Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.02.2010, 19:00   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 914 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Akademisyenlerden Danıştay'ın Katsayı Kararına Tepki

Sivas'ta, Eğitim-Bir-Sen Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Temsilciliği'ne bağlı bir grup akademisyen, Danıştay'ın Katsayı uygulamasına yönelik alınan karara tepki gösterdi.

Danıştay'ın Katsayı uygulamasına yönelik alınan karara tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen CÜ Temsilciliği'ne bağlı bir grup akademisyen, CÜ Eğitim Fakültesi binası önünde bir basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını yapan CÜ Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Delice, yıllardır Türk kamuoyunun vicdanını yaralayan katsayı eşitsizliğinin Yükseköğretim Kurulu yetkisi dahilinde adil bir kararla giderilmeye çalışıldığını belirterek, "Danıştay

tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararıyla binlerce öğrenciyi tekrar mağdur etmenin, eşitsizliğin ve karmaşanın yeniden boy göstermesinin yolu açılmıştır. Bunun üzerine yapılan itirazlar sonuçsuz kalmış, yeni düzenleme gayretleri de tekrar iptal edilerek başlangıçtaki eşitsizlik, adalet duygusunu zedeleyici duruma yeniden ve ısrarla dönülmesi sağlanmıştır" dedi.

Anayasa'nın eşitlik ilkesine aykırı olan katsayı uygulamasında ısrar etmenin hukuki dayanaktan yoksun olduğunu belirten Delice, "Aynı konuyla ilgili olarak daha önce alınan başka bir Danıştay kararıyla çelişmektedir. Ayrıca, Danıştay daha önce, benzeri bir davayı yetkinin YÖK'te olduğunu belirterek reddetmiştir. Bu kez yürütmeyi durdurma kararı vermekle Danıştay, daha önce verdiği karar ve tutumla çelişmiş bulunmaktadır. Diğer yandan yasalara göre bu hususta karar verme yetkisi YÖK'tedir ve Danıştay söz

konusu kararıyla YÖK'ün elinden bu yetkiyi almış ve bununla da kalmayarak verdiği kararla yetkinin tekrar kullanılmasının önüne geçmiş bulunmaktadır. Bu durumun tasvip edilmesi mümkün değildir" diye konuştu.

IHA
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)