Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Hertelden
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Hertelden Her Telden Muhabbet Burada

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.06.2009, 22:21   #1
sevdagülü
Usta Yiğido

sevdagülü - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sevdagülü Şuan sevdagülü isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.02.2010 08:47

Tecrübe Puanı: 814 sevdagülü FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Ruhuna boya zamanı

Boya zamanı gelmiş ruhumun, hem duvarları kirlenmiş hem de yeni renler gerek her odaya. Boya yapmaya ise hep bahar gelmeden başlanır. Bahar temizliğinden önce tüm eşyalar dökülür ortaya. Eskimiş kullanılmayan ne varsa ayıklanır tek tek. Bir zamanlar çok sevdiğin fuların.. eski bir tişört.. artık kütüphanene koymadığın biblolar... Eskiden göz bebeğinse üstelik atılıcaklara ayırmak biraz zor gelir ama biraz da ferahlık verir. Gidenler geliceklere yer açmak içindir. Hem yenisi gelmiycek olsa bile görmeye alıştığın, hataları, kırıkları gözüne gelen ve artık öylesine bir biblo işte dediklerinin yerine gelmese bile gidişi iyi gelir. Yavaş yavaş hazırlarsın atılıcakları. Akşama doğru bir bakmışsın ufak bir tepe yapmışsın odanın ortasına. Sonra irice bir poşete doldurursun hepsini. Kapının önüne koyarsın yavaşça. Atılıcak ama yine de kırılmasın. Odaya yeniden bakıp yeni renler düşünürsün. Aynen öyle yaptın sen de. yeni renler için baktın. Ruhun ne kadar da islenmiş. Aşkın sıcağı iyi gelirken lekeler bırakmış duvarlarında. Meğer ne de çok yanmış. Ne çok is ne çok leke olmuş her yerinde. Bir önceki baharda boyadığın renk hala var. Duvarların pembe inadına. Buruk biraz, lekeli ama hala pembe. Bu bahar yeni renkler gerek. Öyle hemen değiştiremezsin sen ruhunu eski boyalara bakmalı. Belki biraz da beyaz eklemeli. Daha uçuk bir ruh gerek bu bahar.. Daha bir açık pembe içimi ferahlatsın istiyorum demeli. Işığı daha çok yansıtsın içime gözeneklerime işlesin güneş. Öyle hissetmeli.. Fırçaları hazırladın. Bolca beyaz döktün pembeye ve ruhunun ayaklarının hiç değmediği o yerlerine boyaları damlatarak sürdün fırçayı. Çok uzun sürdü kapatmak eski rengi. Ama olmıycak diil ya.. oldu işte.. kapandı.. Yeni rengin bu bahar.. Uçuk pembe için. Temizlenmiş bi ruha sahipsin
Alt 04.06.2009, 22:43   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4510 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Ruhuna boya zamanı

Güzel paylaşımınız için teşekkürler
Alt 05.06.2009, 09:09   #3
sevdagülü
Usta Yiğido

sevdagülü - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sevdagülü Şuan sevdagülü isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.02.2010 08:47

Tecrübe Puanı: 814 sevdagülü FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben tessekürederim okudunuz için
Alt 05.06.2009, 09:15   #4
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

bende okudum güzel ve ve anlamlı bi yazı ellerine sağlık bacım sağol

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)