Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
bir çay iç dinlen. - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.08.2011, 13:45   #1
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 12:02

Tecrübe Puanı: 566 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart bir çay iç dinlen.

Sivastan izlenimler diye başlayalım. Hazıran ayında on günlük sivasta idim. Doğup büyüdüğümüz ,toprağına hasret kaldığımız şehrin geçmişteki hatıralarını yad etmek için sokak sokak gezdim. Anılarımı hatıralarımı yeniledim. İçimde olan duygu ve düşüncelerimi döktüm ve rahatladım. Mutluluk ve huzur içimi kapladı. Yeniden doğmuş gibi oldum hafifledim bunlar güzel duygu tabii ki.
Genelde mevsim yaz olmasına rağmen iklim yağışlı ve soğuktu. Kepçeli mevkiinde gezerken o mevkiide ki tarihi mekanları ziyaret ettim. Sonra bıraz dınlenmek ihtiyacı hıssettım. Tesadüfi bir çay iç dinlen yazılı bir mekan gözüme ilişti .Gayriihtiyarı kafamı içeri sokarak bir cay iç dinlen diye mırıldandım . Kahvenin sahibi önüme gelerek çay içmeyeni alamıyoruz demez mi. 70 yaşında kıyafeti düzgün biriyim. Yanımdakınden utandım bozuldum.
Kendimi içeri atarak dedim ki arkadaş buraya gelenin her halde cebinde bir çay parası bulunur yaptığınız hatanın farkındamısınız ? bu çok yanlış bir uygulama ticari ahlakla uyuşmaz önce insanları iyi tanımanız gerekir dedim. Benim burada bir bardak çay içmeyecegimi nereden anladınız diyerek masaya oturduk. Bize iki çay yap kendinede bizden bir çay yap iç dedim.
Adam mahçup olarak çayları getirdi kendinede getirdi masamıza oturdu. Bizden bir kaç defa özür tekrarında bulundu. Affedilmesini diledi bu söylemın yanlış olduğunu isteyerek olmadığını söyledi . Sohpetimiz derinleşti ahbap olduk kendimizi tanıttık bizden özür diledi . Sonradan bizi ve iş yerimizi tanıdığını söyledi aradan 35 yıl geçmiş hatıralar derinleşti dostluğumuz perçinlendi. 3 tane çay için masaya 10 lıra bıraktım almadı ve dostlukla ayrıldık. kendisine teşekkür ettik. Sivastan bir hatıra hoşca kalın Ağaoğulları 8/8/2011.
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı AĞAOĞULLARI'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.08.2011, 18:32   #2
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 955 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: bir çay iç dinlen.

Demekki atalarımız boşa dememiş "Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır" diye. Sizin içinde hafızanızdan silinmeyecek bir anı olmuş. Paylaşım için teşekkürler.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.08.2011, 13:04   #3
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 623 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: bir çay iç dinlen.

Tipik önyargılı Sivas esnafımıymış demekki amca.
Bana da buna benzer birşeyler yaparlardı.
Öğrenci iken 45TL'ye çıkarılan fırsat biletleri( istanbul-sivas) için 5 tl indirim istedim. Adam onca kişi içeriisnde dövmediği kaldı. Alacaksan al lan bileti. Almayacaksan çık git dükkandan Benim müşterim her zaman var. Satarım ben bu bileti dedi. Çıktım gittim. Yanda Metro Turizmden aynı yolculuk için 35TLden bilet aldım.
O günden beridir Sivasa kesinlikle Sivas şirketleri ile gitmem. İleride çocuklarım olduğunda onlar da öyle yapacaklar. Esnafa karşı tutumum mu? Zorunlu ihtiyaçlar haricinde yüz göz olmam.
Çok mu g
addarım? Düzelme ihtimalleri varsa düzelsinler ama gördüm ki o da yok.
Selametler..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)