Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Vekil maaşlarına büyük zam! - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.12.2011, 23:29   #11
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4512 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Vekil maaşlarına büyük zam!

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Abi 1 partiden 1 tek vekil bile oy vermemiştir. Onu düzeltmek istedim. Saygılar.
Ben o denli sinirlendimki genel ve lafın gelişi yazdım hiç oy vermeyeni bilmiyorum evet haklısın chp'den bir kişi imzalamış onuda partisi imzaladığına bin pişman ediyorlar sn kılıctaroğluda bu zamma karşı zaten cumhurbaşkanıda onaylarsa chp anayasa mahkemesine müracaat edecekmiş
Alt 26.12.2011, 23:37   #12
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Duman kardeş bütçe yok diye geçiştiriyorlar. Peki kendi maaşlarına yapılan zamlar hangi bütçeden karşılanıyor merak ediyorum doğrusu.
Yav milletvekili sayısıyla milyonlarca vatandaşın maaşını bir tutmak olmaz. Milletvekili diyoruz bakın. Yani düşününce biraz ne kadar zor bir meslek olduğunu ve nelere katlanıldığını görüyorsunuz. Bu azımsanacak birşey değil. Helali hoş olsun. Bir milletvekilinin aylık harcamasını düşünemiyorum. Bir örnek vereyim, ben ayakkabımı boyatsam 1 lira veririm. Ama mileltvekili 20 liradan aşağı vermez. Verirse arkasından konuşulur zaten )) veya bir simite 50 kuruş veririm ben milletvekili 5 lira verir. Yani milletvekilinin harcaması normal vatandaş gibi olmaz. Zaten maaşlarında zama ben birşey demiyorum. Ben ayrıca bir parantez açarak yukardada söylediğim gibi maaşı bin liradan az olan vatandaşlara zam yapılması gerektiğini söylüyorum.
Alt 27.12.2011, 09:58   #13
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 600 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Atatürk'e milletvekili maaşlarının ne kadar olması gerektiğini sormuşlar. Çok net bir cevap vermiş. "Öğretmen maaşlarını geçmesin".
Öğretmen maaşı 1500 tl, vekil maaşı 19000 tl :(
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı vicente58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.12.2011, 10:22   #14
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 955 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben o denli sinirlendimki genel ve lafın gelişi yazdım hiç oy vermeyeni bilmiyorum evet haklısın chp'den bir kişi imzalamış onuda partisi imzaladığına bin pişman ediyorlar sn kılıctaroğluda bu zamma karşı zaten cumhurbaşkanıda onaylarsa chp anayasa mahkemesine müracaat edecekmiş

Sayın altundas fazla sinirlenmeyin birilerini uyandıracaksınız, kışkırtacaksanız Şaka bir yana keşke kışkırabilsek kışkırmak diyince aklıma Aziz Nasin'le ilgili bir konu geldi aklıma.

Dönemin birinde Aziz Nesin yazdığı bir kitap yüzünden yargılanıyormuş, Hakim karşısına çıkmış.

Hakim sormuş: "Söyle bakalım yazdığın kitap yüzünden halkı kışkırtıyormuşsun doğrumu?"
Aziz Nesin'de demişki " Sayın hakimim nerdeeeeeee... Ben onların boylarınca kitap yazdım okusun kışkırsınlar diye ama nerdeeee haniiii" o hesap ne dersek diyelim hala haklı bulanlar var baksanıza, kendine bin lirayı kafi buluyor onlara 20 bin lira uygun görüyor. Bakanların dışında ordaki 500 vekil elini kaldırmaktan başka ne işe yarıyor Allah aşkına, çoğuda doğru dürüst gitmiyor bile meclise.
Ne yapalım her halk layık olduğu şekilde yönetilirmiş, "böyle saça böyle tarak" misali.

En son yorumcuya katılıyorum, vekil maaşları öğretmen maaşlarıyla eşdeğerde olmalı.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.12.2011, 15:36   #15
altuntas58
Usta Yiğido

Maaş zammı basına sızmasın diye vekillerden bile saklandı

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
4 saatte kıyak katmerlendi
Saat 21.00'den saat 00.30'a kadar süren tasarı görüşmeleri sırasında da bahsedilen "kıyağı katmerleyen" önergeler peş peşe geldi.

Kabul edilen ikinci önerge ile parlamento dışı kalmış işsiz milletvekillerinin emeklilik primlerinin tamamının, çalışan eski vekillerin ile milletvekili emeklisi olabilmek için ödemeleri gereken prim farkının TBMM bütçesinden karşılanması sağlanırken, kabul edilen 3. önerge ile mevcut emekli milletvekillerinin emekli aylıklarına yüzde 100 zam yapılması sağlandı. 4. önerge ile de yapılan düzenlemelerin yürürlükleri düzenlendi.
CHP'li Keskin imza vermediBu sırada CHP'de önergeye kimin imza atacağı krizi yaşandı. Düzenlemenin Meclis Başkanlığı ve tüm partilerce desteklendiğini göstermek üzere TBMM Başkanlık Divanı üyelerinin imzasıyla verilmesi kararına karşın, CHP'li İdare Amiri Adnan Keskin, "Bizim ne alakamız var. Parti grubu sahipleniyorsa önergeye de grup başkanvekilleri imza atmalı" diyerek imza vermeyi kabul etmedi.
MHP'li vekil şart koştuMHP'li TBMM Başkanlık Divanı üyesi Ali Uzunırmak ise, grup yöneticilerine "Madem divan üyeleri imza atsın diyorsunuz atarız. Ama siz de Genel Kurul'da önerge için 'Biz parti grupları olarak bu düzenlemenin arkasındayız. Atılan imzalar sadece arkadaşlarımızın şahıslarını bağlamıyor' açıklaması yaparsınız" şartını öne sürdü

Vatan'dan Şebnem Hoşgör'ün haberi
Alt 27.12.2011, 22:14   #16
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 928 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yav milletvekili sayısıyla milyonlarca vatandaşın maaşını bir tutmak olmaz. Milletvekili diyoruz bakın. Yani düşününce biraz ne kadar zor bir meslek olduğunu ve nelere katlanıldığını görüyorsunuz. Bu azımsanacak birşey değil. Helali hoş olsun. Bir milletvekilinin aylık harcamasını düşünemiyorum. Bir örnek vereyim, ben ayakkabımı boyatsam 1 lira veririm. Ama mileltvekili 20 liradan aşağı vermez. Verirse arkasından konuşulur zaten )) veya bir simite 50 kuruş veririm ben milletvekili 5 lira verir. Yani milletvekilinin harcaması normal vatandaş gibi olmaz. Zaten maaşlarında zama ben birşey demiyorum. Ben ayrıca bir parantez açarak yukardada söylediğim gibi maaşı bin liradan az olan vatandaşlara zam yapılması gerektiğini söylüyorum.
Sana söyleyecek laf bulamıyorum Duman şaşırttın beni. Sen de böyle düşünüyorsan.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.12.2011, 22:24   #17
altuntas58
Usta Yiğido

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Böyle bir mesajı ancak cahil bir insan yazar Bu mesajı siz yazmış olamazsınız üniversite okumuş bir insansınız doğrusu inanmak istemiyorum
Alt 27.12.2011, 23:43   #18
_DuMaN_58
Navigator

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Böyle bir mesajı ancak cahil bir insan yazar Bu mesajı siz yazmış olamazsınız üniversite okumuş bir insansınız doğrusu inanmak istemiyorum
Hakaretlerinizi üzerime almıyorum. Başkası yazmadı ben yazdım.
Alt 28.12.2011, 01:16   #19
_DuMaN_58
Navigator

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sana söyleyecek laf bulamıyorum Duman şaşırttın beni. Sen de böyle düşünüyorsan.
Nasıl konuşmam gerekiyordu? "Olmaz böyle şey! Nasıl olurda kendilerine zam verirler. Tam bir rezalet. Biz onları kendilerine zam versinler diyemi gönderdik meclise. Yazıklar olsun!" mu demem gerekiyordu?

Bu vatandaşlar hep aynı maaşta mı kalacaklar. Bunların zama ihtiyaçları yok mu. Bunlar üstün insanlar mı.

"e madem zam yapılıyor yüzde yüz yapılmaz ki kardeşim, el insaf" diyenler; benim maaşımada yüzde yüz zam yapsalar bende hay hay derim.
Alt 28.12.2011, 09:36   #20
altuntas58
Usta Yiğido

15 MİLYON 800 LİRANIN ALTI ÜCRETLE GEÇİNİYOR

Tüm-Sağlık-Sen Başkanı Ergözgün, hekim dışı sağlık çalışanlarının 1300 TL, emeklilerinin ortalama 800 TL, asgari ücretin ise 650 TL civarında bulunduğu bir ülkede vekillere yapılan zamla oluşan kul hakkını vicdanlara havale etti. "Eğer 75 milyonluk ülkenin 15 milyonu 800 TL ve altında maaşa mahkûmken, 8 bin TL emekli maaşını gönül rahatlığı içinde yiyecek vekillerimiz varsa; onlara da bu dünyanın öteki tarafının da olduğunu hatırlatarak, komşusu aç iken tok yatanların kul hakkı ile mahşeri huzurda hesap vereceklerini hatırlatıyorum" dedi.
MİLLİYET

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)