehire benziyor...?

herkesin memleketi kendine gore guzeldir..sivas bana yeter gerisi teferruat
subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı subasi29'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.08.2010, 19:21   #12
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 787 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben sivası en çok erzuruma benzetiyorum özellikle tarih kültürel şivesi ile iklimi ile.tarihi eserlerle özellikle selçuklu şehirleri ve eserler birbirleriniin kopyaları gibi.çifte minare dersen orda da aynen diğer medereseler dersen aynen var kongre binası ordada aynen var.soğuk ikisinde de var.ben sivası en çok erzuruma benzetiyorum.
Alt 10.08.2010, 19:59   #13
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 769 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Güzel bir başlık olmuş beğendim.

Sivas tarihsel derinliği, önemi ve zenginliği ile ele alındığında Anadolu'da Konya, Bursa, Urfa ve Erzurum ile aynı ligdedir. Hatta bu şehirler arasında taşıdığı önem ve tarihsel misyon itibariyle Konya ile eşit ağırlıktadır.

Zengin Selçuklu geçmişi, ve 72 milletten insanın yaşadığı Selçuklu dönemi Sivas'ı ile en benzer sosyal, kültürel ve ekonomik özellikler taşıyan şehirler ise Semerkant, Buhara, Bağdat, Basra, Kurtuba, Isfahan, Tebriz gibi şehirlerdir.

Son 30-40 yılını saymazsak geçmişi parlak bir şehir ama son 30-40 yılda görece olarak geri kalan bir şehir. Bunu da bu kötü süreçte takındığı kavgacı tavrın neticesi olarak görüyorum. Bu şehir Ermenisiyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, Türkü, Kürdü, Çerkeziyle güzel beyler... Bu vesileyle tek tipçi, faşist, kendinden olmayanı dışlayan zihniyeti bir kez daha lanetliyor ve diyorum ki: Sivas'ın en büyük kaybı 1915'te bu şehirden (ilçe ve köyleri dahil) gönderilen Ermenilerdir.

Nerden nereye geldi konu neyse, bunu da böyle kabul edin!
Alt 10.08.2010, 22:34   #14
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1265 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
burak5866 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ben sivası en çok erzuruma benzetiyorum özellikle tarih kültürel şivesi ile iklimi ile.tarihi eserlerle özellikle selçuklu şehirleri ve eserler birbirleriniin kopyaları gibi.çifte minare dersen orda da aynen diğer medereseler dersen aynen var kongre binası ordada aynen var.soğuk ikisinde de var.ben sivası en çok erzuruma benzetiyorum.
Şivesi asla benzemiyor.Soğuğu da çok benzemiyor.Diğer yönlerden çok ortak nokta var.
Alt 10.08.2010, 23:14   #15
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 787 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Şivesi asla benzemiyor.Soğuğu da çok benzemiyor.Diğer yönlerden çok ortak nokta var.
doğrudur laedri kardeş.erzurumda yaşamadığım için bilemeyeceğim ama gerçekten ben onu sivasa çok benzetiyorum zaten bu başlığı açarkende erzurum belgeselini izliyordum gerçekten sivasla ne kadar çok ortak noktasının odluğunu gördüm ve benim gibi düşünen varmı diye bu başlığı açayım dedim.

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Güzel bir başlık olmuş beğendim.

Sivas tarihsel derinliği, önemi ve zenginliği ile ele alındığında Anadolu'da Konya, Bursa, Urfa ve Erzurum ile aynı ligdedir. Hatta bu şehirler arasında taşıdığı önem ve tarihsel misyon itibariyle Konya ile eşit ağırlıktadır.

Zengin Selçuklu geçmişi, ve 72 milletten insanın yaşadığı Selçuklu dönemi Sivas'ı ile en benzer sosyal, kültürel ve ekonomik özellikler taşıyan şehirler ise Semerkant, Buhara, Bağdat, Basra, Kurtuba, Isfahan, Tebriz gibi şehirlerdir.

Son 30-40 yılını saymazsak geçmişi parlak bir şehir ama son 30-40 yılda görece olarak geri kalan bir şehir. Bunu da bu kötü süreçte takındığı kavgacı tavrın neticesi olarak görüyorum. Bu şehir Ermenisiyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, Türkü, Kürdü, Çerkeziyle güzel beyler... Bu vesileyle tek tipçi, faşist, kendinden olmayanı dışlayan zihniyeti bir kez daha lanetliyor ve diyorum ki: Sivas'ın en büyük kaybı 1915'te bu şehirden (ilçe ve köyleri dahil) gönderilen Ermenilerdir.

Nerden nereye geldi konu neyse, bunu da böyle kabul edin!
beğendiğin için teşekkürler boun.kabul etmek ne kelime zaman ayırıp yorum yazdığın için bile teşekkür ederim.

Konu burak5866 tarafından (10.08.2010 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.08.2010, 13:26   #16
ŞAHBEY
Usta Yiğido

ŞAHBEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ŞAHBEY Şuan ŞAHBEY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2010 14:10

Tecrübe Puanı: 593 ŞAHBEY isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Ermenisiyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, Türkü, Kürdü, Çerkeziyle güzel beyler... Bu vesileyle tek tipçi, faşist, kendinden olmayanı dışlayan zihniyeti bir kez daha lanetliyor ve diyorum ki: Sivas'ın en büyük kaybı 1915'te bu şehirden (ilçe ve köyleri dahil) gönderilen Ermenilerdir.
.............................. .GARDAŞIMM güzel bir yorumdu okudum çok hoşumada gitti amma velakin anlamadım amacın üzüm yemekmi bağcıyı dövmekmiydi ne alaka şimdi madımaktan sonra birde bu eksiğiniz vardı tamam oldu açıklarsan sevinirim
Alt 11.08.2010, 13:39   #17
sivaslihakan
Tecrübeli Yiğido

sivaslihakan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslihakan Şuan sivaslihakan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.09.2015 21:16

Tecrübe Puanı: 718 sivaslihakan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
1850 deki kayseriye, 1905 teki ankaraya, topçumuz meşhur kamanana göre 2 sene önce hayat durmuş bu şehirde diyor ya , işte gerçek bu
abircan bey her firsatta sivasi kötülemeyle elinize ne geciyor anlamis degilim ,burada oldugu gibi 1850 nin kayserisis bilmem ankarasi böyle sacmalik olurmu ya
sivaslihakan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sivaslihakan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.08.2010, 14:54   #18
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1018 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
sivaslihakan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abircan bey her firsatta sivasi kötülemeyle elinize ne geciyor anlamis degilim ,burada oldugu gibi 1850 nin kayserisis bilmem ankarasi böyle sacmalik olurmu ya
ne dememi bekliyorsun senin yaşadığın almanyanın nesine benziyor arkadaşım
tükürsene bi yolda , yesene kaldırımda akşama kadar bir o yana bir buyana çekirdek yiyip yere tükürerek,
birazcık kolu bacağı açık bir kadın olarak dolaşsana sivasta bek bakalım nereye benzermiş sivas
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.08.2010, 17:34   #19
ŞAHBEY
Usta Yiğido

ŞAHBEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ŞAHBEY Şuan ŞAHBEY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2010 14:10

Tecrübe Puanı: 593 ŞAHBEY isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

abir gardaşım şu mübarek günde sana bulaşmayım diyorum zorluyorsun sen Sivasa nasıl bakarsan öyle görüyorsun yapma gardaş ...senin tariflerinde olan hanımefendiler artık köylerde bile çok iyi bak yetmez gör ikisi farklı şey
Alt 12.08.2010, 09:34   #20
sivaslihakan
Tecrübeli Yiğido

sivaslihakan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslihakan Şuan sivaslihakan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.09.2015 21:16

Tecrübe Puanı: 718 sivaslihakan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ne dememi bekliyorsun senin yaşadığın almanyanın nesine benziyor arkadaşım
tükürsene bi yolda , yesene kaldırımda akşama kadar bir o yana bir buyana çekirdek yiyip yere tükürerek,
birazcık kolu bacağı açık bir kadın olarak dolaşsana sivasta bek bakalım nereye benzermiş sivas
bu dediklerin kayseride yokmu ankarada yokmu cekirdegi sadece sivas icinmi yetsitiriyorlar
arti sivasta belki kapali kadin kadar acik kadin var benim gördügüm
sivaslihakan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sivaslihakan'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)