Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Özlemle anıyoruz. - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.11.2010, 07:35   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 906 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Özlemle anıyoruz.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 72. yıl dönümünde, çeşitli tören ve etkinliklerle anılacak.

10 Kasım 1938 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi âleme intikal ettiği gün olarak tarih sayfalarında yerini alırken, bu gün aynı zamanda Cumhuriyetimizin en acı günü olarak ta tarihe geçmişti.
Bundan tam 72 yıl önce 09.05'de gözlerini sonsuza dek kapatan, askeri kimliği ile büyük komutan, ileri görüşlülüğü ile büyük devlet adamı Ulu Önder, kurduğu Cumhuriyet'in evlatları tarafından minnet ve özlemle anılacak.
1881 yılında doğan ve 57 yıl süren kısa yaşamında birbirinden ölmez eserler bırakan Mustafa Kemal'e yaşam 10 Kasım 1938 sabahı saat dokuzu beş geçe, insan için değişmez kanun, hükmünü uyguladı ve çok sevdiği milletinden naciz vucudu sonsuza dek ayrılırken, kurduğu Cumhuriyet, ilke ve inkılapları var oluşunu sürdürdü ve sürdürmeye devam edecek.
Bayraklar, Büyük Önder Atatürk'ün 72 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat 09.05'den itibaren güneşin batışına kadar yarıya indirilecek.
Büyük Önder'in son nefesini verdiği an olan 09.05'de ise tüm yurtta, sirenler çalacak ve hareket halinde olan tüm halk bulundukları yerde saygı duruşunda bulunacak.
Atatürk'ü anma programı kapsamında ilk tören Atatürk Anıtında düzenlenecek. 08.45'te çelenk sunulması ile başlayacak olan anma programında Ata'nın dünyaya gözlerini kapadığı saat olan 09.05'te saygı duruşunda bulunulacak. Atatürk Anıtı önündeki törenlerin ardından anma programı Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonun'da düzenlenecek etkinliklerle devam edecek.
Buradaki törenlerde ilk olarak, Saygı Duruşunda bulunulacak ve ardından İstiklal Marşı okunacak. Sivas Lisesi Müdürü Osman Yekeler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından, Tugay Komutanlığı tarafından görevlendirilecek bir subay tarafından Ulu Önder Başkomutan Atatürk ve 10 Kasım konulu konuşma yapılacak. Anma töreninde şiirlere ve Sivas Lisesi Oratoryosuna yer verilecek.

Sivas Hürdoğan.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.11.2010, 08:06   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Özlemle anıyoruz.

Alt 10.11.2010, 08:21   #3
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5450 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

10 Kasim

Yıl otuz sekiz On Kasım Perşembe
Hatırdan çıkmayacak bir sonbahar.
Sarsılıyor İstanbul yedi tepe,
Yaman esmiş Dolmabahçe'de rüzgar.

Gerçek olamaz, olsa olsa bir düş,
Dokuzu beş geçe Atatürk ölmüş.
Böyle toptan bir yas nerede görülmüş,
Beraber ağlıyoruz kurtlar, kuşlar.

Bu memlekete en çok hizmet eden,
Bu aşk ile dağlara gücü yeten,
On sekiz milyonun omzunda giden
Atam, Ankara sırtlarında yatar.

Ne mutmu Türküm diyene.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Alt 10.11.2010, 09:42   #4
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

BENDE AĞLADIM

Dokuzu beş geçe bir hayat durdu
Nöbetçi askerin gözleri doldu
Yaşlısı, genci Ata'ya koştu
Duygulandı gözlerim bende ağladım

Dolunca nöbetçi askerin gözü
Gülüyordu sanki Ata'nın yüzü
İşte saygının gerçek bir yönü
Bu on Kasım günü bende ağladım

10-11-2010 /Saat:09.05

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve sevgiyle anıyor, çizdiği yol, gösterdiği hedeften şaşmayacağımıza inanıyorum.

Seni çok seviyor ve her zaman özlemle anıyoruz.
Alt 10.11.2010, 10:21   #5
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4511 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Atam seni rahmet ve minnetle anıyoruz
Alt 10.11.2010, 17:00   #6
Siyahi
Usta Yiğido

Siyahi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahi Şuan Siyahi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.04.2012 08:38

Tecrübe Puanı: 630 Siyahi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Mustafa Kemal Atatürk´ü ve bu vatanin kurtulusunda canlari pahasina savasan isimsiz kahramanlari rahmet ve hürmetle aniyor, yüce Allah´tan rahmet ve magfiretler diliyorum.
Siyahi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı Siyahi'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.11.2010, 20:46   #7
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5450 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Bir Kar Yağdı 10 Kasımda
Bir kar yağdı
İstanbul’ da
On Kasımda
Saat dokuzu beş geçe
Soğuk mu soğuk...
Soğukluğu dağıldı
Tüm vatana
Türk’ün şanlı tarihinde
Yaslı bir gün ilan edildi
Titriyordu evlatları
Hüzün mü hüzün...
Bu gün hangi mevsimdi
Yapraklar dökülüyor
Rüzgâr esip savruluyor
Her tarafa dağılıyor
Güzün mü güzün...
Ey ağaç
Yaprağın dalından düştü
Meyvelerini yedik
Tohumunu da aldık
Dökülen yaprağın
Yerine gelmeyecek
Lakin tohumların
Daha da gür bitecek

Müsterih ol
Sen yaprak
Başın sağ olsun ağaç
Yaprağını düşürdün
Bir an için şaşırdın
Ancak,
Sen ölmedin
Yeşereceksin
Tohumlarından
Binlerce ağaç fışkıracak
Ve yurdun her tarafını saracak
Yapraklarında da,
“Ne Mutlu Türküm diyene”
Yazacak.

Necmi Uçar
Alt 10.11.2010, 21:47   #8
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1271 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bugünü bile siyasete bulaştıran gaste paçavralarını kınıyorum.Bırakın Ata mezarında rahat etsin!Yazıklar olsun!
Alt 11.11.2010, 08:32   #9
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 954 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Atamıza her zaman "saygı ve saygısızlık" yapılmıştır, bunun örnekleri çoktur. Birde sözde saygı duyuyormuş gibi yapıp saygısız kimseler vardırki onlar çok tehlikelidir. Atası için bir çift anma sözünü dahi çok görenler olduğu gibi, tören alanına kurumuş solmuş bir çelenk yollayarak "biz her sene aynı çelenki kullnıyoruz" bahanesine sığınan zavallılar gibi.

Atam ne yaparlarsa yapsınlar seni asla unutturamayacaklar, sen her zaman kalplerde yaşayacaksın, "Önemli olan benim yüzümü görmeniz değildir, benim fikirlerimi görmeniz yaşatmanızdır" sözünüzde dediğiniz gibi. Her daim kalplerde düşüncelerde yaşatacağız.

Atam seni sevgi, saygı ve rahmetle birkez daha anıyor şükranlarımı sunuyorum.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.11.2010, 08:36   #10
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 17:41

Tecrübe Puanı: 1348 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein

O gün binlerce yüz binlerce insan ayağa kalktı ve sen son yolculuğuna giderken son kez arkandan yürüdü. Küçücük çocuklar yetim kaldı, babasız kaldı. O yas günlerce aylarca sürdü, ağlamak nedir bilmeyen çocuklar ilk defa göz yaşı döktü. Adına şiirler türküler yazıldı. Dünyada ki hiç bir toplum, böyle yıkılmadı liderinin yokluğunda.

Sen öldün ya, binlercesi de o gün öldü. Herkes o zaman biliyordu, Türkiye liderini, vatanının kurtarıcısını kaybetmişti. İnsanlar mandanın himayenin ne demek olduğunu biliyorlardı, vatanı kaybetme korkusunun ne demek olduğunu, her gün sevdiklerini yitirmenin ne demek olduğunu, her gün düşman işgaliyle uyanmanın nasıl hissettirdiğini.. her gün savaşmanın ne demek olduğunu..

Sen olmasaydın "Türkiye" diye bir ülke olurmuydu ki? Bayrağımız, marşımız, sınırlarımız olurmuydu ki? Milletimiz olurmuydu?

OLMAZDI..

kim bilir hangi ülkenin himayesinde çoktan eriyip bitmiştik...

Bugün 10 Kasım 2010 şimdi artık insanların vatanı toprağı var, ayakları yere sağlam basabiliyor ya.. unuttular o günleri.. çünkü onlar vatanı kazanma mücadelesini, kurtuluş savaşı mücadelesini bilmiyorlar yada unuttular...

seni anlamak bir yana, tek bir günde bile anmıyorlar...

Siz beni halâ anlayamadınız...
Ve anlamayacaksınız çağlarca da.
Hep tutturmuş "Yıl 1919, Mayıs'ın 19'u" diyorsunuz
Ve eskimiş sözlerle beni övüyor, övüyorsunuz .
Mustafa Kemâl'i anlamak bu değil,
Mustafa Kemâl ülküsü, sadece söz değil.

Bırakın o altın yaprağı artık,
Bırakın rahat etsin anılarda şehitler.
Siz bana, neler yaptınız ondan haber verin.
Hakkından gelebildiniz mi yokluğun, sefaletin ?
Mustafa Kemâl'i anlamak yerinde saymak değil,
Mustafa Kemâl'in ülküsü, sadece söz değil.

Bana, muştular getirin bir daha,
Uygar uluslara eşit yeni buluşlardan.
Kuru söz değil, iş istiyorum sizden anladınız mı ?
Uzaya Türk adını Atatürk kapsülüyle yazdınız mı ?
Mustafa Kemâl'i anlamak avunmak değil,

Halâ, o, acıklı ağıtlar dudaklarınızda,
Halâ oturmuş, 10 Kasımlarda bana ağlıyorsunuz .
Uyanın artık diyorum, uyanın, uyanın !
Uluslar, fethine çıkıyor, uzak dünyaların..
Mustafa Kemâl'i anlamak gözboyamak değil,
Mustafa Kemâl ülküsü, sadece söz değil..

Beni seviyorsanız eğer ve anlıyorsanız ;
Laboratuvarlarda sabahlayın, kahvelerde değil.
Bilim ağartsın saçlarınızı.. Kitaplar..
Ancak, böyle aydınlanır o sonsuz karanlıklar...
Mustafa Kemâl'i anlamak ağlamak değil,

Demokrasiyi getirmiştim size, özgürlüğü..
Görüyorum ki, halâ aynı yerdesiniz, hiç ilerlememiş,
Birbirinize düşmüşsünüz, halka eğilmek dururken.
Hani köylerde ışık, hani bolluk, hani kaygısız gülen ?
Mustafa Kemâl'i anlamak itişmek değil,

Arayı kapatmanızı istiyorum uygar uluslarla.
Bilime, sanata varılmaz rezil dalkavuklarla.
Bu vatan, bu canım vatan, sizden çalışmak ister,
Paydos övünmeye, paydos avunmaya, yeter, yeter !
Mustafa Kemâl'i anlamak aldatmak değil,
Mustafa Kemâl ülküsü, sadece söz değil...

HALİM YAĞCIOĞLU

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)