Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.12.2007, 04:04   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 911 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart YERLİ MALI,YURDUN MALI

17 Aralık Yerli Malı Haftası ilimizde yapılan etkinliklerle kutlanıyor. Yavuz Sultan Selim İlköğretim Okulu öğretmenleri ve öğrenciler Yerli Malı Haftası nedeniyle program tertip ettiler. Programa İl Hukuk İşleri Müdürü İsmail Tezel, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Salih Karataş,Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murtaza Epsileli, okul aile birliği yöneticileri,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ömer Eroğlu, yapılan programla öğrencilerin Yerli Malı Haftasının anlam ve önemini öğrendiklerini belirtti.
Katılımcılara Okulun misyonunu anlatan Eroğlu, yapılan eğitim çalışmaların Sivas genelinde başarılı olduğunu söyledi.
Sivas'ta üretim yapan 16 şirketinde ürettikleri malzemeleri getirip stand açarak destek verdikleri programda konuşan İl Hukuk İşleri Müdürü İsmail Tezel, "Eskiden insanların yabancı mallara karşı bir ilgisi vardı. Çocukluk dönemimizde bunları yaşadık.Ama gelinen son noktada artık bu durum değişti ve insanlarımız yerli mallarına yöneldiler ve sahip çıktılar" dedi.
Tezel'in konuşmasının ardından İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Salih Karataş, Okul Müdürü Ömer Eroğlu'na *Hepimiz Mehmetçiğiz* kapmanyası çerçevesinde kendisini ziyaret eden öğrencilerle çektirdiği hatıra fotoğrafının bulunduğu tabloyu hediye etti.
Stand açarak Yerli Malı Haftasına destek veren şirketlere İl Hukuk İşleri Müdürü Vali Yardımcısı İsmail Tezel ve İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Salih Karataş plaket takdiminde bulundu. Program ikramların sunulmasıyla son buldu.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.2007, 09:34   #2
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 13:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft
Standart -->: YERLİ MALI,YURDUN MALI

Biz ilk okuldayken Yerli Malı Haftasını büyük bir coşkuyla kutlardık. Evden getirdiğimiz yiyecekleri arkadaşlarımıza ikram eder,yerli malı kullanmanın önemi üzerinde kompozisyonlar,şiirler hazırlanırdı. Son yıllarda yerli malı haftası kutlanmaz oldu.
Yerli Malı,Yurdun Malı,Herkes Onu Kullanmalı ne güzel sözdü.

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.2007, 09:44   #3
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: YERLİ MALI,YURDUN MALI

Alıntı:
cahar Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Biz ilk okuldayken Yerli Malı Haftasını büyük bir coşkuyla kutlardık. Evden getirdiğimiz yiyecekleri arkadaşlarımıza ikram eder,yerli malı kullanmanın önemi üzerinde kompozisyonlar,şiirler hazırlanırdı. Son yıllarda yerli malı haftası kutlanmaz oldu.
Yerli Malı,Yurdun Malı,Herkes Onu Kullanmalı ne güzel sözdü.
Evet bizler böyle kutlardık o zaman yerli malı vardı ama şimdi yerli malı da kalmadı öğretmenlere de diyecek söz yoktur...
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.2007, 10:10   #4
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1028 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: YERLİ MALI,YURDUN MALI

yerli malı oldu çayna malı oysa çocukken bırak yerli malını sivas ürünü bulup götürmek için yarışırdık arkadaşlarımızla
Alt 18.12.2007, 21:50   #5
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4516 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: YERLİ MALI,YURDUN MALI

Bundan 45 sene evvel çok büyük bir heyecanla yerli malı haftasını kutladığımızı hatırladım o devirlerde yabancı malı bulamakta çok zordu ama demekki eskiler bu günleri çok evvelden görmüşler gelecekte yurdumuz yabacı malı cöplüğüne dönmsin diye böyle bir hafta düzenlemişler ama ne yazıkki bu kutladığımız yerli malı haftası bildiğim kadarıyla son senelerde unutulmuş şimdiki öğrenciler böyle bir haftanın olduğunu bile bilmiyorlar

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)